Ide të shpejta dhe të lehta për tu dekoruar duke ricikluar vazot e qelqit

Në këtë punë praktike Ju sjell dy Ide kështu që ju mund të ricikloni tuajin shishe qelqi dhe krijoni disa elemente dekorative që mund t’i përshtatni sipas dëshirës tuaj, duke i përshtatur ato në çdo hapësirë ​​në shtëpinë tuaj.

materiale

Për t’i bërë këto Vepra artizanale ne do të përdorim si material të përbashkët shishe qelqi, ato mund të jenë madhësia dhe forma që ju dëshironi. Përveç kësaj, do t'ju duhet gjithashtu sa më poshtë materiale:

 

  • Silikoni me armë
  • Predha plazhi
  • Dorezat e sirtareve
  • Bojë me spërkatje

Hap pas hapi

Në tjetrën video-tutorial Unë ju tregoj procesin e krijimit të secilës prej ideve. Ju do të shihni se ato janë shumë të lehta për tu bërë dhe gjithashtu shumë shpejt, kështu që nëse nuk keni shumë kohë, këto detaje të vogla janë gjithashtu praktike.

 

Ju tashmë keni parë që duhet shumë pak kohë për të bërë të dyja punët. Zgjidhni disa llak Tharja e shpejtë për të përshpejtuar procesin edhe më shumë.

Le të kalojmë mbi hap pas hapi të dy zanateve në mënyrë që të mos harroni asgjë dhe ta bëni vetë pa problem.

Kavanoza dekorative

Tapa e kavanozave duhet të rrish me të silikoni i nxehtë un çelësi i një sirtari. Nëse përdorni shkopinj të mirë silikoni, ato ngjiten mirë, deri në atë pikë sa të mund të vidhni dhe hiqni shishen vetëm duke kapur çelësin. Pasi t’i keni ngjitur, ne do t'u japim prekjen tonë personale duke i pikturuar. Përdorni bojë me llak në mënyrë që të ngjitet mirë në objekt.

Kur bojëra të jetë tharë, mund ta vendosni përsëri kapakun tuaj në kavanozët e qelqit dhe t'i vendosni për t'u zbukuruar atje ku ju pëlqen më shumë. Këto kavanoza duken bukur në një banjë ose në një kuzhinë.

Vazo Shell

Për këtë punë, ju thjesht duhet të ngjisni predha në të gjithë kavanozin me silikoni i nxehtë. Sigurohuni që ato të sipërmet janë më të voglat, duke rritur madhësinë e predhave ndërsa zbresni në kavanoz.

Është një vazo o vazo që duket shumë elegante në një dhomë të gjallë, një zyrë apo edhe një dhomë gjumi. Ju mund të bëni disa me madhësi të ndryshme dhe t'i dekoroni ato së bashku, ose të përdorni lloje të ndryshme predhash për secilën prej tyre.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.