Gota për hedhjen e topit për Halloween

Gota për hedhjen e topit për Halloween

Për këto ditë të Halloween mund të bëjmë këtë zanat që do të jetë në formën e një loje. Këto gota duke hedhur topa Ato janë ideale për më të voglat e shtëpisë, pasi kanë një dekorim kreativ, fantazmë dhe shërbejnë si lojëMe Nëse doni të dini se si t'i bëni ato hap pas hapi, më poshtë keni një video demonstruese që të mos humbisni asnjë detaj.

Materialet që kam përdorur për gotat e hedhjes së topit:

 • 2 gota metalike ose të bardha prej letre
 • Një tullumbace e zezë dhe një portokalli
 • Një stilolaps për shënimin e zi
 • gërshërë
 • Karton i zi për të bërë krahët e fantazmës dhe krahët e lakuriqit të natës
 • Celofan
 • Dy sy plastik
 • Silikoni i nxehtë dhe arma e saj
 • Një prerës

Ju mund ta shihni këtë zanat hap pas hapi në videon e mëposhtme:

Hapi i parë:

Fillojmë duke marrë syzet dhe ne do të shkurtojmë bazën e saj Me ndihmën e prerësit, nëse nuk e keni, mund të përdorni gërshërë.

Gota për hedhjen e topit për Halloween

Hapi i dytë:

Ngjisim dy sytë plastikë në gotë me ngjitës ose silikon. Në gotën tjetër lyejmë dy sytë dhe gojën me një shënues të zi. Ata do të duhet të shfaqen një formë fantazmë.

Hapi i tretë:

Marrim balonat dhe i lidhim me nyje. Pritini bazën e dy balonave horizontalisht me gërshërë.

Gota për hedhjen e topit për Halloween

Hapi i katërt:

Ne i vendosim gotat me kokë poshtë dhe i hapim balonat vendosini në bazën e gotës. Me presionin e balonës ato do të mbeten të fiksuara, por që të mos lëvizin me lëvizjen mund t'i rregullojmë shumë më mirë me disa rrotullime. celofan.

Hapi i pestë:

Ne lyejmë gojën të xhamit tjetër, ku kishim ngjitur sytë. Në krye të kartonit të zi lyejmë njërin nga krahët e xhamit fantazmë (duhet të ketë një skedë të vogël për ta futur brenda xhamit) dhe e presim. Me të njëjtën prerje gjurmojmë krahun tjetër në një copë tjetër kartoni. Ne bëjmë dy prerje të vogla në anët e xhamit dhe vendosim krahët. I godasim brenda gotës me një pikë silikoni.

Hapi i gjashtë:

Në një karton të zi vizatojmë krahë lakuriq nate (Duhet të ketë një skedë të vogël për ta futur brenda gotës) dhe e presim. Me të njëjtin krah gjurmojmë të njëjtën formë në një copë kartoni që të jenë të njëjta. E kemi prerë. Bëjmë dy prerje anësore në gotë dhe vendosim krahët. Skedat që mbeten brenda janë ngjitur në xhami me një pikë silikoni. Tani mund t'i kontrollojmë syzet që hedhin topin, për këtë vendosim disa topa në gotë dhe me ndihmën e balonës e tërheqim poshtë, e lëshojmë dhe kështu topat nxirren jashtë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.