Kartelë për të festuar ditën e babait

Në postimin e sotëm unë ju tregoj hap pas hapi të një kartoni për të festuar Ditën e Atit. Kanë mbetur pak deri në 19 Shkurt, që është Dita e Atit. Me këtë kartë mund të përgëzoni atë baba që është në shtëpi dhe që meriton gjithçka.

Materialet:

 • Karton Dina4.
 • Letër e zbukuruar.
 • Ngjitës
 • Pika e topit.
 • Laps.
 • Këndi vdes.

Procesi për të bërë kartën:

 • Pritini në gjysmë në formën e saj gjatësore një kartë DinA4. Dele në gjysmë, siç shihet në foto.
 • Markë me ndihmën e një vizore dhe një lapsi në anën e dyshes tre centimetra në secilën anë të buzës, një paralele me dy centimetra e gjysmë në këtë anë dhe një tjetër shenjë për të dy centimetra larg në anët.
 • Bëni një prerje të parë paralelisht derisa të shënohen dy centimetrat. Marrja e dy pjesëve të kartonit.

 • Tani hapni kartonin dhe prerë në njërën anë nga dy centimetra në tre në zonën e dyfishtë. Prandaj, duhet të keni një formë si ajo e treguar në imazh.
 • Me vdes rrumbullakosni qoshet.
 • Dele xhaketat për të bërë jakën e këmishës.

 • Pritini formën e një kravatë në letrën e zbukuruar, sigurohuni që të përputhet me këmishën, në mënyrë që të duket bukur.

* Mund të shkarkoni foton e kravatës në fund dhe të merrni modelin nga atje.

 • Ngjitni kravatën në faqen tuaj

 • Vazhdoni ngjitjen e xhaketat të këmishës.
 • Më në fund, a të qepura false rreth konturit të kartës. Ai përfshin bërjen e vijave të ndërprera me stilolaps.

Ju mund të bëni kombinimet që dëshironi. Ato janë ideale për të shkruar një mesazh. Ato mund të shërbejnë veçanërisht si një dhuratë për Ditën e Atit.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.