Dhurata kukullash me grim dhe aksesorë flokësh

Dhurata kukullash me grim dhe aksesorë flokësh

Kjo ide është fantastike për t'u bërë dhuratë. Dita e Nënës. Është shumë origjinale, sepse përfaqëson fytyrën e nënës suaj të bërë me prerje kartoni dhe me dhurata të vogla që mund t'i bëni dhe që do t'i pëlqejnë.

L detaje te vogla Janë ata që kanë rëndësi dhe mund ta bëni me këtë zanat. Merrni kapëse flokësh, karfica flokësh, lidhëse flokësh ose kapëse të vogla në mënyrë që t'i vendosni ato në tuaj kukulla të bukura. Më pas shtoni pak grim për të plotësuar dhuratën.

Ju mund të shihni të gjitha këto ide që ne propozojmë për Día de la Madre:

Karta e dhuratave për ditën e nënës
Artikulli i lidhur:
Karta e dhuratave për ditën e nënës
Dhuratë për ditën e nënës me çokollata
Artikulli i lidhur:
Dhuratë për ditën e nënës me çokollata
Kartolinë me tulipanë për Ditën e Nënës
Artikulli i lidhur:
Kartolinë me tulipanë për Ditën e Nënës
Kuti me trëndafila letre dhe çokollata për t'u dhuruar
Artikulli i lidhur:
Kuti me trëndafila letre dhe çokollata për t'u dhuruar

Materialet që janë përdorur për dhuratat e Ditës së Nënës:

 • Karton ngjyrë bezhë, të verdhë të çelur ose rozë për fytyrat.
 • Ari ose karton tjetër me ngjyrë për të simuluar flokët.
 • Kashtë dekorative.
 • Shënues i zi.
 • Laps.
 • Gërshërë.
 • Shënues rozë e lehtë dhe e kuqe.
 • Silikoni i nxehtë dhe arma e tij.
 • Pambuk të rrumbullakëta të bardha.
 • Dhurata për të plotësuar figurën: kapëse flokësh, kapëse flokësh, lidhëse flokësh dhe grim.

Ju mund ta shihni këtë manual hap pas hapi hap në videon e mëposhtme:

Hapi i parë:

Në një karton me ngjyrë të çelur për të bërë fytyrën, vizatojmë skicën e fytyrës dhe topuzin e lartë me dorë të lirë. Më pas e presim.

Dhurata kukullash me grim dhe aksesorë flokësh

Hapi i dytë:

Marrim shabllonin që kemi prerë dhe e vendosim sipër kartonit që do të jetë në ngjyrën e flokëve. Vizatojmë konturin, sepse do të dëshirojmë formën e flokëve.

Dhurata kukullash me grim dhe aksesorë flokësh

Hapi i tretë:

Presim atë që kemi vizatuar dhe me dorë të lirë vizatojmë konturet e formës së flokëve. I shkurtojmë flokët duke i bërë të duken si paruke. E goditëm në kokë.

Hapi i katërt:

Me markera ose stilolapsa lyejmë format e fytyrës.

Dhurata kukullash me grim dhe aksesorë flokësh

Hapi i pestë:

Marrim pambukun, i bashkojme dhe i rrahim me silikonin e nxehte.

Dhurata kukullash me grim dhe aksesorë flokësh

Hapi i gjashtë:

Në fund vendosëm të gjithë aksesorët e flokëve tek kukullat. Madje vendosim dhe ngjitim grimin që duam t'u bëjmë dhuratë anëve.

Dhurata kukullash me grim dhe aksesorë flokësh


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.