Aeroplan me kapëse rrobash dhe shkopinj të popsicle

Aeroplan me kapëse rrobash

Aeroplanët gjithmonë kanë tërhequr vëmendjen e të vegjëlve. Veryshtë shumë e zakonshme t'i shohësh ata duke luajtur me ta ose t'i shohësh me fytyrat e tyre duke u shikuar në qiell, duke menduar se si mund të ngjitet ajo pajisje atje lart. Këto lodra janë shumë të mira për imagjinatën dhe zgjuarsinë tuaj.

Prandaj, sot ne ju mësojmë se si të bëni aeroplanë miniaturë me të materiale riciklohen. Në këtë mënyrë, ne i mësojmë ata që favorizojnë mjedisin me këtë lloj procesi riciklimi.

materiale

 • Ngjitës ose silikoni.
 • Kapëse rrobash.
 • Shkopinjtë e kopshtit (të mëdha dhe të vogla).
 • Furçë
 • Tempera.

Proces

 1. Pikturimi i shkopinjve të popsicle me ngjyrën tuaj të preferuar. Lëreni të thahet.
 2. Lyerja e kapakëve të rrobave me një tjetër ngjyrë që ngjitet në të dhe le të thahet.
 3. Ngjit shkopi i masës më të vogël në pjesën ku shtypim pirgun. Kjo do të jetë penda e avionit tonë.
 4. Për të ngjitur dy shkopinj me masë më të madhe, në një mënyrë paralele, mbi zonën që shtrëngon pirgun.

Më shumë informacion - Zanatet e letrës


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.