4 IDE P TOR T C KRIJUAR SHIKUJ DHE SHIKUJ

Në këtë punë praktike ne ju mësojmë Idetë e 4 të ndryshme kështu që ju mund të krijoni tuajat faqeshënuesit o faqeshënuesit, perfekt për përsëri në klasë. Ka prej tyre për të gjitha shijet, më elegante, më argëtuese, për fëmijë ... Ne ju japim idetë dhe ju vendosni t'i personalizoni ato me ngjyrat dhe modelet që ju pëlqejnë më shumë.

materiale

Për të bërë faqeshënuesitfaqeshënuesit do t'ju duhet ndryshe materiale për çdo ide. Më poshtë keni listën e tyre dhe më pas do të shihni se cilat përdoren në secilin dizajn.

 • Letër me model
 • gërshërë
 • Prerës
 • Ngjitese
 • Silikoni me armë
 • Lana
 • buton
 • Shirit koke
 • Gome elastike
 • rregull
 • laps
 • Eva gome
 • Stilolapsa të ndjerë
 • Petë magnetike
 • Grusht vrima letre
 • Copë kartoni

Hap pas hapi

Në tjetrën video-tutorial ju mund të shihni në detaje procesi i shtjellimit të secilës prej faqeshënuesit, ju do të shihni se ata janë të gjithë shumë e lehtë dhe zbuloni se cilat materiale janë përdorur.

Mos harroni pasos të ndiqni çdo ide në mënyrë që të mos harroni asnjë.

Idea 1

El tregues i magnetizuar është shumë praktik dhe ka avantazhin që nuk do të rrëshqasë midis faqeve me rrezikun e humbjes së tij. Të dy pjesët janë të fiksuara mirë me magnet dhe ju keni mijëra dizajne letre të modeluara për t'i dhënë atyre prekjen tuaj personale.

 1. Prisni një drejtkëndësh letre 3x20cm.
 2. Raundi qoshet.
 3. Dele drejtkëndëshin në gjysmë.
 4. Ngjitni një magnet në secilin skaj.

Idea 2

El thasë faqeshënues shton një prekje elegante të librit. Ju mund ta bëni xhufkë pak a shumë të trashë në varësi të fijes ose leshit që përdorni dhe mos harroni të kombinoni ngjyrat e saj me tonet e faqeshënuesit.

 1. Prisni një drejtkëndësh 5x10cm.
 2. Pritini qoshet në një fund diagonalisht.
 3. Bëni një vrimë në të njëjtën fund me grushtin e vrimës.
 4. Rrethoni copën e kartonit me lesh.
 5. Hiqni copën e kartonit.
 6. Kaloni një copë leshi midis rrethit që sapo keni bërë.
 7. Rrethoni pjesën e sipërme me lesh.
 8. Pritini skajet.
 9. Lidhni thekun në faqeshënues.

Idea 3

Ideja e tregues me fjongo dhe buton duhet të përshtatet mirë me madhësinë e librit, kështu që është pak e kufizuar. Nëse libri është shumë më i madh, ai nuk mund të mbyllet, dhe nëse është shumë më i vogël, faqeshënuesi do të jetë i lirshëm. Kur është madhësia perfekte duket shumë mirë dekorativ.

 1. Pritini një copë fjongo.
 2. Kaloni shiritin brenda një brezi gome.
 3. Mbyllni shiritin duke ngjitur skajet së bashku me silikoni të nxehtë.
 4. Ngjitni një buton në nyjën që sapo keni ngjitur.

Idea 4

Kjo ide e fundit e bookmark me re Ajo u drejtohet më shumë të vegjëlve në shtëpi, megjithëse në varësi të dizajnit që bëni, baza shërben për shumë stile të faqeshënuesve.

 1. Vizatoni 3 katrorë me 7x7cm në formën e një L, siç e keni parë në video.
 2. Vizatoni një diagonale në katrorët fundorë, duke hequr vijën e jashtme.
 3. Pritini formën që sapo vizatuat.
 4. Palosni trekëndëshat në shesh.
 5. Ngjitni një trekëndësh në tjetrin.
 6. Pritini një formë re nga shkuma.
 7. Ngjiteni renë në faqeshënues.
 8. Vizatoni fytyrën me shënues.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Alexis e parë dijo

  Unë kam vërejtur që ju nuk e fitoni të holla nga faqja juaj në internet, mos e humbni trafikun tuaj, ju mund të fitoni para shtesë çdo muaj sepse keni përshëndetje
  përmbajtje cilësore. Nëse doni të dini se si të bëni para shtesë,
  kërkoni për: Këshillat e Boorfe alternativa më e mirë adsense