Zinxhirë fijesh për maska

zinxhir maskash

Maskat sanitare janë pjesë e jetës së secilit, të paktën për momentin. Janë një plotësues që na shoqëron në çdo moment dhe ndonjëherë, kur mund ta heqim atë, duhet ta vendosim diku që nuk përbën rrezik.

Vendosja e maskës në kyçet e dorës, bërrylat ose mbajtja e saj në çantë ose xhep mund të jetë e rrezikshme sepse humbasin efektivitetin. Prandaj, të kesh këtë lloj ene për të mbajtur maskat në një vend të sigurt është një masë më shumë mbrojtjeje kundër virusit. Sot ju tregoj se si ta bëni këtë zinxhir të thjeshtë të ndjerë për ta mbajtur maskën rreth qafës.

Zinxhirë fijesh për maskën

Fijet e bluzave janë një material shumë elastik, i butë dhe i menaxhueshëm, prandaj është alternativa më e mirë kur krijoni këtë zinxhir për të mbajtur maskat. le të shohim tani çfarë materialesh na duhen dhe cilat janë hapat që duhen ndjekur.

  • Materiali i fill bluzë të ngjyrës së dëshiruar
  • Goditje lloj karabineri
  • gërshërë
  • Un Metro

hap 1

Së pari ne duhet të prerë 3 shirita fije prej rreth 20 centimetrapo secili. Fusim skajet e tre shiritave përmes vrimës së karabinës.

hap 2

Bëjmë një nyjë me tre skajet dhe e shtrëngojmë mirë, pasi filli është shumë elastik do të fitojmë një nyjë shumë të hollë. E presim majat e tepërta, mos kini frikë, nuk do të zhbëhet.

hap 3

Për të lehtësuar punën e rregullojmë trapillon me një copë shirit ngjitës. Fillojmë të bëjmë një bishtalec duke përdorur 3 skajet e leckës.

hap 4

Gërsheti duhet të jetë i ngushtë në mënyrë që të jetë i bukur dhe i përcaktuar mirë. duke arritur në fund lini rreth 5 centimetra pa gërshetë.

hap 5

Fusim skajet e gërshetit të fijeve përmes vrimës së karabinës së dytë. Ne bëjmë një nyjë në të njëjtën mënyrë që bëmë në anën e kundërt. Presim mbetjet dhe kaq, tani mund t'i bashkojmë karabina në llastikun e maskës. Ju mund të krijoni zinxhirë maskash sa të doni, madje edhe fëmijët mund t'i bëjnë vetë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.