Zeje të fijeve të bluzave

Përshëndetje të gjithëve! Në këtë postim do të shohim Si të krijoni një fije bluzë me rroba të vjetra dhe katër zanate që mund t'i bëjmë me këtë fije bluzë.

A doni të dini se si mund t'i bëni këto zanate?

Artizanatit numër 1: si të bëni një fije

Bërja e rrobave është e thjeshtë, na duhen vetëm rroba të vjetra dhe pak kohë. Pasi të kemi topa me ngjyra të ndryshme, ne mund të bëjmë shumë zanate.

Ju mund të shihni se si ta bëni këtë zanat hap pas hapi duke ndjekur lidhjen më poshtë: Bëni fije bluzë për zanate me rroba të vjetra

Numri i zanatit 2: perde pëlhure e tipit makramé

Bërja e një perde si kjo, përveç dekorimit të derës, do të ndihmojë mizat dhe mushkonjat të qëndrojnë jashtë me ardhjen e nxehtësisë.

Ju mund të shihni se si ta bëni këtë zanat hap pas hapi duke ndjekur lidhjen më poshtë: Perde prej pëlhure bluzë tip makrame

Numri i zanatit 3: Zinxhir i fijeve të bluzave

Një mënyrë e thjeshtë dhe e shpejtë për të përdorur një fije pëlhure është të bëni një zinxhir kyç si ky.

Ju mund të shihni se si ta bëni këtë zanat hap pas hapi duke ndjekur lidhjen më poshtë: Si të krijoni një keychain me fije bluzë që riciklon një bluzë

Artizanatit # 4: Qilim me fije të bluzave të endura

Kjo tapet mund të bëhet me pëlhurë, lesh të trashë ose material tjetër që mund të përdoret.

Ju mund të shihni se si ta bëni këtë zanat hap pas hapi duke ndjekur lidhjen më poshtë: Ne bëjmë një rrogoz të endur të banjës në një mënyrë të thjeshtë

Artizanatit numër 5: byzylyk fije bluzë

Një mënyrë tjetër e shkëlqyeshme për të veshur pëlhurë është të bësh rrathë si këto. Ato janë perfekte për t'i bërë një detaj personal dikujt që e vlerësojmë.

Ju mund të shihni se si ta bëni këtë zanat hap pas hapi duke ndjekur lidhjen më poshtë: Byzylyk me fije bluzë

Dhe gati! Ju tashmë dini se si të bëni pëlhurë dhe si ta përdorni atë për të bërë disa zanate dhe për të krijuar gjëra për shtëpinë, pajisje veshjesh ose çfarëdo që të vjen në mendje.

Shpresoj të gëzohesh dhe të bësh disa nga këto zanate.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.