Buqetë për të Dielën e Palmave

Buqetë për të Dielën e Palmave

Për të dielën e ardhshme të Palmave ne kemi këtë buqetë që mund ta bëni në shtëpi me të vegjlit në shtëpi. Do të bëhet me karton, pasi gjethet e palmës mund të jenë të vështira për t'u marrë. Është një material shumë i thjeshtë për t'u marrë me një ngjyrë të thjeshtë. Do t'ju duhet vetëm pak rozmarinë dhe pak fije të kuqe për të përfunduar këtë buqetë të lehtë.

Materialet që kam përdorur për buqetën:

 • Një kartë me madhësi të verdhë të lehtë A4.
 • 30 cm lesh i kuq.
 • Një degë rozmarine.
 • Laps.
 • Rregulla
 • Gërshërë.
 • Silikoni i nxehtë dhe arma e tij.

Ju mund ta shihni këtë zanat hap pas hapi në videon e mëposhtme:

Hapi i parë:

Ne masim pjesën më të shkurtër të njërës prej anëve të kartonit. Ne do ta ndajmë atë që masim në 8 pjesë dhe do të bëjmë një shenjë të vogël. Ne shënojmë në pjesën e poshtme të kartonit dhe në pjesën e sipërme. Ne tërheqim një vijë që bashkon ato vija.

Hapi i dytë:

Palosim përgjatë vijave që kemi vizatuar. Palosim lart e më pas poshtë, e bëjmë vazhdimisht derisa të përfundojmë të gjitha vijat e shënuara. Më pas do të presim vijën e palosur me gërshërë pa arritur në fund. Do të lëmë si diferencë rreth 8 centimetra.

Hapi i tretë:

Pjesa që nuk është prerë do të ngjitet nga të gjitha anët, për të formuar pjesën ku është ngjitur struktura. Ne do të fillojmë të marrim një shirit nga çdo anë e strukturës dhe do ta heqim poshtë për të ngjitur skajet e saj. Do ta bëjmë kështu me tre shirita në anën e majtë dhe tre shirita në anën e djathtë.

Hapi i katërt:

Nëse pjesa e sipërme është shumë e gjatë, do ta presim. Duke qenë se janë ende shirita të lirshëm, do t'i bashkojmë me pak ngjitës.

Hapi i pestë:

Marrim litarin e kuq dhe e mbështjellim në pjesën e poshtme të buqetës. Do dekorojme edhe me degen e rozmarines, e vendosim mes litarit qe te fiksohet.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.