Kapelë me karamele për ditën e baballarëve

Kapelë me karamele për ditën e baballarëve

Ne na pëlqen të riciklojmë dhe përdorim materiale të dorës së parë. Kjo është arsyeja pse ne kemi përgatitur këto argëtime kapele plot sharm, kështu që ju mund të bëni një dhuratë të veçantë, për shembull, në Dita e Atit. Ne përfitojmë nga pjesa e poshtme e një shishe për ta prerë dhe për të bërë disa enë plot me karamele. Nga këtu, ne do të bëjmë formën e vizoreve me gome eva, do të vendosim disa shirita kartoni me shkëlqim dhe tashmë do të kemi diçka që është spektakolare.

Materialet që janë përdorur për dy kapakë:

 • 2 shishe të mëdha për të ricikluar plastikë.
 • Shkumë eva e kuqe dhe blu.
 • Stoku i kartës me shkëlqim blu dhe të zi.
 • 1 pom pom i madh blu dhe 1 pom pom i madh i kuq.
 • Karamele për të mbushur.
 • Silikoni i nxehtë dhe arma e tij.
 • Një stilolaps.
 • Gërshërë.

Ju mund ta shihni këtë zanat hap pas hapi në videon e mëposhtme:

Hapi i parë:

Marrim shishet plastike dhe presim pjesën e poshtme duke e bërë të duket si enë.

Kapelë plot karamele për ditën e baballarëve

Hapi i dytë:

Mbi një nga gomat eva vendosim enën plastike dhe me ndihmën e lapsit bëjmë formën e vizorit. E kemi prerë.

Hapi i tretë:

Mbushim enët me karamele. Silikonin e nxehtë e vendosim në skajet e prerjeve të vizorit, do ta bëjmë vetëm në pjesën ku do të vendoset plastika. Shpejt dhe pa e lënë të thahet e ngjisim në enë.

Kapelë plot karamele për ditën e baballarëve

Hapi i katërt:

Presim me dorë dy rripa kartoni me shkëlqim, e ngjitëm në pjesën e sipërme të kapakut duke formuar një kryq. Sipër dhe në pjesën qendrore ngjisim një pompon. Në fund lyejmë skajet e vizorit me një marker, të kuqe ose blu, në varësi të ngjyrës së shkumës eva.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.