Arusha artizanale për të bërë në çdo rast

Pershendetje te gjitheve! Në artikullin e sotëm do të shohim se si bëjnë arinj të ndryshëm në zanate të ndryshme. Çdo arush përdoret për situata të ndryshme, si për të bërë një dhuratë, për të bërë me fëmijët e vegjël etj.

Dëshironi të dini se cilat janë këto vepra artizanale të arinjve?

Artizanati numër 1 i ariut: Ariu sfungjer

Ky arush pelushi është i përsosur për t'u dekoruar kur bëni një shportë me produkte banjoje, një shportë për një fëmijë ose për të dekoruar banjën tonë.

Ju mund të shihni hap pas hapi se si ta bëni këtë zanat duke ndjekur lidhjen më poshtë: Ariu sfungjer

Artizanati i ariut Numri 2: Karfica e ariut

Karficë zbukurimi ariu Panda

Një karficë zbukurimi për dhuratë. Ne mund t'i ndihmojmë të vegjlit në shtëpi që ta bëjnë këtë karficë si dhuratë për dikë që duam.

Ju mund të shihni hap pas hapi se si ta bëni këtë zanat duke ndjekur lidhjen më poshtë: DIY: karficë ariu panda

Artizanati i ariut numër 3: arush pelushi me fimo ose argjilë polimer

Padyshim zanati më i suksesshëm nga ata që ju mësojmë në këtë artikull. Është pak më e komplikuar për të kryer, por rezultati ia vlen padyshim përpjekja.

Ju mund të shihni hap pas hapi se si ta bëni këtë zanat duke ndjekur lidhjen më poshtë: Si të bëni një arush pelushi me baltë Fimo ose polimer

Artizanati i Ariut Numri 4: Ariu Polar prej kartoni

Ky ari polar i thjeshtë dhe qesharak është i përsosur për t'u bërë me të vegjlit në shtëpi në çdo kohë. Do të na duhen gjithashtu shumë pak materiale.

Ju mund të shihni hap pas hapi se si ta bëni këtë zanat duke ndjekur lidhjen më poshtë: Ari polar me rrotull letre tualeti

Dhe gati! Tani mund të fillojmë të bëjmë vepra artizanale që lidhen me arinjtë.

Shpresoj të gëzohesh dhe të bësh disa nga këto zanate.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.