7 figura kartoni për të bërë në orët e nxehta

Përshëndetje të gjithëve! Sot po ju sjellim 7 ide figurash për të bërë me karton që do t’i pëlqejnë të vegjlit. Ashtë një ide e përsosur të bësh me të vegjlit në shtëpi në ato momente kur nxehtësia është shumë e fortë dhe është më mirë të jesh brenda.

A doni të dini cilat janë këto shifra?

Figura numër 1: Mollëkuqe kartoni

Ne fillojmë me këtë mollëkuqe qesharake që mund të dekoroj raftet e fëmijëve.

Ju mund të shihni se si ta bëni këtë figurë në lidhjen vijuese: Mollëkuqe kartoni

Figura numër 2: Peshk kartoni i artikuluar, perfekt për të luajtur.

Ky peshk, përveç që është perfekt për argëtim, mund të sigurojë orë të tëra lojë falë lëvizshmërisë së tij.

Ju mund të shihni se si ta bëni këtë figurë në lidhjen vijuese: Peshk kartoni i artikuluar, ideal për tu bërë me fëmijë

Figura numër 3: Kërmilli i kartonit

Ky kërmill miqësor do të gjallërojë çdo kohë të lirë që dëshironi të pushtoni.

Ju mund të shihni se si ta bëni këtë figurë në lidhjen vijuese: Kërmill kartoni për tu bërë me fëmijë

Figura numër 4: Lule e lehtë me karton

Kjo lule është perfekte për të dekoruar çdo objekt, për të bërë kurora ose për të vendosur në tas.

Ju mund të shihni se si ta bëni këtë figurë në lidhjen vijuese: Lule e shpejtë me karton

Figura numër 5: Tifoz i lehtë për të kaluar orët më të nxehta.

Çfarë më mirë sesa të krijosh një tifoz për orët më të nxehta?

Ju mund të shihni se si ta bëni këtë figurë në lidhjen vijuese: Tifoz i lehtë letre

Figura 6: Lehtë Cardstock Minion

Fëmijët do të duan të bëjnë minionin e tyre duke personalizuar rrobat dhe sytë.

Ju mund të shihni se si ta bëni këtë figurë në lidhjen vijuese: Kartoni Minion, perfekt për tu bërë me të vegjlit

Figura numër 7: Flutura e lehtë prej letre

Një flutur e bukur dhe e gëzuar që mund të dekoroj çdo cep.

Ju mund të shihni se si ta bëni këtë figurë në lidhjen vijuese: Karton dhe flutur letre krep

Dhe gati!

Shpresoj të gëzohesh dhe të bësh disa nga këto zanate.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.