Imazhe| Myriams-Foto

Si të bëni lule prej pëlhure

Dëshironi të mësoni se si të bëni lule prej pëlhure? Shikoni këto modele dhe materialet që ju nevojiten për t'i bërë ato shumë lehtë.

Kafshe te lehta me pom pom

Pershendetje te gjitheve! Në artikullin e sotëm do të shohim se si të bëjmë kafshë të ndryshme me një pompom si bazë...

Keys me pendë Macramé

Keys me pendë Macramé

Ky zinxhir çelësash me pendë makramé është i lehtë për t'u bërë, i shpejtë dhe duket bukur në të gjithë zinxhirët e çelësave. Në pak minuta do ta keni.

zinxhir maskash

Zinxhirë fijesh për maska

Ky zinxhir argëtues dhe tërheqës i fijeve për maska ​​do t'ju ndihmojë shumë kur mund ta hiqni atë nga goja.

Perde e zbukuruar me pompone

Përshëndetje të gjithëve! Në zanatin e sotëm do të shohim se si të dekorojmë një perde të zbukuruar me pompone. Eshte nje…

7 zanate të bëra me pompone

Përshëndetje të gjithëve! Në botimin e sotëm ne propozojmë 7 zanate për t'u bërë me pompone. Shtë një mënyrë argëtuese ...

Zogth me një pompom leshi

Përshëndetje të gjithëve! Në këtë zanat ne do të shohim se si ta bëjmë me lehtësi një zogth me një pompon ...

Zeje të fijeve të bluzave

Përshëndetje të gjithëve! Në këtë postim do të shohim se si të bëjmë fije bluzë me rroba të vjetra dhe katër zanate që mund të ...

Varëse në formë mace

Varëse në formë mace

Kjo varëse në formë mace është një mënyrë shumë origjinale për të dekoruar ndonjë pjesë të një çante ose për ta mbajtur atë si një zinxhir çelësash.

Lepuri me pompone leshi

Përshëndetje të gjithëve! Në zanatin e sotëm ne do ta bëjmë këtë lepur të lezetshëm me pompone leshi. Eshte mrekullueshem

Kivi leshi

Përshëndetje të gjithëve! Në zanatin e sotëm do ta bëjmë këtë kivi me lesh. Veryshtë shumë e lehtë për ta bërë

qese depozituese dezinfektuese

Qese për të ruajtur dezinfektuesin

Mësoni si të bëni një çantë për të ruajtur dezinfektuesin, me këto truke të thjeshta do ta bëni një zanat shumë të lehtë për tu bërë.

Divan me paleta për tarracë

Përshëndetje të gjithëve! Në zanatin e sotëm do të bëjmë një divan të bukur me paletë për ballkonin që ...

Kek i ëmbël leshi

Përshëndetje të gjithëve! Në zanatin e sotëm ne do të bëjmë këtë kek të ëmbël prej leshi të bukur. Ju mund të bëni një të mirë ...

Përtyp qen me rroba të vjetra

Përshëndetje të gjithëve! Në këtë zanat ne do të bëjmë një kafshim të një qeni me rroba të vjetra, është një mënyrë e përsosur ...

Figurë zogu me peshqir

Përshëndetje të gjithëve! Në zanatin e sotëm ne do të bëjmë një figurë zogu me një peshqir, është e përsosur ...

ide për të bërë dhurata origjinale

Ide për të bërë dhurata origjinale

Ju mund të zbuloni katër mënyra origjinale për të mbështjellur dhurata për një ngjarje të veçantë dhe të personalizuar. Unë kam ideuar dhuratën që të jem në gjendje të ...

Përtyp Lodër Qeni Lloji

Në zanatin e sotëm ne do të riciklojmë çorape dhe bluza për të bërë një lodër të tipit modern të qenve ...

Si ta bëni pellushin tuaj të bretkosës

Sot ju tregoj se si ta bëni pellushin tuaj të bretkosës. Shtë një jastëk i mbushur në formë bretkocë, një detaj i bukur për të voglin në shtëpi ose për ta lindur në një lindje.

SI T M B MNI NJAN BANJ Pëlhurë të jashtme

si të krijoni një banderolë prej pëlhure në natyrë në një mënyrë të thjeshtë dhe të shpejtë. Dhe pastaj të jetë në gjendje të përfitojnë nga ajo për të dekoroj çdo cep të shtëpisë.

3 ide të lehta për riciklimin e xhinseve apo xhinseve

Në këtë manual ju sjell 3 ide që të mund të ripërdorni xhinse apo xhinse tuaj me lehtësi dhe kreativitet. Ato janë zanate shumë të dobishme për të cilat ju mund të jepni prekjen tuaj personale duke shtuar elementet dekorative që ju pëlqejnë më shumë.

Si të rilyeni një mobilje

Rinovoni shtëpinë tuaj me këtë tutorial se si të ribotoni një pjesë të mobiljeve. Një punë shumë e thjeshtë dhe e lirë për të bërë.

Si të bëni harqe flokësh me fjongo

Ne ju tregojmë hap pas hapi se si të bëni harqe fjongo për flokët, në një mënyrë të lehtë, të lirë dhe të shpejtë. Ideale për të dekoruar modelin tuaj të flokëve.

Ornament lulesh dhuratë.

Mësoni si ta bëni këtë zbukurim të bukur për të dekoruar dhuratat tuaja. Veryshtë shumë e lehtë dhe është e bukur.

Këllëf pëlhure

Ne do të shohim hap pas hapi për të bërë një kasetë pëlhure në një mënyrë të thjeshtë dhe se është e lehtë për ne ta bëjmë vetë.

Shënim Yo-yo

Ne do t'ju tregojmë hap pas hapi për të bërë një faqeshënues në formë yo-yo, i cili gjithashtu do të jetë praktik dhe do t'i japë një notë me ngjyra leximit tonë.

Zarfat e rrobave

Në zanatin e sotëm ju mund të shihni hap pas hapi se si të bëni zarfe prej pëlhure, duke përdorur mbetje që keni në shtëpi.

Karficë zbukurimi në formë ure.

Ne ju mësojmë se si të bëni një karficë zbukurimi me xhins në formën e një bufi, në mënyrë që të mund të bëni tuajat me kombinimin e pëlhurave që ju pëlqen më shumë.

Kurorë ose kurorë me lule

Artikull DIY për ata nostalgjikë për trendet e verës së pranverës. Në të, ne do t'ju tregojmë një ide të lehtë për të bërë një kurorë lulesh.

Vathë dantelle me një rruaza

Në këtë tutorial do të gjeni përgjigjen për të bërë vathë dantelle dhe rruaza qelqi. Me ta do të shkoni në të fundit. Lehtë për t’u bërë dhe shumë e bukur.

Bëni një shirit kokash

Artikulli DIY për të bërë një shirit koke ose fjongo me një copë pëlhure të gjatë 75 centimetra. Isshtë ideale për t'u përdorur si shirit koke dhe gjithashtu si skrunchie.

Çantë plazhi

Çantë plazhi me kanavacë të shtypur

Një çantë plazhi në kanavacë e shtypur me vizatime hipi, ideale për këtë verë për të shijuar plazhin ose pishinën, duke marrë gjithçka të rregulluar dhe të azhurnuar.

Qese zemre

Çantë zemre me pëlhurë me lesh

Një çantë e bukur zemre me një copë pëlhure prej gëzofi të mbetura nga një zanat tjetër. Kjo çantë zemre është ideale për të vegjlit tanë më flirtues.

skrunchies

Scrunchies me mbetje pëlhure

Scrunchies me copëra të lëmuar ose të lëmuar të talas ose thjesht me copa të pëlhurave që kemi mbetur nga zanatet mund t'i bëjmë këto scrunchies

rast i gjerë

Një rast i madh prej pëlhure

Një kuti e madhe prej pëlhure është gjithmonë e mirë për të gjithë ne që jemi të përkushtuar ndaj zanateve, veçanërisht për të ruajtur të gjitha mjetet tona.

Shënoni faqet me boa

Përshëndetje lexuesit! A jeni nga ata që gllabërojnë librat njëri pas tjetrit? o Ndoshta keni një nënë shumë lexuese dhe dëshironi ...

Byzylyk i bërë me një copë pëlhure

Artikulli DIY se si të ricikloni një copë pëlhure dhe ta shndërroni atë në një byzylyk. Një aksesor origjinal, i bukur dhe shumë i lehtë për tu bërë.

Mbulesë tavoline me rruaza

Mbulesë tavoline e tipit vrapues tryeze, e zbukuruar me rruaza (shkëmbinj me ngjyra të ndryshme) dhe fije të trashë pambuku, duke riprodhuar një model themelor të luleve.

Bluzë e pikturuar me dyllë

Bëni trendin e vetes për të personalizuar një bluzë me dyllë me ngjyra. Në këtë manual, ne do të mësojmë se si të shtypni një bluzë lehtë dhe ekonomikisht.

Fletore e veshur me pëlhurë

Bëni vetë se si të mbuloni një fletore me një copë pëlhure. Personalizoni fletoren tuaj të përditshme dhe shtoni një nuancë origjinaliteti në shënimet tuaja personale.

Qilim i bluzave të ricikluara

Qilim me thek me material te ricikluar. Materialet e tjera janë shumë të lira. Edhe pse është e mundimshme, është shumë e thjeshtë për ta bërë pa njohuri paraprake

Si të palosni një skaj

Udhëzues që shpjegon se si të palosni një skaj. Ky udhëzim u drejtohet njerëzve tashmë të iniciuar në qepje ose fillestarëve shumë të aftë.

Jastëk mace

Jastëk mace

Në këtë artikull ne ju tregojmë se si të bëni një jastëk argëtues për macet. Një artikull thelbësor për adhuruesit e maceve.

Përshtatni këpucët me dantella

Tutorial për të transformuar këpucët e vjetra dhe për t'i dhënë atyre një jetë të re. Do të na duhet një zbukurim dantelle që na pëlqen dhe ngjitës pëlhure.

Ruani furçat

Ruani furçat e rrobave

Në këtë artikull ne ju tregojmë se si përfitojmë nga pantallonat e veshura me pizhame për të bërë një leckë të bukur për të ruajtur furçat tona.

Çantë e punuar me dorë

DIY: çantë hipi

Në këtë artikull ne ju tregojmë se si të bëni një çantë me stil dhe dizajn hipi me materiale të ricikluara të tilla si pantallona të gjera hipi.

Këllëf më i lehtë

DIY: mbulesë çakmaku

Në këtë artikull ne ju tregojmë se si të bëni një mbulesë praktike për çakmakun. Një aksesor për të shndërruar çakmakun në diçka elegante.

Rasti i duhanit

DIY: Rasti i duhanit

Në këtë artikull ne ju tregojmë se si të krijoni një rast të shkëlqyeshëm dhe të thjeshtë për të ruajtur duhanin e mbështjellë. Në këtë mënyrë, do ta keni të ruajtur mirë.

DIY: fund i pendës

Bëni vetë se si të bëni një skaj pendë nga një skaj i thjeshtë i thurur. (Mund të bëhet me çdo lloj veshje tjetër.

Çanta pazar

Qese pëlhure për pazar

Në këtë artikull ne ju tregojmë se si të bëni një çantë shumë të bukur për blerje, kështu që nuk do të duhet të mbani kaq shumë tufa në shpinë.

Daulle për fëmijë

Daulle për fëmijë

Në këtë artikull ne ju tregojmë se si të bëni daulle prej pëlhure dhe lëkure. Një lodër e shkëlqyeshme për fëmijët e bërë nga vetë ju, çfarë dhurate më të mirë se kjo.

Riciklo xhinset e vjetra

Pantallonat e shkurtra janë një nga pjesët më të freskëta dhe më në modë të këtij sezoni, thjesht duke ndryshuar këpucët, ju mund të ...