Etiketa e dhuratave për Ditën e Shën Valentinit

Sot ju sjell një detaj për të shoqëruar një dhuratë, ka të bëjë me krijimin e një etikete dhuratë për Shën Valentinin dhe shoqërimin e saj së bashku me një frazë të bukur për dhuratën.

Paketim i bukur

Në këtë manual do të shohim një paketim të këndshëm të asaj dhurate që do të bëni këtë Krishtlindje për atë person të veçantë.

faqeshënues burrë dëbore

Shënim për burrë dëbore

Në këtë udhëzues do të mësoni se si të bëni argëtues, shënjues të thjeshtë dhe origjinal të formës së burrë dëbore.

Kartë e yjeve të Krishtlindjeve

Ne do të shohim se si të bëjmë një kartolinë Krishtlindjesh me një yll si një motiv dekorativ, në një mënyrë të lehtë dhe të shpejtë për ta bërë atë.

Si të krijoni një kalendar Advent

Në këtë udhëzues do të shihni se si të bëni një kalendar të Ardhjes në një mënyrë të thjeshtë dhe të shpejtë, e përsosur për t'u bërë me fëmijët.

Kartelë e Krishtlindjes

Karta e Krishtlindjes

Ne ju tregojmë se si të bëni një kartolinë të Krishtlindjeve në një mënyrë të thjeshtë dhe të thjeshtë që në disa hapa të keni një kartë elegante si rezultat.

Si të mbështilleni pantallonat

Krishtlindja po afron, ju tashmë po mendoni për dhuratat që do të bëni, sot unë propozoj një ide: si të mbështillni disa pantallona si një dhuratë.

Bluzë për mbrëmje roku

Një zanat i thjeshtë dhe i lehtë për t’u bërë: ne do të transformojmë një këmishë që nuk e përdorim më në një këmishë të mbrëmjes Rock.

Bateria e Halloween

Ne do të bëjmë një zanat shumë të thjeshtë për të bërë, me një pirg do të bëjmë një shkop për Halloween, në tre hapa dhe në më pak se pesë minuta.

Karamele fantazmë për Halloween

Ky zanat është shumë argëtues dhe i lehtë për tu bërë fëmijëve, kur ata vijnë në shtëpi në Hallowen: disa karamele fantazmë.

Poster «BOO» për Halloween

ne do të bëjmë një poster BOO për Halloween dhe do ta kemi shtëpinë tonë të përgatitur për hile apo trajtim dhe që do të na zgjasë për vitet e tjera.

Shënoni faqet e tmerrshme

Një zanat origjinal dhe argëtues nëse do të festoni me të vegjlit në këto festa të ardhshme. Kjo është një markë e tmerrshme faqe.

qese karamele Halloween

Halloween. Frankenstein Candy Bag

Mësoni si të bëni këto çanta karamele Halloween për të vegjlit në mënyrë që ata të kërkojnë shumë karamele dhe të argëtohen shumë.

Kartë dhuratë për Halloween

Si të bëni një kartë Halloween

Nëse doni të bëni përshtypje këtë Halloween, shpërndani këto karta Halloween dhe do të surprizoni mysafirët tuaj. Merrni shënim hap pas hapi.

karamele përbindësh me gota plastike

Ymbëlsira përbindëshe me gota plastike

Mësoni se si ta bëni këtë kuti karamele në formë përbindëshi për ahengjet e Halloween ose për ndonjë rast të veçantë. Ju jeni i sigurt për të dashur atë.

gjerdan varëse kapsolla kafeje nespresso

Gjerdan varëse me kapsula kafeje

Mësoni si të ricikloni kapsulat e kafesë dhe t'i ktheni ato në këtë varëse të çmuar për ta kombinuar me çdo veshje që keni.

mbjellës me ngjyra

Mbjellësi i ylberit

Në këtë post unë ju tregoj se si ta bëni këtë vazo me lule me ngjyrë ylberi të përsosur për të dekoruar çdo cep të shtëpisë tuaj dhe për t'i dhënë asaj një prekje super origjinale

merimangë gome eva zanate të lehta

Merimangë gome eva shumë e lehtë

Mësoni si t'i bëni këto merimangat e gomës eva për të dekoruar festën tuaj të Halloween ose të tmerrit. Ato janë shumë të lehta për tu bërë dhe shumë të bukura.

Si të bëni biskota për fat letre

Mësoni se si të bëni cookies të famshme të fatit të letrës, ideale për t'u dhënë si dhurata dhe për t'i përdorur si suvenire për ditëlindjen.

Bookmark për mamin

Në këtë zanat ne do të shohim se si të bëjmë një bookmark për nënën, e cila do të jetë e shkëlqyeshme t'i jepet asaj në Ditën e Nënës.

Kartelë për ditën e nënës

Ne do të shohim hap pas hapi për të bërë një kartë për Ditën e Nënës në një mënyrë të thjeshtë në mënyrë që të vegjlit në shtëpi ta bëjnë atë

Tenxhere dhuratash

Në zanatin e sotëm do të shohim se si do ta kthejmë një tenxhere supë të menjëhershme në një tenxhere për dhuratë, ideale për Ditën e Nënës.

lule karficë ndjerë

Karficë zbukurimi me lule

Brokerat e ndjerë janë një aksesor shumë në modë që është shumë i mrekullueshëm për të dekoruar ...

Keychain për babin

Dita e babait po afron dhe sot në craftsON ne ju paraqesim një dhuratë të bërë nga hadmade që mund ta bëni në shtëpi: ne do të shohim se si të bëjmë një zinxhir kyçe për babanë.

Kurorë e Shën Valentinit

Isshtë një kurorë e Shën Valentinit, ku mund të vendosni foto, mesazhe, vizatime, dhurata ... Të vendosura në ballin e krevatit do të jetë një detaj unik, të cilin me siguri nuk do ta harroni.

Zemra e Shën Valentinit

Ne do të shohim se si të bëjmë një zemër kartoni dhe copa enigme për t'i dhënë një pamje romantike një cepi të shtëpisë.

Keychain e Shën Valentinit

 Sot ne do të shohim se si të bëjmë një zinxhir çelësash në formë zemre për Ditën e Shën Valentinit dhe të bërë nga vetja.

Kostum Robot

Ne do të tregojmë një kostum shumëngjyrësh të krijuar nga vetja, me ndihmën e të vegjëlve në shtëpi, kjo është ajo që është argëtuese. Isshtë një kostum robot që të veshësh këtë karnaval dhe të jesh më origjinali.

Zbukurimi i tryezës së Krishtlindjes

Në postimin e sotëm ne do t'ju tregojmë se si të bëni një pjesë qendrore në një mënyrë shumë të lehtë, me disa qirinj, disa gota dhe disa topa të Krishtlindjes.

Rrjeta për Halloween

Në tutorialin e sotëm do të shohim se si të bëjmë rrjetë merimange për Halloween me qese plastike.

Fantazmat e letrës për Halloween

Në tutorialin e sotëm do të shohim se si të krijojmë një fantazmë letre për Halloween. Me një folio do të marrim një efekt të habitshëm tre-dimensional.

Qendra e Kungujve të Halloween

Në zanatin e sotëm do të shohim se si të bëjmë një qendër kungulli për Halloween me fëmijët dhe kështu të zbukurojmë një pjesë të mobiljeve në shtëpinë tonë.

Garlanda e kobureve për Halloween

Në këtë udhëzim do të shohim se si të bëjmë një kurorë me rrjetëza për Halloween, dhe të dekorojmë partinë tonë të Halloween ose sallën në shtëpi.

Garland për Halloween

Pershendetje perseri! Si shkon java? Fantastikisht i sigurt. Ne, në zanatet ON, vazhdojmë të kërkojmë zgjidhjet më të mira dhe ...

Qiri Halloween në formë kungulli

Artikulli DIY rreth dekorimit për Halloween. Në këtë artikull ne do të dekorojmë qirinj me një temë Halloween. Një kungull, një shkop, etj. Ajo që na pëlqen më shumë.

Merimangat për Halloween

Në këtë udhëzim do të shohim se si të bëjmë merimangat për Halloween, duke filluar nga një arrë. Një zanat i lehtë që mund ta bëjmë me fëmijët.

Mbajtëse qirinjsh për Halloween

Tutorial se si të bëni një mbajtëse qirinjsh për Halloween dhe të krijoni një atmosferë drithëruese në çdo cep të shtëpisë.

Çorape të kostumeve të shtrigave

Në këtë mësim do të mund të shihni se si të shndërroni disa triko në disa çorape për një kostum shtrigash të bërë nga vetja me shumë sharm.

Shënoni faqet me boa

Përshëndetje lexuesit! A jeni nga ata që gllabërojnë librat njëri pas tjetrit? o Ndoshta keni një nënë shumë lexuese dhe dëshironi ...

Si të bëni një byzylyk unazë

tutorial për të bërë një byzylyk me unaza. Një dhuratë e këndshme për Ditën e Nënës ose për ta veshur pasditeve të nxehta të verës.

Varëse kavanozi qelqi

Varëse me varkë qelqi dhe yje.

Një varëse e bukur me një kavanoz qelqi dhe yje me ngjyra dhe zbukurime që përputhen, është një dhuratë e bukur dhe ideale për këtë Ditën e Nënës së ardhshme.

Kutia e cilësisë së mirë ferrero rocher

Dekorimi i kuti ferrero me revista

Në këtë artikull ne ju tregojmë se si të dekoroni një kuti ferrero rocher për të bërë një lloj kutie bizhuterish ose hapësirë ​​për të ruajtur gjërat tuaja me vlerë.

Tre kukulla të Mbretërve

Tre kukulla të Mbretërve

Në këtë artikull ne ju tregojmë se si të bëni disa kukulla të bukura Tre burra të mençur për këtë natë të veçantë për fëmijë.

Dekorimi i kupës

Dekorimi i kupës

Në këtë artikull ne ju tregojmë se si të bëni një zbukurim të bukur, të thjeshtë dhe të shpejtë për të personalizuar një turi. Një dhuratë më origjinale nga Kings.

Tre mbretër me çokollata

Tre mbretër me çokollata

Në këtë artikull ne ju mësojmë të bëni disa Tre Njerëz të mençur të thjeshtë me disa bonbona të ëmbla çokollate për të ecur nëpër shtëpi. E shkëlqyeshme për natën e mbretërve.

Garlands Santa Claus

Garlands Santa Claus

Në këtë artikull ne ju tregojmë se si të bëni kurora të vogla për ato cepa të vegjël që duam të dekorojmë në Krishtlindje me motive të Krishtlindjeve.

faqeshënuesi i Krishtlindjeve

Bookmark për leximet e Krishtlindjeve

Artikull DIY për të dekoruar një libër. Në artikull ne tregojmë një mënyrë të bukur për të bërë një faqeshënues të personalizuar kushtuar posaçërisht për lexuesin.

Top kristali për pemën e bërë si dhuratë

Bëni vetë se si të personalizoni një top qelqi që të varet në pemën e Krishtlindjes. Për këtë zanat ne do të përdorim rhinestones dhe do ta fshehim dhuratën në serpetine

Çizme Santa Claus

Çizme Santa Claus me ndjerë

Sot Santa Claus viziton të gjitha shtëpitë e fëmijëve për të lënë dhuratën e tij, mirëpo ne do t'i lëmë atij një detaj të çizmës së tij të bërë me ndjerë.

Kartolinë e stampuar e Krishtlindjeve

Karta e Krishtlindjes

Në këtë artikull ne ju tregojmë se si të bëni nesër një kartolinë të këndshme për Krishtlindje. Një dhuratë e veçantë që fëmijët mund të bëjnë.

Kambanat e Krishtlindjeve me kapsolla kafeje

Kambana me kapsula kafeje

Në këtë artikull ne ju tregojmë se si të bëni disa zile super të thjeshta me kapsula kafeje. Një zanat argëtues për të vegjlit në shtëpi.

Yll kartoni me rrotull letre

Ylli i Krishtlindjes me rrotull letre

Në këtë artikull ne ju tregojmë se si të bëni një yll të thjeshtë, por të mrekullueshëm të Krishtlindjeve nga një rrotull letre higjienike. Një zbukurim shumë dekorativ për Krishtlindje.

Karfica e rerave për Krishtlindje

Artikulli DIY se si të bëni brokulla për të personalizuar xhupat për Krishtlindje. Në këtë postim ju tregojmë se si të bëni një re të bukur.

Santa Claus prej gome Eva

Stoli Santa Claus në gome eva

Në këtë artikull ne ju tregojmë se si të bëni një zbukurim të bukur për Krishtlindje për pemën, dhe kush tjetër përveç Santa Claus-it tonë të dashur që do të vijë së shpejti.

Mbajtëse për peceta Santa Claus

Mbajtëse për peceta Santa Claus

Në këtë artikull ne ju tregojmë se si të bëni një mbajtëse të bukur të pecetave të Santa Claus me një letër. Një motiv Krishtlindjesh për darkën e Krishtlindjes.

Burrë dëbore me çorape

Burrë dëbore me çorape

Në këtë artikull ne ju tregojmë se si të bëni një burrë dëbore të bukur dhe argëtues me çorape dhe copa pëlhure me disa butona. Shpejt dhe lehtë.

Qese çaji Krishtlindjesh

Qese çaji Krishtlindjesh

Në këtë artikull ne ju mësojmë se si të përfitoni nga qeset e çajit për t'i bërë ato si një arsye për Krishtlindje, për të shijuar një çaj në Krishtlindje.

Mini pema e Krishtlindjes në dru

Mini pemë prej druri prej druri

Në këtë artikull ne ju tregojmë se si të bëni disa pemë elegante dhe minimaliste të Krishtlindjeve për të dekoruar shtëpinë me atë atmosferë të Krishtlindjes.

dritare flok bore

Flok dëbore për të dekoruar dritaret

Artikull në lidhje me dekorimin e Krishtlindjes. Në këtë DIY ju propozojmë një ide për të bërë modelin tuaj për të dekoruar dritaret me llak dëbore.

Portali i Betlehemit

Portali i Betlehemit

Në këtë artikull ne ju tregojmë se si të bëni një portal të bukur Betlehem me materiale të ricikluara siç është një kuti këpucësh. Një zanat i përshtatshëm për fëmijë.

Kalendari i Ardhjes

Kalendari i Ardhjes

Në këtë artikull ne ju mësojmë se si të bëni një kalendar shumë të veçantë të ardhjes. Bërë me kuti të vogla të ricikluara dhe shaka për fëmijë.

Shandan me rrotull letre të bardhë

Shandan me rrotull letre

Në këtë artikull ne përfitojmë nga një listë letre e bardhë për të bërë një mbajtëse të bukur qirinjsh me materiale të ricikluara, për të bërë një pjesë qendrore.

Dekorata e Krishtlindjeve me argjilë

Dekorata e Krishtlindjeve me argjilë

Në këtë artikull ne ju tregojmë se si të bëni disa dekorime të bukura të Krishtlindjeve me argjilë. Disa figura të lezetshme në të cilat fëmijët mund të na japin një dorë.

Pema e Krishtlindjes në dërrasë

Pema e Krishtlindjes me dërrasë

Në këtë artikull ne ju tregojmë një zanat të thjeshtë dhe të shpejtë për të qenë në gjendje të bëni një pemë të Krishtlindjes prej kartoni dhe ta dekoroni atë si një dërrasë të zezë për fëmijët.

Dhurata e Krishtlindjes me biskota

Dhurata e Krishtlindjes me biskota

Në këtë artikull ne paraqesim një mënyrë për të dhënë cookies në Krishtlindje në një mënyrë të veçantë. Kështu, fëmijët do ta jetojnë atë më shumë iluzion.

Ornamentet e pemës së Krishtlindjes

Ornamentet e pemës së Krishtlindjes

Në këtë artikull ne ju tregojmë se si të bëni disa dekorime të bukura për pemën e Krishtlindjes. Disa pemë shumë të thjeshta me materiale të ricikluara.

Kuletë shtëpiake prej lëkure

DIY: portofol i bërë në shtëpi

Në këtë artikull ne ju tregojmë se si të bëni një portofol krejtësisht të bërë në shtëpi, i bërë me lëkure. Një dhuratë manuale shumë e përshtatshme në këto data të Krishtlindjes.

Pema e Krishtlindjes e bërë me pupla

Artikulli DIY se si të bëni një pemë të Krishtlindjes me pendë për të dekoruar gjatë pushimeve të Krishtlindjeve. Trendet, moda dhe udhëzimet për dekorimin e Krishtlindjeve.

Top dëbore shtëpiake

Top dëbore shtëpiake

Në këtë artikull ne ju tregojmë se si të bëni një mbledhje të bukur shtëpie falë një zbukurimi të vogël të Krishtlindjes dhe një kavanoz qelqi. Një dhuratë speciale.

Burrë dëbore me pjata

Burrë dëbore

Sot ne ju mësojmë se si të bëni një burrë dëbore argëtues me pllaka plastike dhe materiale të ndryshme të ricikluara për t'i dhënë shtëpisë atë prekje të Krishtlindjes.

Topi i Krishtlindjes me fllanxhë

Topin e Krishtlindjes me fllanxhë gatimi

Në këtë artikull ne ju mësojmë se si të bëni një top shumë dekorativ dhe elegant të Krishtlindjes për ta veshur në dhomën e ndenjes si një zbukurim i Krishtlindjes.

Varëse fluturash FIMO

Varëse e bërë me argjilë polimer (FIMO) në formën e një fluture. Në këtë postim do t'ju tregojmë se si ta bëni varësen në një mënyrë të lehtë dhe të shpejtë.

Pema e Krishtlindjes me kone pishe

Pema e Krishtlindjes me kone pishe

Në këtë artikull ne ju tregojmë se si të bëni disa pemë të bukura të Krishtlindjeve me kone pishe. Një send dekorativ për këto festa të veçanta.

Dekorata e Krishtlindjeve

Dekorata e Krishtlindjeve

Në këtë artikull ne ju tregojmë se si të bëni disa zbukurime të bukura tipike të Krishtlindjeve për të dekoruar pemën ose shtëpinë me material të ndjerë.

Topi i Krishtlindjes

Topi i Krishtlindjes

Në këtë artikull ne ju tregojmë se si të bëni një top të lirë të Krishtlindjes për pemën me një top polistireni dhe mbetje të ndjerë. Krishtlindja po vjen!

Mësoni fëmijët të thurin

Mësojini fëmijët tuaj të thurin

Në këtë punëtori për thurje mund t'u mësoni fëmijëve tuaj teknika të ndryshme për të përmirësuar aftësitë e tyre motorike. Përveç kësaj, ata do të mësojnë të qepin për të ardhmen.

Tas për unaza martese

Tas për unaza martese

Në këtë artikull ne ju tregojmë një tas ose pjatë origjinale për të qenë në gjendje të transportoni unazat e nuses dhe dhëndrit në altar në vend të jastëkut dekoruar tipik.

Kunguj të tmerrshëm me mandarina

Kunguj të tmerrshëm me mandarina

Në këtë artikull ju ndihmojmë të ndryshoni pamjen e mandarinave për të bërë mini-kunguj të frikshëm për Halloween, një element unik dekorativ.

Merimanga e Halloween me kashtë

Merimanga e Halloween me kashtë

Në këtë artikull ne ju tregojmë se si të bëni një merimangë shumë qesharake për Halloween. Ky do të jetë një aksesor i mirë për dekoret e shtëpisë për këtë parti.

Fantazmë e Halloween

Fantazmat e Halloween me garzë

Fantazmat janë një element shumë tipik i Halloween për këtë arsye, ne e bëjmë atë si një zanat të bërë me garzë fashë, kështu që ne do t'i japim asaj shumë origjinalitet.

Gjerdan kafke per Halloween

Gjerdan kafke me gome eva

Në këtë artikull ne ju tregojmë se si të bëni një gjerdan të bukur të kafkës, të shkëlqyeshme për festën e Halloween. Një aksesor i shkëlqyeshëm dekorativ.

Garlands bat për Halloween

Udhëzues se si të bëni kurora me letër të ricikluar, revista ose gazeta për natën e Halloween, duke ndjekur disa hapa të thjeshtë.

Tenxhere karamele për Halloween

Tenxhere me kunguj për ushqime Halloween

Në Halloween ju gjithmonë keni nevojë për një enë ku mund të vendosni të gjitha ëmbëlsirat e fqinjëve, kështu që ne paraqesim këtë kungull të bërë me një shishe xhel.

Skelet me pjata për Halloween

Skelet për Halloween me pllaka kartoni

Në këtë artikull ne ju mësojmë se si të bëni një skelet për festën e Halloween me disa pllaka të thjeshta plastike. Përfitoni nga imagjinata juaj.

Gota fantazmë

Gota fantazmë

Në këtë artikull ne ju mësojmë se si të dekoroni gotat ose gotat plastike tipike të festave për t'i dhënë asaj një prekje më drithëruese, të shkëlqyera për Halloween.

Çanta karamele për Halloween

Çanta karamele për Halloween

Në këtë artikull ne ju mësojmë se si të bëni çanta surprizë me ëmbëlsira për festën e Halloween, një mënyrë origjinale për t'i shpërndarë ato tek fëmijët.

Kapëse flokësh kungulli

Artikull DIY se si të bëni një kapëse flokësh kungujsh Halloween duke përdorur argjilën polimer (FIMO) ose pastën për tharjen e ajrit.

Pllaka të zbukuruara për Halloween

Pllaka të zbukuruara për Halloween

Në këtë artikull ne ju mësojmë se si të përfitoni nga pjatat e festave të Halloween në mënyrë që ato të kenë shumë më shumë përputhje me këtë festë.

Fantazëm për Halloween me thes plehrash

Fantazëm për Halloween

Festa e Halloween-it po afrohet çdo ditë, kështu që në dekorimin e saj nuk mund të humbni një fantazmë të shkëlqyeshme, sot ne ju mësojmë se si ta bëni një të tillë.

Shtriga qesharake për Halloween

Halloween magjistare me ndjerë

Në këtë artikull ne ju ndihmojmë të bëni një shtrigë shumë qesharake në mënyrë që natën e Halloween të keni një aksesor zbukurimi për mure ose dyer.

Shkop me rrotull letre për Halloween

Lakuriq me rrotull letre higjienike

Në këtë artikull ne ju tregojmë një shkop qesharak të bërë me një letër higjienike për të trembur të gjithë në familje natën e Halloween.

Konfeti përkulet

Konfeti përkulet

Në këtë artikull ne ju tregojmë se si të bëni harqe të vogla të bukura të konfetive. Në këtë mënyrë do të keni një zbukurim të personalizuar për dhuratat tuaja intime.

Gjerdan me topa prej druri te pikturuar

Gjerdan druri i pikturuar

Në këtë artikull ju prezantojmë një gjerdan të bukur të bërë me materiale të ricikluara. Me disa topa druri ne mund të bëjmë një aksesor të shkëlqyeshëm dekorativ.

Halloween Halloween

Dollap për Halloween

Në këtë artikull ne ju tregojmë një model të shkëlqyeshëm për Halloween. Me të, të gjitha vajzat dhe gratë e reja do të duken bukur falë këtij aksesori të veçantë.

Piktura me thurje kryq në dru

Kutia prej druri në thur kryq

Në këtë artikull ne paraqesim një pikturë të zgjuar të bërë me një trung të vogël prej druri dhe fije neoni të formuar në një thur kryq. Dekor ekstravagant.

Lodër mace

DIY: Lodër motorike për macet

Në këtë artikull ne ju tregojmë një tjetër lodër argëtuese për macet. Me këtë ju nuk do të ndaleni akoma dhe aftësitë tuaja motorike dhe lëvizja e trupit do të favorizohen.

Top leshi për mace

DIY: Topi i maces

Në këtë artikull ne ju tregojmë se si të bëni një lodër të veçantë për kafshën tuaj. Një top leshi për ta shfryrë dhe për ta luajtur duke e ndjekur nëpër shtëpi.

Libër Pincushion

Libër Pincushion me ndjerë

Në këtë artikull ne paraqesim një libër origjinal të bërë nga ndjerë. Ky libër unik është në të vërtetë një fiksim për ditën e nënave.

Rasti i duhanit

DIY: Rasti i duhanit

Në këtë artikull ne ju tregojmë se si të krijoni një rast të shkëlqyeshëm dhe të thjeshtë për të ruajtur duhanin e mbështjellë. Në këtë mënyrë, do ta keni të ruajtur mirë.

Tifoz i drejtë

DIY: Tifoz i drejtë me materiale të ricikluara

Në këtë artikull ne ju tregojmë se si të bëni një adhurues të shkëlqyeshëm të Panairit. Kështu që nuk do të shpenzoni asnjë lloj nxehtësie ose agovios, do të freskoheni natyrshëm.

Karficë zbukurimi cigane me gome eva

DIY: Karficë zbukurimi Flamenco me gome eva

Në këtë artikull ne ju tregojmë se si të bëni një karficë zbukurimi të shkëlqyeshëm dhe argëtues të bërë nga goma eva. Nëse nuk visheni, kini një prekje të ndershme.

Kungim fofucha

DIY: Fofucha e kungimit

Në këtë artikull ne ju tregojmë se si të bëni fofuchat e famshme. Në këtë rast, një për bashkësitë, pra i pranishëm në këtë muaj maj.

Trupi Fofucha

Bëni DIY: Trupi Fofucha

Në këtë artikull ne ju tregojmë se si të bëni pjesët e trupit të një fofucha, kukullën e famshme të bërë me gome eva të zbukuruar sipas ngjarjes për të zgjedhur.

Artizanat i kungimit

Artizanat i bashkimit të ndjerë

Në këtë artikull ju paraqesim disa fëmijë të bashkësisë si një dhuratë për këtë ngjarje familjare. Një zanat i lirë për tu dhënë mysafirëve.

Dhurata e kungimit

DIY: Dhuratë e kungimit me gome eva

Në këtë artikull ne ju mësojmë se si të bëni një dhuratë ekonomike të bashkimit. Një kukull prej gome eva shumë e lehtë dhe e shpejtë për të bërë për këtë sezon të bashkësive.

Lule të ndershme me letër indi

DIY: Lule mëndafshi për Panairin

Në këtë artikull ne ju tregojmë se si të bëni lule të bukura për Panairin e bërë me letër pëlhure, për ata që nuk vishen si një cigan.

Lepur i Pashkëve

DIY: Lepur i Pashkëve me rrotull letre

Në këtë artikull ne ju mësojmë se si të bëni një lepur argëtues të Pashkëve për të kryer aktivitete të thjeshta për të vegjlit në shtëpi këtë Pashkë.

Java e Shenjtë Hood

Java e Shenjtë Hood

Në këtë artikull ne ju tregojmë se si të bëni një kapuç tipik të Pashkëve. Artizanat shumë argëtues dhe i thjeshtë për fëmijë për tu festuar me pushime.

Vezë të Pashkëve

DIY: Si të zbrazni vezët e Pashkëve?

Në këtë artikull ne ju mësojmë se si të zbrazni vezët tipike të Pashkëve. Një mënyrë e thjeshtë dhe argëtuese për të kaluar një Pashkë argëtuese me fëmijë.

Kuleta të ndjera

Kuleta ose çanta prej shajaku

Në këtë artikull ne ju tregojmë se si të bëni kuleta ose çanta të bukura të bëra me ndjerë. Shumë e thjeshtë dhe goditëse për këtë Pranverë.

Zeja e ditës së babait

Artizanat prej letre për ditën e babait

Në këtë artikull ne ju tregojmë një zanat argëtues me rrotulla letre për ditën e babait. E shkëlqyeshme për fëmijët e vegjël për t'ia dhënë babait të tyre.

Lidhuni për ditën e babait

Dita e babait, DIY për fëmijë

Në këtë artikull ju mësojmë se si të bëni një zanat për ditën e babait. Një kravatë unike me rastin e babait punëtor dhe të dashur me djalin e tij.

Mbajnë duart

Zeja e ditës së babait: duart e kapura

Në këtë artikull ne ju tregojmë një zanat të thjeshtë për fëmijë me rastin e Ditës së Atit. Në këtë ditë ata do t'u japin prindërve të tyre diçka të bërë nga ata.

Maskë karnavali

Maskë karnavali për fëmijë

Në këtë artikull ne ju tregojmë se si të bëni një maskë fantastike të Karnavalit për fëmijë. Në këtë mënyrë, ne mund ta festojmë këtë festë si familje.

Kapelë karnavali

Kapelë peshku për karnaval

Në këtë artikull ne ju mësojmë se si të bëni një kapelë fantastike të madhe për Karnavalin, që i ngjan një peshku të madh nga Cadiz, si vendi i origjinës së Karnavalit.

Kutia e Shën Valentinit

Kornizë zemre për ditën e Shën Valentinit

Në këtë artikull ne ju mësojmë se si të bëni një pikturë të bukur për të qenë në gjendje të kornizoni foton e partnerit tuaj ose të të dyve, kështu që do të jetë një dhuratë origjinale dhe e bukur.

Maskë karnavali

Syze karnavale qesharake

Në këtë artikull ne ju tregojmë se si të bëni gota tipike të karnavalit. Argëtim i garantuar për fëmijët.

Enë rrushi

Enë për rrushin e fundvitit

Në këtë artikull ne ju tregojmë një enë të shkëlqyeshme për rrushin e fundvitit. Në këtë mënyrë, ju nuk do të humbni veten në llogaritjen e sa tingujve mbetës.