Buqetë me lule kartoni, perfekte për të pasur një detaj

Përshëndetje të gjithëve! Në zanatin e sotëm do të shohim si ta bëni këtë buqetë të bukur me lule, të gjitha nga kartoniMe Craftshtë një zanat i përsosur për ta bërë dhuratë, mund të vendosësh një mesazh në pjesën e pasme të buqetë. Mund të përdoret gjithashtu për të dekoruar një dhuratë, një fletore, kornizë fotografish, etj ...

Dëshironi të dini se si mund ta bëni?

Materialet që do të na duhen për të bërë buqetë me lule

 • Kartat me ngjyra të ndryshme. Do të na duhet një ngjyrë për konin e buqetë, një tjetër për kërcellin e luleve dhe më pas një tjetër për të bërë petalet e vetë luleve.
 • Ngjitës për letër.
 • Gërshërë.

Duart në zanat

Nëse doni të shihni hap pas hapi këtë zanat, mund ta shihni në videon e mëposhtme:

 1. Hapi i parë që do të bëjmë është prerë copat e ndryshme të kartonit që do të na duhenMe Për ta bërë këtë ne do të presim tre shkopinj për të bërë rrjedhjet e luleve. Tre lule me format e petaleve dhe tre rrathë për qendrën e luleve. Për ta bërë atë estetikisht më të mirë, ideale është të përdorni dy ngjyra për lulet dhe rrathët dhe t'i kombinoni ato me njëra -tjetrën. Së fundi, ne prerë copën që do të shërbejë si kon i buqetë me lule.
 2. Pasi kemi të gjitha pjesët Ne do t'i ngjisim lulet së bashku për t'i mbledhur dhe gati për të vazhduar me zanatin. 
 3. Për të përfunduar, le të mblidhni konin e buqetë dhe për të futur lulet brenda.
 4. Ne do t'i ngjisim lulet në kon.
 5. Ne mundemi përfundoni duke vënë një hark apo edhe duke shtuar një gjethe karton në rrjedhën e luleve.

Dhe gati! Ky zanat është perfekt për të dekoruar ose për të bërë një kartë pasi buqeta me lule është e sheshtë. Ju gjithashtu mund ta bëni këtë zanat me gome eva.

Shpresoj të gëzohesh dhe të bësh këtë zanat.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.