3 vepra artizanale për të bërë pasdite të ftohta

Përshëndetje të gjithëve! Në artikullin e sotëm do të shohim tre zanate për të bërë tani që po vjen i ftohti. Ata janë të përsosur për të kaluar disa orë argëtuese si familje.

Dëshironi të shihni se cilat janë këto zanate?

Ju mund të shihni se si t'i bëni këto vepra artizanale hap pas hapi në videon e mëposhtme:

Më poshtë ju tregojmë punimet një nga një në rast se preferoni t'i shihni individualisht.

Artizanati # 1: Kërpudha e lezetshme

Ky zanat është i përsosur, pasi është shumë i thjeshtë për t'u bërë, është argëtues dhe më pas mund të dekorojë çdo raft librash. Për më tepër, nëse vendosim një varg të ngjitur në majë, mund ta varim në pemën e Krishtlindjes.

Në linkun e mëposhtëm mund ta shihni se si ta bëni këtë zanat individualisht: Kërpudha me kuti kartoni

Artizanati # 2: Pallua me karton

Ky zanat është i thjeshtë për t'u bërë, do të na duhet vetëm letër ose karton që kemi në shtëpi. Nuk kemi pse të blejmë ndonjë gjë të veçantë, mund të përdorim letër revistash dhe më pas të lyejmë pjesët e ndryshme të palloit me akrilik.

Në linkun e mëposhtëm mund ta shihni se si ta bëni këtë zanat individualisht: Pallua me karton

Artizanatit # 3: Peshku me një gotë vezë

Ky zanat është bërë edhe me gota vezësh, ndaj po ripërdorim materiale dhe njëkohësisht po argëtohemi. E mira e këtij peshku është se të gjithë mund ta dekorojnë duke e lyer sipas dëshirës dhe duke zgjedhur formën e pendëve që preferojnë. Po të shihni se cili peshk është më origjinali nga të gjithë ata që bëni?

Në linkun e mëposhtëm mund ta shihni se si ta bëni këtë zanat individualisht: Peshk i lehtë me gota me vezë dhe karton

Dhe gati! Tashmë kemi disa opsione punimesh për të bërë me të vegjlit në shtëpi dhe pse jo, shoqëroni me një meze me ngjyra për Krishtlindje.

Shpresoj të gëzohesh dhe të bësh disa nga këto zanate.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.