Diademë indiane me pupla me ngjyra

Përshëndetje të gjithëve. Në një nga postimet e mia të fundit ju tregova se si të bëni një hippie diademë me lule letre të cilën e kishte bërë për ditëlindje. Epo, pasi që lulet e vogla nuk janë të mira për djemtë, edhe unë një diadem indian për secilin fëmijë dhe sot do t'ju tregoj se si i bëra ata.

me shumë e lehtë për të marrë materiale Dhe kjo e thjeshtë hap pas hapi që unë ju tregoj në këtë postim, ju mund të bëni një diadem origjinal indian për burrat më të vegjël. diademë indiane

Materiale për të bërë një diadem indian

 • Karton.
 • Letër krepë me ngjyra.
 • Gërshërë.
 • Ngjitës
 • Kordoni
 • Punues ose prerës vrimash.

proces

 

Për ta bërë këtë diadem origjinal indian gjëja e parë është krijimi i pendëve. Për këtë kam përdorur karton dhe kam ngjitur letrën e krepës dhe e kam lënë të thahet shumë mirë. Unë kam përdorur tre ngjyra, jeshile, blu dhe të kuqe.

diademë indiane

Kur letra ishte e thatë u sigurova që ishte ngjitur mirë dhe po prisja pendët një nga një. Unë e bëra atë me sy, domethënë, me gërshërë po prisja formën e stilolapsit duke u përpjekur ta bëja atë sa më uniforme.

Pas kësaj, dhe për të përsosur më tej siluetën e pendës, ajo që bëra ishte të bëja prerje të vogla në formën e një trekëndëshi në skajet e pendëve për diademin indian dhe të përsosja siluetën me gërshërë.

diademë indiane

Këtë procedurë e bëra me të gjitha stilolapsat dhe me të gjitha ngjyrat. Unë kam bërë tre ngjyra të ndryshme dhe kam vendosur katër pendë në secilën diademë indiane, por ne mund të ndryshojmë numrin e pendëve dhe ngjyrave siç na pëlqen më shumë.

Kur të kemi të gjitha puplat të shkurtuara dhe me detajet e bëra, gjëja tjetër është t'i shpojmë ato për të mbledhur diademin indian me kordonin. Unë kam përdorur një prerës në parim dhe kam bërë disa prerje të vogla në secilën pendë për të kaluar kordonin, por më pas u përpoqa me shpimin e vrimës dhe bëra dy vrima dhe është më e lehtë të kalosh kordonin përmes secilës pendë për të montuar diademin indian . Mund ta bëni pasi është më e lehtë për ju.

Për montimin e diademës indiane, ajo që do të bëjmë është të kalojmë kordonin përmes vrimave të pendëve dhe të vendosim pendët në diademën indiane sipas shijes tonë. Siç ju thashë më parë, unë kam vendosur katër pendë në secilën diademë indiane dhe kam alternuar ngjyrat duke i kombinuar dhe alternuar ato.

Dhe kështu do ta kemi diademën tonë indiane gati për të qenë në gjendje të luajmë maskohemi ose ta jepni ose ta ofroni atë si një dhuratë në një ditëlindje si në rastin tim.

Shpresoj që të të pëlqejë udhëzimi im dhe të të ndihmojë të përgatitësh disa kuti të këndshme surprizë për një festë të ditëlindjes.

Më lini komentet tuaja!


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.