Kafshët për të bërë me fëmijët 3: kafshë me karton

Përshëndetje të gjithëve! Në artikullin e sotëm do të shohim si të bëni kafshë duke përdorur karton. Janë ideale për të bërë me të vegjlit në shtëpi dhe për të na argëtuar në momentet më të nxehta të ditëve të verës.

A doni të dini se si mund t'i bëni ato?

Artizanati i kartonit 1: Mollëkuqe e lehtë dhe qesharake

Ladybugs janë kafshë të tjera klasike të stinëve me temperatura të mira. Mund t'i bëjmë me ngjyra sa të duam ose siç kanë në natyrë: të kuqe, portokalli ose të verdhë.

Ju mund të shihni se si ta bëni këtë zanat hap pas hapi duke ndjekur lidhjen e mëposhtme: Mollëkuqe kartoni

Cardstock Craft 2: Cardstock Butterfly and Craft Sticks

Një flutur e bërë jo vetëm me lloje të ndryshme kartoni, por edhe duke përdorur një shkop zanati.

Ju mund të shihni se si ta bëni këtë zanat hap pas hapi duke ndjekur lidhjen e mëposhtme: Flutur e lehtë për fëmijët

Cardstock Craft 3: Mace ose Tiger

Macja portokalli e bërë me karton

Një kafshë shumë e thjeshtë për t'u bërë, përdoret si për të bërë mace të vogla ashtu edhe për mace të mëdha si tigër.

Ju mund të shihni se si ta bëni këtë zanat hap pas hapi duke ndjekur lidhjen e mëposhtme: Macja portokalli e bërë me karton

Artizanati 4: Kërmilli

Kërmilli kartoni

Lehtë për t'u bërë kërmilli prej kartoni që duket i shkëlqyeshëm në çdo raft.

Ju mund të shihni se si ta bëni këtë zanat hap pas hapi duke ndjekur lidhjen e mëposhtme: Kërmill kartoni për tu bërë me fëmijë

Artizanati i kartonit 5: Peshku i bashkuar

Peshku i bashkuar i kartonit 2

Ky peshk nuk është vetëm i lezetshëm, por edhe i artikuluar dhe i përsosur për lojë.

Ju mund të shihni se si ta bëni këtë zanat hap pas hapi duke ndjekur lidhjen e mëposhtme: Peshk kartoni i artikuluar, ideal për tu bërë me fëmijë

Dhe gati! Ju tashmë keni se si t'i bëni këto kafshë duke përdorur karton si material.

Shpresoj të gëzohesh dhe të bësh disa nga këto zanate.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.