Letër 3d

LYRICS

Sot ne do të bëjmë një letër 3D në një mënyrë shumë të lehtëDo të na duhet vetëm një letër tape nga ato që shiten në pazare, pjesën tjetër e kemi në shtëpi.

Me të mund të zbukurojmë dhomën e fëmijëve, Shtë një objekt personal dhe unik që të vegjlit në shtëpi do ta duan, ne gjithashtu mund ta bëjmë atë si një dhuratë, e cila me siguri do të jetë një sukses.

Materialet:

 • Letër tape 3D. 
 • Kartoni.
 • Letër e zbukuruar.
 • Gërshërë
 • Prerës.
 • Bojëra.
 •  Ngjitese.
 • Lima.

proceso:

1

 • Ne e prerë kartonin tonë në shirita. Për të llogaritur matjet: ne do të matim thellësinë e shkronjës së tapës dhe do t'i japim një centimetër më shumë, që do të jetë gjerësia dhe për gjatësinë: mund të jetë matja që duam. (Në rastin tim unë kam prerë një letër A4).
 • Ne vendosim shirit të dyanshëm në kartoni dhe ne fillojmë të mbulojmë anën e letrës.

2

 • Kur na mbaron një rrip, thjesht duhet aplikoni një tjetër duke u montuar pak në atë të mëparshëm, në mënyrë që tapa të mos jetë e dukshme.
 • Ne do ta presim tepricën kur të arrijmë në fund.

 

3

 • Ne do të bëjmë disa prerje në copëzat e kartonit, si në kënde ashtu edhe në kthesa.
 • Ne do të palosim tepricën në mënyrë që të ngjitet me shiritin e dyanshëm që kishim vendosur.

4

 • Ne do të vendosim shkop ngjitës në të gjithë sipërfaqen e shkronjës dhe ne do t'i përmbahemi letrës sonë të zbukuruar.
 • Me prerës ne prerë të gjithë tepërt e letrës, duke ndjekur skicën e letrës.

5

 • Ne e kthejmë atë dhe me një skedar japim skajet për një pamje më të lëmuar dhe profesionale.
 • Më në fund kemi bojë rreth e rrotull dhe ne e kemi gati për ta dekoruar ashtu si na pëlqen.

6

Siç mund ta shihni, kjo dekoratë është futboll, por ndryshimi i letrës së zbukuruar dhe detajeve që vendosim mund t'i japë asaj një stil tjetër, unë mund të mendoj për një letër të zbukuruar me lule, dhe të ngjit një flutura të gjitha në ton rozë, perfekt për një vajzë.

Shihemi në DIY tjetër !!!.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.