Si të krijoni një organizator stilolapsi duke ricikluar kanaçe prej kallaji

Në këtë punë praktike Unë ju mësoj të krijoni një organizues stilolapsi shënues dhe ripërdorimin e bojrave kanaçe kallaji. Veryshtë shumë dekorative dhe mbi të gjitha është mjaft e dobishme, pasi do t'ju ndihmojë të keni të gjitha pikturat tuaja të porositura nga ngjyra, për t'ju kursyer shumë kohë në zgjedhjen e këtyre sa herë që dëshironi t'i përdorni.

materiale

Për të bërë organizues stilolapsi shënues do ju duhen shumë pak materiale:

 • Rezervoni kanaçe
 • Piktura akrilike
 • Kuti kartoni
 • Pllakë tjerrëse
 • Silikoni me armë ose silikoni i nxehtë

Hap pas hapi

Në tjetrën video-tutorial e jona Kanali i YouTube ju mund të shihni procesin e bërjes së organizues stilolapsi shënues, në këtë mënyrë ju do të shihni se sa e lehtë është ta bësh atë dhe gjithashtu shumë argëtuese. Ti mund ta besh vetveten pa asnjë problem.

Ju e keni parë tashmë që është aq e thjeshtë sa të pikturoni skajin e secilës kanaçe me një ngjyrë të ndryshme dhe t'i ngjitni ato në pllakë.

Shtë e rëndësishme që të përdorni një bojë akrilike që nuk është shumë e lëngshme, sepse përndryshe do të rrëshqasë shumë nëpër kanaçe. Derdhni atë drejt nga tenxherja në buzë Nga kanaçe. Mos harroni të vendosni diçka poshtë, si kutia e kartonit që keni parë në të video-tutorial ose një letër, në mënyrë që të mos njollosë sipërfaqen ku po punoni. Mos shtoni shumë bojë nëse nuk doni të humbni shumë material.

Për të ngjitur kanaçet do të shihni se unë kam përdorur silikoni i nxehtë o silikoni i armës. Ngjitës të tjerë si silikoni i ftohtë, ngjitës kontakti, ngjitës plastik, ngjitës montues apo edhe ngjitës i çastit do të funksionojnë gjithashtu për ju.

Tani e tutje, mbetet vetëm organizoni materialin tuaj. Falë ngjyrave të ndryshme me të cilat keni shënuar kanaçet, ju mund t'i porosisni ato lehtësisht dhe gjithashtu në mënyrë dekorative.

Me siguri nëse ju pëlqeu ky tutorial mund t'ju pëlqejnë të tjerët riciklimi krijues dhe gjithashtu në lidhje me ripërdorimi i kanaçeve. Kështu që unë ju lë lidhjen për këtë punë praktike: 3 ide të lehta për të ricikluar kanaçet prej kallaji.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.