Furçë ose furçë me mustaqe për ta bërë dhuratë për babanë

Në këtë post do t'ju mësoj se si ta bëni këtë furçë ose furçë me mustaqe për të dhënë në ditën e babait. Shtë shumë e lehtë për tu bërë dhe mund ta ktheni atë në një magnet ose një zbukurim për një kuti ose një mijë ide të tjera.

Materiale për të bërë furçën e mustaqeve

 • Furçë bojë ose furçë katrore
 • gërshërë
 • Ngjitës
 • Sundimtar dhe laps
 • Gome eva me ngjyra
 • Shënues të përhershëm
 • Sytë e lëvizshëm
 • Grusht zemre
 • Shirit izolues

Procedura për të bërë furçën e mustaqeve

 • Për të filluar ju duhet një furçë ose furçë katrore e bëjnë atë mjaft të gjerë për të formuar më vonë fytyrën e personazhit.
 • Matni gjerësinë dhe lartësinë nga pjesa metalike dhe prerë një shirit prej gome eva në ngjyrën e lëkurës.
 • Ngjiteni atë rreth furçës.
 • Rreshtimi me shirit elektrik pjesa pak poshtë fytyrës.

 • Tani me fjongo dhuratë Unë jam duke shkuar për të formuar kravatë, Unë do të ndahem në dy pjesë: nyja dhe trupi i saj.
 • Unë së pari do të ngjit pjesën e gjatë në majë të shiritit elektrik dhe pastaj do të ngjis nyjën.

 • Tani unë do të shkoj duke formuar fytyrën.
 • Së pari, unë jam duke shkuar për të vendosur dy sy dhe qerpikë që lëvizin.
 • Më pas, unë do të bëj hundë
 • Së fundmi, do të vizatoj një mustaqe të mëdha në mënyrë që furça jonë të jetë shumë elegante.

 • Me një shënues të kuq do të bëj disa pika të vogla në faqe.
 • Me makinerinë e shpimit zemrat vDo të bëj dy të kuqe dhe do t'i vendos në pjesën e poshtme të furçës.

Dhe ne tashmë kemi dhuratën tonë për Ditën e Atit. Ju jeni të sigurt për të dashur atë dhe dekoroj tryezën tuaj ose vendosni pas tij një magnet për një bord metalik, frigoriferin, etj.

Shpresoj që të ju pëlqeu kjo ide dhe nëse po, mos harroni ta ndani me miqtë tuaj.

Shihemi në zanatin tjetër. Mirupafshim!


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.