5 kafshë për të bërë me të vegjlit në shtëpi

Pershendetje te gjitheve! Në artikullin e sotëm do të shohim se si bëni 5 lloje të ndryshme kafshësh si kafsha ashtu edhe materiali. Mund të jetë një mënyrë e shkëlqyeshme për të kaluar pak kohë pasdite me të vegjlit në shtëpi pasi të keni bërë detyrat e shtëpisë.

A doni të dini cilat janë këto kafshë?

Numri i Kafshëve 1: Kartelë e lehtë dhe e lezetshme e Stambollës

Kjo mollëkuqe përveç që është shumë e bukur dhe e thjeshtë.

Ju mund të shihni se si ta bëni hap pas hapi këtë zanat duke parë lidhjen e mëposhtme:  Mollëkuqe kartoni

Numri i kafshës 2: Kukull qeni me kartona rrotull letre higjienike

Edhe pse ky zanat është pak më i përpunuar, ai është padyshim ylli i artikujve në artikull, mund të argëtoheni duke e bërë atë dhe duke luajtur më vonë.

Ju mund të shihni se si ta bëni hap pas hapi këtë zanat duke parë lidhjen e mëposhtme: Kukulla e qenve ose kafshëve të tjera për t'u bërë me fëmijë

Numri i Kafshëve 3: Fytyra e Dhelprës Origami

Origami është një mënyrë e shkëlqyeshme për të zhvilluar aftësitë e dorës, si dhe vizionin hapësinor.

Ju mund të shihni se si ta bëni hap pas hapi këtë zanat duke parë lidhjen e mëposhtme:  Fytyrë e lehtë Origami Fox

Numri i kafshëve 4: Oktapod me rrotull letre higjienike

Një zanat shumë i thjeshtë për tu bërë dhe që padyshim do të tërheqë të gjithë anëtarët e familjes.

Ju mund të shihni se si ta bëni hap pas hapi këtë zanat duke parë lidhjen e mëposhtme: Oktapod i lehtë me rrotull letre higjienike

Kafsha numër 5: Flutur e thjeshtë dhe miqësore

Një tjetër zanat shumë i bukur i kafshëve dhe i përsosur për të vendosur dekorimin në dhoma.

Ju mund të shihni se si ta bëni hap pas hapi këtë zanat duke parë lidhjen e mëposhtme:  Karton dhe flutur letre krep

Dhe gati! Ne tashmë kemi disa opsione dhe ide të ndryshme për të bërë kafshë.

Shpresoj të gëzohesh dhe të bësh disa nga këto zanate.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.