Engjëll gome Eva për të dekoruar pemën tuaj të Krishtlindjes

engjëll stoli gome e Krishtlindjeve eva

Engjëjt e Krishtlindjeve Ato janë një nga dekorimet më të bukura të këtyre datave. Në këtë post unë do t'ju mësoj se si të bëni një për fëmijë, të përsosur për të dekoruar pemën tuaj të Krishtlindjes ose ndonjë cep të shtëpisë.

Materiale për të bërë engjëllin e Krishtlindjes

 • Gome eva me ngjyra
 • gërshërë
 • Ngjitës
 • Grushta gome Eva
 • Prerës i biskotave të zemrës
 • Pastrues tubash të artë
 • Shirit dantelle ose të ngjashme
 • Shënues të përhershëm
 • laps
 • Sytë e lëvizshëm
 • Rimel dhe shtupë pambuku
 • Bojë akrilike e bardhë dhe një fëndyell

Procesi i bërjes së engjëllit të Krishtlindjes

 • Le të fillojmë duke prerë një rrethi i gomës eva në ngjyrë lëkure me diametër rreth 6 cm dhe dy qarqe të vegjël, me ndihmën e shpimit të vrimës, për t'u formuar veshët
 • Ne do t'i ngjisim në anët.
 • Tani, unë jam duke shkuar për të formuar bangs engjëllit me një spirale. Nëse nuk keni një, ju mund t’i bëni flokët ashtu si ju pëlqen.
 • Ne do të përdorim sy të lëvizshëm për engjëllin tonë të vogël, kështu që ata mund të lëvizin kur e vendosin atë në zanatet tona.

engjëll stoli gome e Krishtlindjeve eva

 • Me një shënues të hollë të përhershëm të zi do të bëj detajet e qerpikët dhe hundën. Më vonë, me të kuqe, unë do të bëj nje buzeqeshje.
 • Me hije ose skuqje të syve dhe një shtupë pambuku unë do ta ngjyros atë faqet.

engjëll stoli gome e Krishtlindjeve eva

 • Ne do të formojmë trupi i engjëllit tonë, duke i ngjitur duart në mëngë. Unë kam përdorur një grusht vrimë, por ju mund t'i bëni ato më të lehta.
 • Krahët Ato do të jenë në formën e një gjetheje në mënyrë që të mos komplikohen shumë dhe veshja të jetë një formë aq e thjeshtë sa ajo që shihni në imazh. Ngjiteni atë në majë të krahëve që të mos lëvizin.

engjëll stoli gome e Krishtlindjeve eva

 • Sapo të bëhet kjo, ngjitni kokën e engjëllit tonë në majë të trupit.
 • Me një prerës biskotash në formën e zemër Unë do të bëj një të kuqe në gome eva.
 • Do ta ngjis në qendër të trupit dhe pjesët e krahëve do të shkojnë sipër.

engjëll stoli gome e Krishtlindjeve eva

 • Me fjongo dantelle ose të ngjashme do të bëj një Zbres te fustani për ta bërë atë më elegante. Do ta ngjis nga pas për të parandaluar shfaqjen e ngjitësit dhe punën tonë të mos njolloset.

engjëll stoli gome e Krishtlindjeve eva

 • Theshtë radha për të formuar aureolën e engjëllit. Për këtë unë do të përdor një pastrues tubash në ngjyrë ari. Thjesht duhet të krijoni një rreth dhe ta ngjisni pas kokës.

engjëll stoli gome e Krishtlindjeve eva

Prekjet e fundit për engjëllin tonë të vogël.

 • Ne vetëm kemi detajet. Do të filloj me krahë, duke përdorur një laps dhe do të bëj disa linjat e pendës.
 • Pastaj, me bojë të bardhë dhe një fëndyell do të bëj ca pika të vogla të dritës në faqe.

engjëll stoli gome e Krishtlindjeve eva

Dhe kështu engjëlli ynë ka mbaruar. Nëse doni ta varni, thjesht duhet ta bëni vendosni një tel ose fije në të.

Dhe nëse doni të mësoni një zbukurim tjetër të shkëlqyeshëm për pemën tuaj të Krishtlindjes, unë ju lë këtë pinguin që do të duan shumë të vegjlit. KLIKO KËTU.

Krishtlindje pinguin gome eva donlumusical

Shpresoj se të ka pëlqyer, shihemi në zanatin tjetër. Mirupafshim!


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.