Kurorë dekorative "Gëzuar Vitin e Ri"

Gëzuar kurorë për Vitin e Ri

Viti po përfundon, që do të thotë vjen një natë e Vitit të Ri në të cilën do të mirëpresim vitin e ri. Momentet e para të vitit priten gjithmonë me entuziazëm, me shpresa dhe dëshira që çdo e keqe do të lihet pas dhe se do të vijnë gjëra të reja e më të mira.

Për të ruajtur këtë iluzion, nuk ka asgjë si të organizosh një darkë me mbrëmjen e ardhshme festive në natën e fundit të vitit. Dhe që festa të jetë plot gëzim dhe shpresë, ka më mirë se të krijoni disa dekorime për të ndriçuar atmosferën. Kjo kurorë "Gëzuar Vitin e Ri" është e lehtë, e shpejtë dhe shumë tërheqëse., kështu që mund ta bëni për pak minuta dhe me ndihmën e fëmijëve.

Garland "Gëzuar Vitin e Ri"

Materialet që do të na duhen janë:

 • karton ngjyra e dëshiruar
 • Un stilolaps shënues ari apo argjendi
 • gërshërë
 • Un laps
 • një cuerda
 • Një grusht

hap 1

Fillimisht duhet të krijojmë tre shirita 20 centimetra të gjera në karton. Në këtë mënyrë mund të vizatojmë shkronjat e posterit duke ndjekur të njëjtën madhësi për të gjithë.

hap 2

Tani le të vizatoni shkronjat e posterit të Vitit të Ri të lumtur. Në secilën prej vijave që kemi vizatuar do të duhet të pikturojmë një nga fjalët në poster. Sigurohuni që të gjithë të kenë një madhësi të ngjashme.

hap 3

Tani le të prerë të gjitha shkronjat të posterit.

hap 4

Me grushtin që do të shkojmë krijoni disa vrima të vogla Në secilën shkronjë, në ato të madhësisë së majit do të bëjmë dy vrima nëpër të cilat do të vendosim litarin.

hap 5

Me shënuesin e artë do të dekorojmë shkronjat pasi të kemi futur litarin nëpër të gjitha. Ne mund të bëjmë yje, pika, zemra ose vizatimin që ju pëlqen më shumë. Mund të përdorni edhe karton me ngjyra të ndryshme dhe të bëni një dizajn të ndryshëm në secilën prej shkronjave.

hap 6

Ne i rregullojmë mirë letrat përgjatë litarit në mënyrë që ato të jenë pak a shumë simetrike. Varëm me disa kunja në mur dhe tashmë kemi një kurorë të lumtur për Vitin e Ri.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.