4 vepra artizanale për të bërë në Pashkë

Përshëndetje të gjithëve! Në artikullin e sotëm do t'ju tregojmë katër zanate për të bërë për këtë Pashkë me të vegjlit në shtëpi. Janë punime shumë të thjeshta, të cilat mund t'i bëjmë me materiale që të gjithë i kemi në shtëpi.

Dëshironi të dini se cilat janë këto zanate?

Artizanati numër 1 i Javës së Shenjtë: Vëllazëria e Javës së Shenjtë

Kjo vëllazëri, së cilës mund t'i vendosim ngjyrën e vëllazërisë që duam, përfaqëson me daulle pjesën muzikore të Javës së Shenjtë.

Se si ta bëni këtë zanat mund ta shihni duke ndjekur hap pas hapi që do të gjeni në linkun e mëposhtëm: Vëllai i Javës së Shenjtë

Artizanati numër 2 i Pashkëve: Qiri i Pashkëve

Pse të mos bëni një faqerojtës me përfaqësimin e vëllazërive të ndryshme të Javës së Shenjtë? Mund ta personalizojmë me ngjyrat që duam dhe madje ta dhurojmë.

Se si ta bëni këtë zanat mund ta shihni duke ndjekur hap pas hapi që do të gjeni në linkun e mëposhtëm: Shënimet e vëllazërisë

Artizanati i Pashkëve numër 3: Shënimi i Pashkëve

Qirinjtë dhe fenerët janë ndriçimi klasik i procesioneve të Javës së Shenjtë. Kjo është arsyeja pse ne mund ta bëjmë këtë qiri kaq të thjeshtë që të vegjlit tanë të kalojnë në mënyrë të sigurtë nëpër shtëpi.

Se si ta bëni këtë zanat mund ta shihni duke ndjekur hap pas hapi që do të gjeni në linkun e mëposhtëm: Qiri i Pashkëve

Artizanati numër 4 i Pashkëve: Kapuç i Javës së Shenjtë

Java e Shenjtë Hood

Kësaj radhe kemi sërish një vëlla, por këtë herë në një mënyrë më të thjeshtë. Ashtu si pjesa tjetër e zanateve në këtë artikull, ngjyra e vëllazërisë mund të personalizohet.

Se si ta bëni këtë zanat mund ta shihni duke ndjekur hap pas hapi që do të gjeni në linkun e mëposhtëm: Java e Shenjtë Hood

Dhe gati! Jemi gati te bejme zeje ne keto dite te Pashkeve.

Shpresoj të gëzohesh dhe të bësh disa nga këto zanate.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.