Blinds pako për dritare romake blind

Blinds

Perde klasike Janë ato copa të mëdha, të menaxhueshme, fleksibël të rrobave që mbulojnë dritaret dhe pjesët e murit. Nëse jeni të lodhur nga perdet, këtu ju propozojmë avantazhin më të mirë që të mundeni furnizim në mënyrë perfekte dhe elegante. Ky lloj blindash mbulojnë vetëm atë dritare të vogël dhe e bëjnë dhomën një vend të qetë dhe relaksues.

Edhe pse të gjitha blindat mund të duken njësoj, në teori ato janë shumë të ndryshme në formë dhe përdorim. Kemi blindat nga pako të palosshme, me kutinë e tyre në krye dhe marrim perden kur është duke u palosur. Ose kemi blindat e paketave të mbledhura natyrshëm ku nuk palosen si ato të mëparshmet. Origjinaliteti i saj dhe dizajni i mbledhur do të bëjë qëndrimi është shumë më i natyrshëm. Mund ta gjejmë në blinds pako , e punuar me personalitet, materiale të klasit të parë dhe e bërë sipas masës.

Si duhet të zgjedh llojin e perdes?

Me siguri ju ka mbetur dyshimi nëse duhet të zgjidhni një perde të madhe apo perde, të bëra sipas masës me një dizajn praktik. Shumë përtej blinds tradicionale, ne kemi blindat paqueto ose 'perdja romake' si një stil revolucionar, por klasik perde, ku ofron një qëndrim i ngrohtë dhe shkëlqim i përsosur.

Blinds

Nëse jeni duke kërkuar për pako perde, ne kemi këtë lloj perde të bërë nga një material fleksibël që nuk rrudhet, ku kur kapet pëlhura juaj, ajo paloset natyrshëm. Kur perdja mbulohet përsëri, pëlhura e saj kthehet në gjendjen e saj origjinale pa asnjë papërsosmëri. Për vendosjen e tij nevojitet vetëm një shufër e vogël që do të fiksohet me dy grepa në mënyrë që të vendoset në mënyrë të përkryer në majë të dritares.

Blinds

Blindet e palosshme Edhe mua më pëlqen shumë, pasi bëhet fjalë një perde shumë më e ashpër, i bërë me materiale që lejojnë dritën të kalojë ose kufizojnë plotësisht atë. Mekanizmi i tij funksionon me një tub që duhet të vendoset në pjesën e sipërme të murit dhe ku do të paloset pëlhura kur dëshironi të ekspozoni dritaren.

Materialet dhe ngjyrat për blinds paqueto

Duke pasur parasysh formën dhe strukturën e saj, lloji i blindave paqueto ose 'perdja romake' janë të dizajnuara me një pëlhurë perfekte dhe projektuar në mënyrë që të mos rrudhet. Përveç kësaj, krijohet mekanizmi i tij në mënyrë që të mos mbajë shufra dhe pëlhura e saj mblidhet natyrshëm përmes unazave dhe me ndihmën e një kordoni. Tërheqja e këtij kordoni ose litari do ta marrë pëlhurën në mënyrë natyrale, sikur të ishin valë. Në këtë mënyrë, pëlhura do të ketë një rënie shumë të lehtë të pëlhurës së saj dhe siguron një qëndrim të ngrohtë pa dritë të tepërt.

Blinds

Materiali më i mirë i përdorur është liri pasi ofron rezistencë të madhe. Edhe pse pëlhura të tilla si kanavacë gjithashtu janë projektuar, bërë me pambuk me cilësi të lartë dhe 50% poliester. Të gjitha ato mund të lahen në një temperaturë maksimale prej 30 ° dhe me mundësinë e pastrimit kimik, por me kujdes. Më pas ato mund të hekurosen në një temperaturë maksimale prej 110 °. Ka shumë ngjyra për t'i kombinuar në mënyrë perfekte me stilin dhe dhomën tuaj.

Si maten dhe vendosen blindat e paketuara?

Për të qenë në gjendje të blini një blind me porosi ju duhet të bëni një matje të mirë. Në faqen e tyre mund të ndiqni me lehtësi hapat dhe të plotësoni kutitë me masat që duhen marrë. Mekanizmi i tij nuk është i komplikuar, por do të jetë me rëndësi jetike që të jetë i dukshëm dhe të ndiqen udhëzimet e treguara. Nëse dritarja nuk ka mure anësore, rekomandohet të shtoni gjerësia e dritares plus 10 cm për secilën palë.

Blinds

Nëse përkundrazi kufizohet nga të dy anët e dritares, atëherë duhet të matni gjerësinë e dritares dhe hiqni 1 centimetër nga secila anë. Në rast se kufizohet vetëm nga njëra anë e dritares për shkak se ka një mur ose një shtyllë, gjerësia e dritares do të duhet të llogaritet. plus 10 cm nga ana le të shkojë falas.

Blinds

mat gjatësinë e të verbërit mund të marrësh si pikënisje kufirin e tavanit dhe deri ku dëshiron të shkojë fundi e të verbërve. Duhet të keni parasysh të gjitha pengesat që mund të hasni në itinerarin tuaj, në rast se do të jetë e nevojshme të bëni ndonjë shtesë ose rregullim.

Blinds

Blindat pako janë të bukura dhe praktike, me modele dhe sugjerime të ndryshme në varësi të stilit që ju nevojitet për qëndrimin tuaj. E bukura e këtyre blindave pako që kemi zgjedhur është se ato mbrojnë nga drita e tepërt, ofrojnë privatësi dhe janë shumë natyrale për syrin.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.