3 Ide për të ricikluar tubat e kartonit dhe për të krijuar dekorime të Krishtlindjeve

Në këtë punë praktike Unë do t'ju mësojë Idetë e 3 kështu që ju mund të ripërdorni Tuba kartoni letër higjienike, letër kuzhine, mbështjellës plastik, shirit ngjitës ... dhe shndërrojeni ato në zbukurime të bukura për Krishtlindje.

Artikulli i lidhur:
3 IDE P TOR T R RICIKLUAR TUBAT E KARTONIT

materiale

Për të bërë tre zanatet do t'ju duhet si një element i përbashkët Tuba kartoni, por ne gjithashtu do të përdorim të tjera materiale specifike për secilën ide.

Unaza pecete

 • Tub kartoni
 • gërshërë
 • Shirita
 • Silikoni me armë
 • Dekorata e Krishtlindjeve si fjolla dëbore, veshtull, acorn, pinecones miniaturë ...

Varëse Krishtlindjesh të ngrira

 • Tub kartoni
 • gërshërë
 • Silikoni me armë
 • Bojë me spërkatje
 • Ngjitës i bardhë
 • Glitter i bardhë

Shtëpia e Krishtlindjes

 • Tub kartoni
 • Bojë akrilike e bardhë, e kuqe, e zezë dhe e artë
 • Top i kuq ose pompon i kuq
 • Silikoni me armë
 • furçë
 • gërshërë
 • Gome eva e kuqe ose karton i kuq
 • Shënues kafe
 • Makinë shpimi rrethore
 • Gjethe artificiale
 • Karton
Artikulli i lidhur:
Kartoni i pemës së Krishtlindjes për të dekoruar shtëpi të vogla

Hap pas hapi

Në tjetrën video-tutorial ju mund të shihni procesi i shtjellimit të secilës prej ideve duke ricikluar Tuba kartoni. Ata janë shumë e lehtë dhe me rezultate shumë të mira. Gjithashtu i shpejtë për t’u bërë, në mënyrë që nëse në momentin e fundit të dukeni shumë i drejtë për të blerë ose krijuar disa zbukurime, mund të përdorni këto ide ekonomike.

Mos harroni asnjë hap në mënyrë që të mund të bëni vetë dekorimet. Për këtë, unë shpjegoj më poshtë në një mënyrë të thjeshtë se si të bëjmë tre zanate kështu që ju nuk keni ndonjë problem.

Unaza pecete

Për të bërë unazat e pecetave duhet të prisni një tub kartoni nga ato të vogla nga gjysma, nga atje mund të merrni dy unaza pecete. Ngjit shirit në karton dhe rrethojeni të gjithë me të. Pasi ta keni tubin të mbuluar, lidhni një Lazo me një fjongo ose kordon tjetër me një ngjyrë tjetër për ta bërë atë të dallohet. Në qendër të lakut mund të ngjitni zbukurim që ju keni zgjedhur. Unë kam zgjedhur për një disa lisat dhe për një tjetër dëborë prej druri.

Varëse Krishtlindjesh të ngrira

Bukuria e kësaj zbukurimi është t'i japë asaj efektin e Acar, dhe që ne do të arrijmë me vezullim i bardhë. Së pari ju duhet të prerë kartonin në 8 shirita afërsisht 1cm e gjerë. Shtrydhni pak dy skajet e rrethit të kartonit dhe do të bëni një formë që i ngjan një a fletë. Ngjiteni 4 së bashku në një skaj dhe formoni një cruz. Të tjerat e mbetura i ngjisni mes secilës nga ato të mëparshmet.

Prisni të tjerët katër rrathë por kësaj here hapi ato, sepse ajo që duhet të bësh është t'i mbështjellësh si një kërmill për të krijuar një spirale. Ajo spirale duhet të ngjitet brenda qarqeve të para që keni ngjitur.

Lyejeni me llak, shumë më komode sesa me furçë. Unë kam përdorur Dorado por gjithashtu duket shumë mirë në Blanco. Kur bojëra të jetë tharë, vendoseni me bollëk Ngjitës i bardhë nga njëra prej fytyrave dhe përhapet purpurin. Kur të thahet, duke qenë vezullim i bardhë, do të duket se zbukurimi ka Acar në të gjithë atë fytyrë.

Shtëpia e Krishtlindjes

La vilë Theshtë ai që zgjat më shumë, por është akoma shumë i lehtë.

Bojë tub kartoni të ngjyrës i kuq. Pritini a rreth prej gome eva ose kartoni të kuq dhe lyej tërë kufirin dhe disa vija sikur të ishte një dyer druri. Ngjiteni rrethin në tub. Për të bërë çati prerë një drejtkëndësh kartoni dhe pikturojeni atë Blanco. Për ta bërë efektin e veshur jepini prekje i zi me një furçë të thatë shumë butë, dhe nëse doni të mjegulloni më shumë fërkojeni pak me një pëlhurë ose letër. Ngjiteni çatinë mbi tubin e kuq.

Për të mbuluar vrimën midis çatisë dhe shtëpisë, ngjitni disa gjethe artificiale, dhe për të shtuar më shumë detaje aplikoni disa rrathë silikoni në qendër dhe pikturojeni atë Dorado. Në të ngjisni top i kuq ose pompom.

Aplikoni Bojë e bardhë në bazën e shtëpisë për të simuluar nieve. Dhe nëse bëni një vrimë në çati dhe kaloni një fije nëpër të, mund ta varni nga Pema e Krishtlindjeve.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.