Faqeshënuesit në formë dhelpre

Faqeshënuesit në formë dhelpre

Nëse ju pëlqejnë punimet me forma kafshësh, ja ku ju propozojmë këto faqeshënues kështu që ju mund të bëni për veten tuaj dhe të vendosni në librat tuaj të preferuar. Ose kështu mund të bëni dhe dhuroni së bashku me një libër. Janë një ide perfekte dhe kanë një imazh shumë qesharak të bërë në formën e dhelprës. Do të shihni se sa shpejt dhe lehtë janë për t'u bërë.

Materialet që kam përdorur për një dhelpër:

 • Karton me madhësi A4 kafe të çelur.
 • Karton me ngjyrë kafe të errët.
 • Karton i bardhë.
 • Ngjitës i bardhë.
 • Laps.
 • Rregulla
 • Shënues i zi.

Ju mund ta shihni këtë zanat hap pas hapi në videon e mëposhtme:

Hapi i parë:

Marrim kartonin ngjyrë kafe të çelur dhe e konfigurojmë në mënyrë që të jetë një katror i përsosur. Me fjalë të tjera, të gjitha anët e tij duhet të matin njësoj. Dhe ne e premë atë.

Faqeshënuesit në formë dhelpre

Hapi i dytë:

E shtrojmë katrorin në formën e një rombi dhe përkulim këndin e poshtëm lart. Qoshet që janë formuar djathtas dhe majtas janë gjithashtu të palosur përsëri.

Hapi i tretë:

Ne e shpalosim copën. Marrim cepin e njërës prej shtresave dhe e palosim poshtë.

Hapi i katërt:

Nga pjesa që formohet: këndin e djathtë dhe të majtë palosim lart.

Hapi i pestë:

Dy qoshe do të formohen sipër. Marrim njërën dhe e përkulim, por në mënyrë të pjerrët. Ne bëjmë të njëjtën gjë me këndin tjetër.

Hapi i gjashtë:

E palosim sërish atë që kemi palosur, por lart duke i bërë veshët.

Hapi i shtatë:

E vendosim figurën në një karton kafe që të mund të presim një trekëndësh në të njëjtën mënyrë si pjesa e sipërme e dhelprës. Figura do ta vendosim edhe në kartonin e bardhë për të bërë disa shirita të lakuar që do të ngjiten më vonë në anët e fytyrës.

Hapi i tetë:

Ngjisim trekëndëshin kafe, vijat e lakuara dhe bëjmë dy trekëndësha të bardhë që do t'i ngjisim në veshët e dhelprës. Në fund me shënuesin e zi vizatojmë hundën dhe dy sytë.

Faqeshënuesit në formë dhelpre

 

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)