Idetë e dekorimit DIY për dhomat e gjumit

mbulesa jastëkësh

Për dekorimin e dhomave të gjumit mund të zgjidhni midis blerjes së elementeve të ndryshëm që dëshironi të vendosni, si p.sh kolltuk ose një llambë tavoline, dhe gjithashtu për krijimin e pjesëve tuaja. Në këtë artikull ne shohim disa Idetë e dekorimit DIY për dhomat e gjumit që mund të bëni me duart tuaja për t'i dhënë një prekje personale asaj dhome intime.

Mbulesa jastëkësh

L mbulesa jastëkësh Ato mund të jenë shumë të thjeshta për tu bërë ose më të përpunuara, në varësi të shijeve tuaja. Dhe mbi të gjitha, shumë e personalizueshme. Gjithashtu, nuk keni pse të blini jastëkë të rinj, thjesht hiqni kapakët e vjetër ose mbuloni vetë jastëkët.

Jastëkët janë shumë praktikë dhe, përveç kësaj, krevat do të jetë shumë e bukur. Mund të kesh sa të duash. Ju gjithashtu mund të ndryshoni kapakët që i përshtaten stinës së vitit ose ngjarjeve që dëshironi të theksoni në dekorim, të tilla si Krishtlindjet, Halloween, Dita e Shën Valentinit, etj.

Kortinat

perde DIY

Nëse përdorni perde gjithashtu mundeni bëjini vetëMe Ato janë të lehta për tu ndryshuar dhe gjithashtu mund të kombinohen me artikuj të tjerë dekor tekstili, përfshirë kapakët e jastëkëve. Edhe pse ndryshimi i tyre kërkon pak punë, mund ta bëni edhe sipas kohës së vitit ose kur doni t’i jepni dhomës së gjumit një ajër të ndryshëm.

Ballë krevati

Koka e krevatit është gjithashtu një element dekorimi i dhomës së gjumit që mund ta bësh vetë. Mund ta bëni me tekstile që të përputhen me pjesën tjetër të elementeve, të përdorni elementë të ricikluar, të zgjidhni elemente druri, etj.

Llambat

llambat diy

Tjetër Elementi i dekorimit DIY që mund të bëni vetë janë llambat, si tavani ashtu edhe ndihmësit e tjerë të tryezës. Ju lehtë mund ta kombinoni atë me pjesën tjetër të elementeve që keni krijuar ose me të tjerët që keni blerë, ose thjesht të përdorni materiale që kontrastojnë. Nëse dëshironi, mund të përdorni fibra natyrale ose sende të ricikluara, si dhe tekstile dhe materiale të tjera më elegante.

Arti i murit

Ne themi artin e murit sepse ky term i përshtatet çdo gjëje që mund të varni, nga pikturat tek fotot tek mozaikët e tekstilit, krijimet metalike, modelet gjeometrike, garlands, tërheqëset e ëndrrave, apo çdo gjë tjetër që mund të mendoni, siç janë elementët e përpunuar. nga elementët e ricikluarMe Ju mund të luani me format, materialet dhe gjithashtu me dritat.

Puff

diy pudre

Pufët janë elementë dekorativë që janë shumë të dobishëm. Në një dhomë gjumi, në varësi të lartësisë dhe formës së tyre, ato mund të përdoren si këmisha këpucësh, si element ndihmës për t'u ulur ose për të lënë rrobat që do të vishni. Dhe ju mund t'i bëni ato vetë. Thjesht duhet të zgjidhni stilin dhe të filloni punën.

Muri i dritave

Në vend që të përdorni llamba ndihmëse ose si një shtesë e tyre ju mundeni vendosni shirita me llamba të vogla në mur i varur mirë, mirë midis mobiljeve dhe elementeve dekorative të dhomës së gjumit. Ju mund të arrini efekte fantastike dhe të krijoni një atmosferë simpatike.

Mobilje ndihmëse të restauruara

mobilje antike të restauruara të dhomës së gjumit

Ju mundeni restauroni mobiljet antike dhe jepini atyre pamjen që ju pëlqen më shumë. Ju mund t'u jepni atyre një ajër modern ose rastësor, ose t'i riktheni ato në stilin e cilësisë së mirë. Ju keni shumë mundësi, nga raftet tek tavolinat e shtratit, duke kaluar nëpër pasqyra, rafte muri ose elementë të varur, tavolina anësore.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.