Pisha me borë për të dekoruar në Krishtlindje

Përshëndetje të gjithëve! Në zanatin e sotëm do të shohim si të bëni këta ananas me borë, Ato janë perfekte për t'u dekoruar në Krishtlindje. Ne mund të krijojmë qendra, dekorime pemësh, kurora ...

Dëshironi të dini se si t'i bëni këto ananas me borë? Ato janë shumë të thjeshta.

Materialet që do të na duhen për të bërë ananasit tanë me borë

 • ananasi. Mund t'i blini ose t'i merrni nga shkurret, përderisa janë të hapura dhe kanë lëshuar farat.
 • Bojë akrilike e bardhë.
 • Furçë
 • Gazeta ose të ngjashme për të mbrojtur zonën e punës.
 • Tenxhere me ujë.
 • Brush.

Duart në zanat

 1. Gjëja e parë që do të bëjmë është pastroni ananasit që do të përdorim, për këtë do t'i pastrojmë. Mund t'i vendosim edhe nën rubinet, por në atë rast duhet të presim që të thahen mirë.
 2. Gjëja tjetër është të kaloni një kohë të mirë duke pikturuar. Ne do të marrim bojë akrilike të bardhë dhe do të lyejmë bishtat e pishës sikur të kishte rënë bora mbi to. Është e nevojshme të shihet se çfarë pozicioni do të kenë ananasit në një sipërfaqe, disa do të shtrihen, të tjerët drejt, të tjerët anash ... Pasi të njohim pozicionin e tyre natyror, do të fillojmë të pikturojmë.

 1. ne do të shkojmë depozitimi i bojës duke lënë gungaKjo do të japë efektin e grumbullimit të borës në skajet e konëve.
 2. E lëmë të thahet mirë për t'u lyer përpara se të fillojmë të përdorim ananasit. Gjithashtu mund të japim një shtresë të dytë bojë sapo të thahet e para. Në këtë mënyrë do të marrim mbulimin që dëshirojmë.
 3. Në rast se dëshironi t'i përdorni ato si një zbukurim Krishtlindjesh për pemën ose kurora, duhet të kemi parasysh pozicionin në të cilin do të varen për t'i lyer me ngjyrë të bardhëSepse nëse varen me kokë poshtë nga baza, kështu duhet të duket se bora ka rënë mbi to.

Dhe gati! Është një zanat shumë i thjeshtë për t'u bërë, si dhe i gjithanshëm dhe që do t'i japë një prekje të veçantë dekorimit tonë.

Shpresoj që të gëzoheni dhe t'i bëni këto ananas me borë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.