Bëni gnomën tuaj të Krishtlindjes duke filluar nga një triko e vjetër

Në këto festa të Krishtlindjeve bëni gnome tuajin e Krishtlindjeve duke filluar nga një triko e vjetër sipas hap pas hapi që ju tregoj më poshtë. Shtë një zanat shumë i bukur dhe argëtues që mund ta bëni edhe me fëmijë.

Materialet:

 • mëngë të një triko të vjetër.
 • fill dhe ahuja.
 • ndjerë jeshile.
 • oriz
 • mbushje ose mbushje.
 • tela
 • silikoni i nxehtë.
 • ekran
 • kordoni

proceso:

 • Pritini një copë mëngë nga një triko e vjetër, nëse është bërë prej leshi më mirë.
 • Pastaj kthehuni dhe me një kordon lidhin një fund.

 • Mund ta ktheni taniTani prezantoni orizin. Kjo do ta bëjë atë më të qëndrueshëm dhe do ta mbajë më mirë gnome-n.
 • Vendosni edhe mbushjen ose mbushje gati në majë.

 • Atëherë përgatit kapelën për atë palosni ndjerë në një kënd dhe prerë një trekëndësh, me madhësi të përshtatshme për trupin e gnome.
 • atëherë mbaroni trekëndëshin duke prerë një kurbë në anën e saj më të shkurtër, siç e shihni në imazh.

 • Është koha për të qep anën më të gjatë të trekëndëshit dhe kështu merrni kapelën e gnomës.
 • Me fije dhe ahuja bëj një yll të Krishtlindjeve duke dhënë disa qepje.

 • Pasi të keni kapelën e mbaruar Plotësoni me mbushje dhe rezervoni.
 • Futja një pjesë e telit në trup dhe me silikoni mbyll trupin. Kjo do të ndihmojë në formimin e kapelës.

 • Theshtë momenti për të përgatitur hundën, Për ta bërë këtë, bëni një formë të rrumbullakët në pëlhurë, ju mund të ndihmoni veten me një gotë për këtë, shënoni dhe prerë këtë formë të rrumbullakosur.
 • Kalo a thur fije përreth në këtë mënyrë siç shihet në imazh.

 • Vendos disa mbushje brenda.
 • Pastaj shtrijeni fillin dhe do të merrni një formë sferike që do të veprojë si hundë.

 • Ne kete kohe ngjitni mjekrën në trup me silikoni dhe paraqitni kapelën për të parë se ku mund ta gjeni hundën.
 • Pasi të keni marrë një mostër ngjit hundën.

 • Mbaro kapelën me disa pika ngjitës në mënyrë që të jetë e bashkangjitur mirë.
 • termina Nga prapa.

Dhe do ta keni gnomën tuaj gati për Krishtlindje! duke filluar nga një triko e vjetër. Nëse doni të shihni se çfarë kam bërë me pjesën tjetër të fanellës, klikoni në imazh:


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.