Si të bëni një kuti me lule prej letre për të dekoruar dhomën tuaj

Lule letre Ata janë një nga elementët më të përdorur në zanatet dhe scrapbooking për të dekoruar albume, karta, kuti, etj… Në këtë post unë do t'ju mësoj se si të bëni një pikturë e vogël për të dekoruar dhomën tuaj dhe jepini një prekje elegante.

Materialet për të bërë pikturën e luleve të letrës

 • Letër me bojëra uji ose kartonë
 • Bojëra uji
 • Furçë dhe ujë
 • Vdes dhe vdes makina prerëse
 • Ngjitës
 • Copë kartoni ose druri
 • Kartona jeshile
 • Perforues prej gome letre ose eva
 • Baza e ndjerë dhe akokadori

Procedura për të bërë tabelën e luleve të letrës

 • Për të filluar ju duhet një copë letër me bojëra uji dhe akuarele me ngjyraPo, çfarëdo që keni në shtëpi funksionon.
 • Lagni letrën me ujë dhe një furçë në mënyrë që ngjyra të kapet më mirë.
 • Jepni goditje të vogla me një ton të lehtë (unë kam zgjedhur trëndafilin) ​​dhe pastaj shtoni të tjera me një ngjyrë të errët.
 • Nëse dëshironi mund t'i jepni një prekje të dritës me të verdhë.

 • Për ta bërë më të shpejtë procesin Ju mund ta thani letrën me një armë nxehtësie ose një tharëse flokësh.
 • Sapo të thahet plotësisht, do ta bëj disa lule duke përdorur këto vdesin dhe makina ime e prerjes së vdesit.
 • Nëse nuk e keni këtë makinë, mund të përdorni grushta lulesh me madhësi të ndryshme ose t'i prisni ato me ndihmën e një shablloni në internet.

 • Unë gjithashtu do të pres këtë spirale me këtë vdesin qendra e lules.
 • Pasi të kemi bërë gjithçka, kemi 4 lulet dhe qendrën.
 • Për të formuar lulet do të përdor një bazë të ndjerë ose gome dhe një shtresë metalike.
 • Unë do të ushtroj presion në qarqe për secilën petal derisa lulja të fryjë.
 • Unë do të bëj të njëjtën gjë me të gjithë të tjerët dhe do të mbështjell copën e verdhë duke ngjitur fundin në mënyrë që të mos hapet.

 • Mali i luleve Veryshtë shumë e thjeshtë, thjesht duhet të ngjitni copat nga më e larta tek më e ulta ndërthurur petalet për ta bërë atë më të bukur.
 • Në fund, unë do të ngjit copën e verdhë në qendër.

 • Lulet mund të bëhen në ngjyrat që ju pëlqejnë më shumë.
 • Atëherë do ta bëj disa gjethe dhe kërcell me këto vdesin dhe stokun e kartonit jeshil.
 • Dhe tani vjen montimi i kornizës, baza do të jetë një dërrasë druri që unë kisha në shtëpi, por ju mund të përdorni gjithçka që keni.

 • Do të kombinoj lule, gjethe dhe kërcell të ndryshëm.
 • Prekja e fundit do të jepet dy flutura që kam bërë me vrimën time të vrimës.

 • Mos harroni se mund të bëni kombinimin që ju pëlqen më shumë.

Dhe ne tashmë e kemi përfunduar pikturën tonë të vogël me këto lule të bukura letre.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.