Pjesa qendrore e Krishtlindjeve e bërë me ndjerë

Në këtë manual ju mësoj se si bëni një pjesë qendrore të Krishtlindjeve të bërë me ndjerë, shumë e lehtë dhe ekonomike. Kështu që kjo Krishtlindje të dekoroj tryezën tuaj është diçka argëtuese dhe e bërë me duart tuaja. Mund ta bëni në ngjyrat që ju pëlqejnë më shumë dhe të bëni vetë modelin tuaj.

Materialet:

Ndjehej e kuqja.

Ngjitës i nxehtë ose silikoni.

Gërshërë.

Shënues pëlhure.

Rregulla

Karton.

Qiri

xhingël

Realizimi:

 • Shënoni në ndjerë një matje në 25 centimetra dhe pesë marka ca tre centimetra.
 • Pritini aty ku keni shënuar dhe do të merrni pesë drejtkëndësha prej 25 x 3 centimetra.

 • Bëni një shënoni në një fund në 5 centimetra dhe bashkohet me këndin e pasmë.
 • Vendosni ngjitës dhe vendosni këndin e kundërt të skajit tjetër.

 • Mbajeni me një pikë tjetër ngjitës në mënyrë që të ngjitet mirë.
 • Pritini dy skajet e tepërta, do të keni një pikë më të mprehtë në fund.

 • Përsëriteni i njëjti proces me pesë shiritat.
 • atëherë ne mbledhim qendrënPër ta bërë këtë, ngjitni një pjesë pranë tjetrës siç tregohet në imazh.

 • Pritini një rreth nga kartoni dhe ngjiteni me silikon në pjesët që keni mbledhur nga fundi. Kjo do të shërbejë si një bazë për mbështetje më të madhe.
 • Për të përfunduar futni qirinjën në qendër dhe vendosni xhingël (Me rreth tetë inç do të keni mjaftueshëm), rreth për të përfunduar në qendër.

Siç mund ta shihni është një qendër e thjeshtë por do të jetë shumë mirë ta vendosni në festimet e Krishtlindjeve, pasi nuk është shumë e madhe dhe pasi gjithnjë ka kaq shumë gjëra në tryezë mund të përshtaten shkëlqyeshëm.

Ju tashmë e dini që mund ta bëni në ngjyrat që dëshironi, duke kombinuar kështu pjatat ose mbulesat e tavolinave dhe duke bërë kështu një zbukurim më harmonik.

Shpresoj se të ka pëlqyer dhe ta ke vënë në praktikë. Do me thuash !!!


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.