Faqeshënuesit e çajit

Përshëndetje të gjithëve! Në zanatin e sotëm ne do ta bëjmë këtë faqeshënues i lezetshëm në formë çaji. Perfectshtë e përkryer t'i bëjmë një dhuratë një adhuruesi të infuzioneve ose ta bëjmë atë për veten tonë nëse jemi adhuruesit e këtyre pijeve.

Dëshironi të dini se si mund ta bëni?

Materialet që do të na duhen për të bërë faqeshënuesin e filxhanit tonë

 • Karton dhe / ose ndjerë me ngjyra të ndryshme. Na duhet një ngjyrë e ngjashme me çajin, një ngjyrë tjetër për turi dhe bardh e zi për të bërë detajet.
 • Fije ose litar i hollë me ngjyrë të bardhë.
 • Gërshërë dhe prerës
 • Ngjitës ngjitës dhe ngjitës silikoni të nxehtë.
 • Shënues i zi.

Duart në zanat

Ju mund të shihni se si ta bëni këtë zanat hap pas hapi në videon e mëposhtme:

 1. Ne prerë copa të ndryshme në karton dhe / ose të ndjerë. Unë kam zgjedhur gjithçka nga kartoni, por 'çajin' nga ndjerë në mënyrë që të ketë më shumë strukturë.
 2. Në karton me ngjyra për turi do të vizatojmë formën e një filxhani dhe do ta presim. Ju mund të lini vizatime ku sytë, skuqjet dhe goja do të shkojnë për të pasur udhëzuesin më vonë.
 3. Me karton të ndjerë ose karton kafe ne do të prerë një ovale e zgjatur.
 4. Ne do të prerë dy qarqe në të zezë për të sytë dhe gojën.
 5. Në ngjyrë të çelët dy rrathë shumë të vegjël për bebëzën e syve dhe një drejtkëndësh që do të palosemi përgjysmë për të bërë letrën për qeset e çajit.
 6. Në një ton rozë ose të kuqërremtë ne do të prerë dy rrathë për faqet.
 7. Dhe në fund ne prerë një copë litar ose fije.

 1. Me të gjitha pjesët e prera është koha për t'i mbledhur ato. Së pari Ne do ta ngjisim litarin në majë të kupës dhe sipër do ta vendosim ndjerë që bën çaj për ta ndihmuar të rregullohet më mirë. Në skajin tjetër të litarit Ne do të ngjisim letrën e qeseve të çajit që kapin litarin në mes.
 2. i fundit ne ngjitim fytyrën e filxhanit tonë të çajit.

Dhe gati! Ne tashmë e kemi gati këtë faqeshënues të bukur.

Shpresoj të gëzohesh dhe të bësh këtë zanat.


Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.