Faqeshënuesit e gomës Eva. Bretkosa

bookmark gome eva bretkocë

Faqeshënuesit fëmijët e bërë nga gome eva ato janë bërë një objekt shumë i vlerësuar ndër lexuesit më të vegjël.

Ato janë perfekte për të shënuar pika e libritose që po lexojmë dhe mos e harrojmë herën tjetër kur të kemi përsëri momentin e leximit.

Ne mund të bëjmë shumë modele, por sot unë do ta propozoj këtë bretkosa qesharake që fëmijët me siguri duan të zbukurojnë fletoret dhe historitë e tyre.

Materiale për të bërë shënimin e bretkosës

materiale e bookmark bretkocë eva

 • Gome eva e bardhë, jeshile dhe e zezë.
 • gërshërë
 • Ngjitës
 • rregull
 • laps
 • Pastrues tubash të kuq
 • Shënues të përhershëm të gjelbër, të bardhë dhe të verdhë.
 • Stërvitje rrethi me dy madhësi

Procedura për të bërë faqeshënuesin

Me ndihmën e vizoreve dhe shenjës së lapsit në gomën e gjelbër dy katrorë 7 x 7 cm. Pritini ato me gërshërë. Të dy duhet të jenë të njëjtë.

procesi i shënjuesve të bretkosave të gomës eva

Pastaj prerë një nga sheshet poshtë diagonës në mënyrë që të jetë mu në mes.

proces-faqeshënues-eva-gome

Merrni një pastrues tubash të kuq dhe prerë atë në gjysmë. Rrokulliset atë si në foto për të formuar gjuhë bretkosë.

gjuha e bretkosës

Ngjiteni gjuhën me shumë kujdes pas trekëndëshit (gjysma e sheshit).

faqeshënues i procesit të gomës eva

Me ndihmën e shënues të gjelbër dhe të verdhë vizatoni manchas në trupin e bretkosës, sikur të ishin nishane.

faqeshënues i procesit të gomës eva

Ngjiteni këtë pjesë në majë të asaj të mëparshme, duke bërë që anët e sheshit të përkojnë në mënyrë të përkryer me ato të trekëndëshit.

faqeshënues i procesit të gomës eva

Formoni dy sy me gome të zezë dhe të bardhë eva, duke ju ndihmuar në stërvitjet. Nëse nuk keni, mund t’i shkurtoni me gërshërë.

faqeshënues i procesit të gomës eva

Ngjitni sytë në kokën e bretkosë dhe i jep një shkëlqim me ndihmën e bojës së bardhë ose një shënjuesi të përhershëm të bardhë.

procesi i shënjave të gomës eva

Dhe ju tashmë mund të shijoni tuajin bookmark bretkocë. Mos harroni se mund ta lini imagjinatën tuaj të egër dhe të krijoni shumë dizajne të ndryshme.

Nëse ju pëlqen bretkosat e vogla dhe ju doni të mësoni se si të bëni një origami tjetër shumë origjinal, mund ta shikoni këtë video në të cilën ne shpjegojmë se si ta bëni atë:

Siç mund ta shihni, duket bukur në cep të çdo libri.

Shihemi në zanatin tjetër. Mirupafshim !!!

procesi i shënjimit të gomës eva


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Miriam dijo

  I doja bretkosat ... shumë e lehtë. =)