15 vepra artizanale të Halloween për të kaluar një kohë të mrekullueshme

Mjeshtëri Halloween

Halloween po vjen dhe është koha për t'u bërë gati për të festuar me stil! Sa për shfrytëzimin e rastit për të bërë disa Zanate Halloween super vajza me të cilat të dekoroni shtëpinë dhe të argëtoheni? Në këtë postim ne rishikojmë disa nga zanatet më origjinale për të bërë këto festa. Mos e humb atë!

Klipi i shkopit dhe mundësi të tjera për të festuar Halloween këtë vit

Pirg bat

Ne fillojmë me këtë kapëse shkopi, një nga zanatet më të thjeshta të Halloween që mund ta përgatisni shpejt me disa materiale që tashmë i keni në shtëpi si kapëse rrobash prej druri, shënues të zi, karton të zi, gërshërë, sy për artizanat dhe një armë silikoni.

Ju mund ta përdorni këtë kapëse shkopi për shembull për t'u varur nga perdet e shtëpisë, për të varur rrobat në rripin e rrobave ose për të dekoruar fletore, ndër shumë përdorime të tjera. Në postim Klip bat dhe opsione të tjera për të festuar Halloween këtë vit do të shihni udhëzimet për t'i bërë ato.

Shtriga u shtyp në shtratin e derës - një zanat i lehtë i Halloween

Shtrat shtrigash shtrat

Ajo e shtrigave është një nga temat më të lidhura me festën e Halloween. Kjo është arsyeja pse nuk mund të mungojë nga kjo listë. Unë sjell një nga zanatet më qesharake të Halloween që mund të përgatitni këtë sezon dhe me të cilën mund të surprizoni mysafirët tuaj nëse festoni një festë në shtëpi. E kam fjalën për këtë qesharake shtrat i shtypur në formë shtrigash, një nga zanatet më të thjeshta për tu bërë në shtëpi.

Ju do të keni nevojë vetëm për një palë këpucë dhe çorape, mbushje jastëku dhe një shtrat. Për të parë se si bëhet, ju rekomandoj të lexoni postimin Shtriga e shtypur mbi shtratin e derës ku do ta gjeni hap pas hapi.

Fshesa e shtrigave

Fshesë shtrigash

Një zbukurim tjetër që nuk mund të mungojë në shtëpi për të festuar këtë datë të rëndësishme është fshesa e shtrigave. Nëse doni t'i jepni një prekje të ndryshme dekorimit të shtëpisë, ju sugjeroj ta krijoni këtë Fshesa e shtrigave për të cilat nuk do të keni nevojë për shumë materiale. Në fakt, ju vetëm duhet të kapni disa degë dhe një fjongo për t'i lidhur ato së bashku. Kaq e lehtë!

Sidoqoftë, nëse doni të shihni se si bëhet në detaje, ju këshilloj të lexoni postimin Fshesa e shtrigave për të dekoruar në Halloween.

Macja e zezë me karton

karton mace e zezë

Kafsha e preferuar e shtrigave nuk mund të mungojë as në këtë listë të zanateve të Halloween. Ashtë një klasik dhe fëmijët do të duan të marrin pjesë në dekorimin e shtëpisë duke e bërë këtë të bukur Mace e zezë që mund t’i vendosin në dhomat e tyre. Shtë bërë në një çast dhe është shumë e lehtë. Përveç kësaj, ajo është shumë mirë e ekspozuar pranë fshesës që ju tregoj në zanatin e mëparshëm.

Si materiale do t'ju duhet të merrni pak karton të zi dhe një ngjyrë tjetër që ju pëlqen, të krijoni sy, zam dhe gërshërë. Ju mund të shihni se si prodhohet në postim Macja e zezë me kartonMe Do ta doni!

Çokollata mbështjellëse për Halloween

Mbështjellës me vampirë me çokollatë

Fëmijët i duan karamelet dhe çokollatën. Halloween është një kohë fantastike për të lënë imagjinatën tuaj të egër dhe për të përgatitur karamele me forma sipas temës. Për shembull kjo pamje vampire duke u mbyllur për të prezantuar disa çokollata. Ju do të surprizoni si fëmijët ashtu edhe të rriturit!

Kjo është një nga zanatet e Halloween për të cilat nuk do të keni nevojë për shumë materiale. Një kartë e zezë dhe ngjyrë gështenjë, sy artizanale, shkop zam, një shishe çokollate dhe gërshërë do të jenë të mjaftueshme. Kaq e lehtë! Nëse doni të shihni se si bëhet hap pas hapi, mos e humbisni postimin Çokollata mbështjellëse për Halloween.

Mumje kartoni i zi për Halloween

Mumje leshi

Një tjetër personazh shumë tipik i universit të Halloween janë mumiet. Nëse jeni duke përgatitur disa vepra artizanale të Halloween për këtë vit, ky nuk mund të mungojë në listën tuaj! Është një mumje kartoni e zezë shumë e thjeshtë për ta bërë dhe për ta bërë atë nuk do të keni nevojë për shumë materiale, vetëm pak karton të zi, një laps, një gomë, lesh të bardhë, sy artizanale, zam, gërshërë dhe shirit.

Nëse doni të dini në detaje udhëzimet e këtij zanati, ju rekomandoj të lexoni postimin Mumje kartoni e zezë për Halloween.

Kurorë e Halloween për të bërë me fëmijë

Garland Halloween

Nëse jeni duke kërkuar vepra artizanale të Halloween sepse planifikoni të organizoni një festë, kjo kurorë do t'ju ndihmojë të dekoroni dhomën ku do ta festoni. Veryshtë shumë e lehtë për tu bërë dhe ideale që fëmijët të marrin pjesë dhe të bashkëpunojnë me dekorimet e festës.

Materialet që do t'ju nevojiten për ta përgatitur këtë kurorë qesharake Ato janë letër ndërtimi e zezë dhe portokalli, shirit, lapsa, gërshërë, një gomë dhe një fije e bardhë. Nëse doni të shihni se si bëhet, mos hezitoni të klikoni në postim Kurorë e Halloween për të bërë me fëmijë dhe atje do të gjeni detajet hap pas hapi.

Paketë përbindësh për të dhënë karamele në Halloween

Paketë me përbindësh karamele të Halloween

Një mënyrë tjetër për të surprizuar të vegjlit gjatë një feste për Halloween është duke bërë dhe shpërndarë këtë paketë të lezetshme në formë përbindëshi që përmban karamele. Ata do ta duan! Ata vetë mund të marrin pjesë në përgatitjen e tij dhe t'i dorëzojnë te pjesa tjetër e mysafirëve gjatë festës.

Për ta bërë këtë paketë karamele përbindësh Do t'ju duhen vetëm disa furnizime: një karton nga rrotullimi i letrës së tualetit, sy artizanale, karton me ngjyrë, gërshërë dhe një armë zam të nxehtë. Gjeni se si bëhet në postim Paketë përbindësh për të dhënë karamele në Halloween.

Mumje e thjeshtë për Halloween për tu bërë me fëmijë

Mumje kartoni Halloween

Kjo mumje është një nga zanatet e Halloween aq e lehtë saqë edhe fëmijët mund ta bëjnë vetë. Ata do të kalojnë një kohë shumë argëtuese duke e bërë këtë mumje për të dekoruar dhomën tuaj apo ndonjë cep tjetër të shtëpisë.

Për ta bërë këtë zanat, mund të përdorni disa nga materialet që tashmë i keni në shtëpi nga zanatet e tjera të mëparshme, të tilla si kartona letre higjienike, sy të lëvizshëm, një rrotull me litar të bardhë, gërshërë, një laps dhe pak shirit. Për të parë sesi bëhet, mos e humbisni postimin Mumje e thjeshtë për Halloween për tu bërë me fëmijë.

Mbajtëse qirinjsh Halloween në formën e një mumje

mumje jar halloween

Për të dekoruar dhomat e shtëpisë dhe për t'i dhënë asaj një prekje fantazmë, çfarë mendoni për ta bërë këtë mbajtës qiri kaq të lezetshëm në formën e një mumje?

Shtë një nga zanatet më të bukura dhe më të thjeshta të Halloween për t’u përgatitur. Si materiale për këtë mbajtëse qirinjsh Ju do të duhet të merrni një kavanoz qelqi, fashë, disa qirinj, sy artizanale dhe një armë me zam të nxehtë. Kaq e lehtë! Për të parë se si është bërë kjo mumje, hidhini një sy postimit Mbajtëse qirinjsh Halloween në formën e një mumje.

Shkopinj qesharake lolly për Halloween

Shkopinj të shtyllës së Halloween

Kjo është një nga zanatet më të lehta të Halloween për t'u përgatitur me fëmijët. Së pari ata do të duhet të hanë disa salcat dhe me shkopinjtë e mbetur mund ta përgatisin këtë argëtim zanat i bukur përbindëshMe Ata do të kenë një shpërthim me siguri!

Materiale të tjera për të bërë këtë zanat janë sytë lëvizës, zam, gërshërë, xhelozi, varg i bardhë, shënues me ngjyra. Ju mund të shihni se si bëhet në postim Shkopinj qesharake lolly për Halloween.

Kokoshka për Halloween

Kokoshka Halloween

Një klasik që nuk mund të mungojë në asnjë festë të Halloween janë çantat e kokoshka me temëMe Ky në formën e një skeleti. Veryshtë shumë e lehtë për t'i përgatitur ato, për këtë ju nevojiten disa kokoshka, letër transparente, një hark për të lidhur paketën dhe një shënues të zi për të lyer kafkën.

Sidoqoftë, nëse doni të shihni se si bëhet hap pas hapi ju këshilloj të lexoni postimin Kokoshka për HalloweenMe Ju do t'i përgatisni në një çast!

Shkop kartoni i bukur

Rrotullat e lakuriqit të letrës

Nëse keni disa rrotulla letre kartoni në shtëpi dhe doni t'i shfrytëzoni ato për të bërë disa zanate, kjo është mirë shkop kartoni Ashtë ide e mirë të dekoroni dhomat e shtëpisë. Përdorni letër ndërtimi të zezë, të bardhë, të verdhë, gërshërë, ngjitës, shënues dhe pak skuqje pluhuri. Rezultati do të jetë i madh!

Nëse doni të shihni se si është bërë, klikoni në postim Shkop qesharak për të bërë në Halloween me fëmijë.

Macja për Halloween

Macja për Halloween

El Mace e zezë Shtë një kafshë që tradicionalisht identifikohet me Halloween dhe jep shumë lojë për të dekoruar një festë të këtij lloji. Nëse i doni këto kafshë, ky është një zanat me të cilin mund të kaloni mirë duke e bërë atë. Nuk është shumë e vështirë për ta bërë, por kërkon vëmendje ndaj detajeve për ta bërë atë të duket perfekte.

Për ta krijuar atë do t'ju duhen disa materiale (karton me ngjyrë, stilolapsa të zinj, busull, dy pastrues tubash të bardhë, gërshërë, laps, shënues të zi, etj.) Por është një nga zanatet e Halloween me të cilat do të kaloni sa më mirë. Përveç kësaj, mund ta varni kudo në shtëpi për ta bërë të duket mirë dhe madje edhe në derë. Nëse dëshironi të shihni pjesën tjetër të materialeve dhe një video ilustruese se si është bërë kjo mace hap pas hapi, hidhini një sy postimit Macja për Halloween.

Kapelë e vogël shtrigash për Halloween

kapelë shtrigash

Në Halloween nuk mund të humbasësh një kapelë shtrigash! Ju mund ta bëni atë në shtëpi me materiale që keni kursyer nga raste të tjera dhe fëmijët do të duan të marrin pjesë në procesin e prodhimit, sepse kjo zanat është shumë e thjeshtë për tu bërë.

Për ta bërë këtë kapelë shtrigash Me fytyrën e një bretkosë do t'ju duhet vetëm disa materiale: karton i zi, gome shkumë me ngjyra të ndryshme, laps, gërshërë, busull dhe disa gjëra të tjera. Nëse doni të dini pjesën tjetër të materialeve dhe udhëzimet për të bërë këtë kapelë qesharake magjistare, mos e humbisni postimin Kapelë e vogël shtrigash për HalloweenMe Do të jetë një nga zanatet e Halloween që fëmijët do të pëlqejnë më shumë!


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.