Komplet me këmisha për fëmijë

Përshëndetje të gjithëve! Në zanatin e sotëm le të shohim se si ta bëjmë këtë lojë me fëmijët dhe pastaj kaloni kohë argëtuese duke konkurruar dhe luajtur si familje.

Dëshironi të shihni se si mund ta bëni?

Materialet që do të na duhen për të bërë grupin tonë të unazave

 • Karton.
 • Një rrotull kartoni letre kuzhine ose dy letër higjienike.
 • Ngjitës i fortë si silikoni i nxehtë.
 • Shënuesit me ngjyra ose çdo lloj tjetër bojë që mund të përdoret në karton.

Duart në zanat

 1. Hapi i parë është prerë të gjitha pjesët në kartonMe Do të na duhen disa unaza, aq sa duam vërtet. Ne gjithashtu mund t'i bëjmë ato në dy ose tre hije të ndryshme, në mënyrë që secili anëtar i familjes të ketë vathët e vet. Ne gjithashtu do të presim një rreth ose katror të madh.

 1. Në qendër të rrethit ose katrorit të madh do të ngjisim rrotullën e letrës së kuzhinësMe Në rast të përdorimit të dy letrave higjienike, ne do t'i ngjisim të dy rrotullat së bashku për të bërë një më të gjatë, mund t'i mbështjellim me letër në mënyrë që të mbeten më të lidhur. Ne do ta ngjisim rrotullën me një zam të fortë siç është silikoni i nxehtë.

 1. Pasi të kemi prerë dhe ngjitur të gjitha pjesët, le të fillojmë të dekorojmë. Mund ta lyejmë bazën e rrethit dhe rrotullën me ngjyrën që preferojmë ose t’i lëmë të pa ngjyrosura. Më pas, të gjithë mund të dekorojnë vathët e tyre sipas dëshirës. Në këtë mënyrë, secila do të ketë unazat e veta të personalizuara për t'i dalluar ato pa problem kur luani.
 2. Pasi ta kemi gati lojën, është koha për të filluar lojën. Ne mund të luajmë vetëm një për të sfiduar veten. Ne mund të luajmë me disa persona, secili duke hedhur një unazë derisa fleta e letrës të jetë e plotë dhe pastaj të numërojë për të parë se kush ka montuar më shumë unaza.

Dhe gati!

Shpresoj të gëzohesh dhe të bësh këtë zanat.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.