Fytyrë e lehtë Origami Fox

Përshëndetje të gjithëve! Në zanatin e sotëm ne do të bëjmë figurën e tretë të lehtë origami të serisë së figurave që po bëjmë. Kësaj radhe ne do të bëjmë fytyrën e një dhelpre me letër. Origami është një mënyrë argëtuese për të mbajtur mendjen tonë të mprehtë, prandaj rekomandohet për të gjitha moshat.

Dëshironi të dini se si ta bëni këtë fytyrë dhelpre?

Materiale që do të na duhen për ta bërë dhelprën tonë të përballet me origami

 • Letër, mund të jetë letër e veçantë për origami ose çdo lloj letre që nuk është shumë e trashë dhe për këtë arsye është e lehtë për t’u formuar.
 • Shënues për të pikturuar detaje të tilla si sytë.

Duart në zanat

 1. Gjëja e parë është të presim figurën bazë që do të na duhet për të bërë fytyrën e dhelprës. Në këtë rast do të fillojmë nga një shesh. Ne do të marrim parasysh se figura do të jetë aq e madhe sa gjysma e katrorit bazë nga do të fillojmë.
 2. Ne e vendosim sheshin në pozicion sikur të ishte një romb dhe ne do ta palosim në gjysmë për të formuar një trekëndësh. Ne do të lëmë trekëndëshin duke treguar lart përpara se të vazhdojmë të formojmë figurën.

 

 1. Ne palosim këndin e sipërm për të prekur me majën në vijën e poshtme të trekëndëshit. Do të kemi shënuar sikur të kishte tre trekëndësha.

 1. Përgjatë vijës që ndan trekëndëshat do të bëjmë dyshe. Ne do të marrim parasysh se këshillat që janë në pjesën e sipërme duhet të jenë pak larg, pasi ato do të jenë veshët.

 1. Ne do ta kthejmë figurën dhe do të pikturojmë detajet me një shënues: sytë dhe hundën.

Dhe gati! Ne tashmë kemi bërë figurën tonë të tretë të lehtë origami. Nëse doni të shihni se si janë figurat e mëparshme, mund t'i shihni këtu:

Fytyrë e lehtë për qen: Fytyrë e Qenit të Lehtë Origami

Fytyrë e lehtë derri: Fytyrë e lehtë derr Origami

Shpresoj të gëzohesh dhe të bësh këtë zanat.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.