20 Mjeshtëri me rrotulla letre

Po kërkoni vepra artizanale me rrotulla letre që janë të lehta për tu bërë dhe shumë origjinale? Mos i humbisni këto 20 ide që do t’ju ​​habisin.

Superheroes prej kartoni

Superheroes prej kartoni

Mësoni të ricikloni disa tuba kartoni me formën shumë qesharake superhero. Shtë një zanat që do të pëlqejë të vegjlit në shtëpi

Këpucë këmbë dinosauri

Këpucë këmbë dinosauri

Zbuloni se si me disa kuti kartoni të thjeshta me pëlhura mund të bëni këpucë origjinale, të formuara si këmbë dinosauri.

Kuti me lodra për mace

Kuti me lodra për mace

Ky zanat ju tregon se si të bëni një kuti kartoni me lodra argëtuese për kotelen tuaj. Ju do të doni zonën tuaj të lojës.

Ylber i Aksioneve të Kartave

Varëse kartoni ylber

Gjeni se si ta bëni këtë varëse në formë ylberi që fëmijët të argëtohen duke e bërë. Origjinale për të dekoruar çdo cep

Shkop shiu

Shkop shiu

Me një tub të madh kartoni mund të rikrijojmë formën e tij për të bërë një shin shi. Isshtë bërë me materiale të lehta dhe të arritshme.

Lepur kartoni dhe kartoni

Përshëndetje të gjithëve! Në zanatin e sotëm ne do të shohim një mundësi tjetër për të bërë një lepur në një ...

Lepur i lehtë nga kartoni

Përshëndetje të gjithëve! Jemi në muajin e Pashkëve, dhe megjithëse tashmë ka kaluar, çfarë më mirë sesa të bësh një zanat ...

Peshk kartoni i ricikluar

Peshk kartoni i ricikluar

Mësoni si të bëni disa peshq të bukur nga kartoni i ricikluar. Me pak karton, zgjuarsi dhe bojë do të keni këtë zanat të bukur.

Princeshat e kartonit

Princeshat e kartonit

Zbuloni se si t'i bëni këto princesha të lezetshme me materiale të ricikluara si kartoni, bojërat dhe leshi. Do ta pëlqeni sepse janë të dashur.

mace mbajtëse lapsesh

Mace mbajtëse lapsesh

Përshëndetje të gjithëve! Në zanatin e sotëm do të shohim se si ta bëjmë këtë tenxhere qesharake me laps në formë ...

Kërpudha me kuti kartoni

Përshëndetje të gjithëve! Në këtë zanat ne do të shohim se si ta bëjmë këtë kërpudhë të kuqe të lezetshme me kuti kartoni. Eshte…

Kandil deti me gotë veze

Përshëndetje të gjithëve! Në zanatin e sotëm ne do të shohim se si të bëjmë një kandil deti të bukur duke përdorur kartonin e ...

Balenë me gotë veze

Përshëndetje të gjithëve! Në zanatin e sotëm do të shohim se si ta bëjmë këtë balenë të lezetshme me diçka kaq të thjeshtë ...

5 zanate kuti kartoni

Përshëndetje të gjithëve! Në artikullin e sotëm ne do t'ju japim pesë ide për të bërë zanate me karton ...

Maska origjinale për karnaval

Maska origjinale për karnaval

Ne kemi një mënyrë tjetër për të bërë një zanat maskash karnavali. Ju do të pëlqeni sa shpejt, origjinale dhe e lehtë për tu bërë.

Miu me filxhan veze

Përshëndetje të gjithëve! Në zanatin e sotëm do të shohim se si ta bëjmë këtë mi qesharak me karton ...

Mbështetje për të luajtur letra

Mbështetje për të luajtur letra

Ne kemi prodhuar një mbajtëse kartele në mënyrë që të vegjlit të kenë aftësinë dhe shikimin më të mirë për të luajtur këtë lojë zbavitëse.

Varëse në formë mace

Varëse në formë mace

Kjo varëse në formë mace është një mënyrë shumë origjinale për të dekoruar ndonjë pjesë të një çante ose për ta mbajtur atë si një zinxhir çelësash.

Macet e bëra nga tuba kartoni

Macet e bëra nga tuba kartoni

Falë tubave të kartonit ne mund të bëjmë disa kotele të lezetshëm në mënyrë që ato të mund të shërbejnë si anije dhe të ruajnë bojërat dhe stilolapsat tona.

Iriq qesharakë

Iriq qesharakë

Ne ju tregojmë se si t'i bëni këto iriq argëtues të bërë me pompone leshi dhe pak karton. Ata janë shumë qesharakë dhe krijues për fëmijët

Lojë për të mësuar numra

Lojë për të mësuar numra

Ne kemi një breshkë kartoni shumë qesharake. Kjo lloj zanate është bërë në mënyrë që të vegjlit të mund të ...

Shigjeta duke mësuar zanatin

Përshëndetje të gjithëve! Në zanatin e sotëm ju sjellim një zanat tjetër mësimor në të cilin të vegjlit e ...

Mister në formë qeni

Përshëndetje të gjithëve! Në zanatin e sotëm ju sjellim se si të bëni një enigmë në formën e një qeni. Eshte nje…

Trainoni me karton të ricikluar

Trainoni me karton të ricikluar

Ne kemi bërë një tren të bukur nga materiale të ricikluara dhe pak imagjinatë. Me materiale të ricikluara do të mësoni të bëni gjëra të bukura

Shënime për libra

Shënime për libra

Nëse ju pëlqen të lexoni dhe shënoni faqet tuaja, mund të bëni këto faqeshënues në formë kaktusi. Ata kanë një formë argëtuese për librat tuaj

Mbulesa fletore kone

Mbulesa fletore kone

Me këtë zanat mund të krijoni një mbulesë për fletoren tuaj me një fytyrë këlyshi. Guxoni ta krijoni pasi ka një efekt pop-up.

Kuti në formë njëbrirësh

Kuti në formë njëbrirësh

Mësoni si të bëni një kuti që mund ta ricikloni dhe ta shndërroni atë në një element surprizë në formën e njëbrirëshi. Funshtë argëtues dhe origjinal.

Faqeshënuesit e çajit

Përshëndetje të gjithëve! Në zanatin e sotëm ne do të bëjmë këtë faqeshënues të bukur në formë çaji.

Organizatori i tryezës me karton

Organizatori i tryezës me karton

Mësoni me këtë zanat të ricikloni disa tuba kartoni. Me ta kemi arritur të bëjmë një organizator të tryezës shumë origjinale dhe argëtuese.

Lule me kuti kartoni

Përshëndetje të gjithëve! Në zanatin e sotëm do të bëjmë disa lule me kuti kartoni. Ashtë një zanat ...

Kuptoni ndarjet me një zanat

Përshëndetje të gjithëve! Sot do të bëjmë këtë zanat të dobishëm për të kuptuar ndarjet në një mënyrë të thjeshtë, gjithashtu do të ndihmojë ...

Kuti të vogla për diplomime

Kuti të vogla për diplomime

Në këtë zanat ne ju mësojmë se si të bëni kuti diplomimi. Një mënyrë për të festuar një ditë të veçantë duke bërë dhurata shumë origjinale.

Ushqyes zogjsh

  Përshëndetje të gjithëve! Në zanatin e sotëm ne do të bëjmë një ushqyes zogjsh, shumë i thjeshtë dhe që ...

2 maska ​​qesharake për Karnavalin

2 maska ​​qesharake për Karnavalin

Një zanat shumë argëtues për t’u bërë me fëmijët. Ato janë dy maska ​​me forma argëtuese në mënyrë që të mund të përdoren në ahengjet tuaja të kostumeve.

Si të krijoni një kartë Pop Up

Si të krijoni një kartë Pop Up

Nëse doni të mësoni se si të bëni një kartë argëtuese Pop Up, këtu është kjo mënyrë shumë origjinale për ta dhënë këtë kartë në një mënyrë shumë të gëzuar.

shporta me litar jute

Ne bëjmë një shportë me litar jute

Ne do të mësojmë të bëjmë një shportë me litar jute. Ju do të duhet një kuti kartoni dhe litar jute që ne do ta vulosim me silikoni të nxehtë.

Ricikloni një kuti me dekoupage

Ricikloni një kuti me dekoupage

Nëse ju pëlqen riciklimi, këtu është një mënyrë e përsosur për të dekoruar një kuti kartoni. Ne do ta dekorojmë me bojë akrilike dhe do të përdorim decoupage.

Mbulon njehsorët e energjisë elektrike

Në hyrjet e shtëpive zakonisht ka njehsorë të papërshtatshëm të energjisë elektrike. Ne do të bëjmë një mbulesë të njehsorit të dritës për ta zgjidhur atë

Vulë e lehtë në formë zemre

Kjo pullë në formë zemre është shumë e lehtë për tu bërë me fëmijët dhe ata do të kalojnë shumë mirë duke e bërë atë dhe duke parë rezultatet.

kuti thesari

Krijoni një kuti thesari

Një kuti për ta bërë me fëmijët këto festa. Ata do të magjepsen nga fakti që mund të mbajnë thesaret e tyre. Bërë me materiale shumë të lehta dhe të lira.

Si të ricikloni varëse rrobash për të dekoruar dhomën e një fëmije

Dhoma e foshnjës është një vend që duhet të jetë i bukur dhe i rehatshëm për të pritur të porsalindurin. Në këtë post unë do t'ju mësoj se si të bëni një Mësoni ta bëni këtë poster me emrin e një foshnjeje për të dekoruar dhomën e fëmijës tuaj duke ricikluar varëse rrobash.

KREM I AKAFTIMIT SHKRUAR SHQYRTARI - HAPI NGA HAPI

Në këtë manual ju tregoj se si të bëni një fletore në formën e një akulloreje kawaii. Isshtë bërë me materiale artizanale shumë themelore dhe është e përsosur t'i jepet një fëmije ose të bëhet me to. Kështu që qëndroni, tani unë ju tregoj materialet që ju duhen dhe hap pas hapi që ta bëni vetë.

Kurora për ditëlindjen e fëmijëve

Asgjë më e bukur sesa të kalosh një pasdite duke luajtur me fëmijët, prandaj sot ju sjellim një ide super origjinale, si të bëni kurora të vogla për ditëlindjet e fëmijëve

Zemra dekorative

Në këtë zanat ne do të shohim se si të bëjmë një zemër të zbukuruar në një bazë kartoni.

Macja me tub kartoni

Në tutorialin e sotëm ne do të bëjmë një zanat që na duhet vetëm një tub kartoni dhe do të kemi një figurë shumë qesharake në formën e një mace.

Bookmark për leximet e Krishtlindjeve

Artikull DIY për të dekoruar një libër. Në artikull ne tregojmë një mënyrë të bukur për të bërë një faqeshënues të personalizuar kushtuar posaçërisht për lexuesin.

Mbajtëse për peceta Santa Claus

Mbajtëse për peceta Santa Claus

Në këtë artikull ne ju tregojmë se si të bëni një mbajtëse të bukur të pecetave të Santa Claus me një letër. Një motiv Krishtlindjesh për darkën e Krishtlindjes.

Dylbi kartoni dhe shiriti washi

Dylbi për fëmijë

Në këtë artikull ne ju tregojmë se si të bëni dylbi të bujshme për fëmijë të bërë me karton dhe të zbukuruar me shirit washi.

Shporta me pllaka kartoni

Shporta me pllaka kartoni

Në këtë artikull ne paraqesim një mënyrë shumë elegante për të vendosur frutat, me vetëm disa pllaka kartoni të bardha për të bërë disa shporta origjinale.

Gota çaji për fëmijë me karton

Gota kartoni

Në këtë artikull ju prezantojmë disa gota të lezetshme me role letre për të bërë një set çaji fantastik që të gjithë të luajnë si familje.

Skelet me pjata për Halloween

Skelet për Halloween me pllaka kartoni

Në këtë artikull ne ju mësojmë se si të bëni një skelet për festën e Halloween me disa pllaka të thjeshta plastike. Përfitoni nga imagjinata juaj.

Shportë biçikletash kartoni

Shportë biçikletash për fëmijë

Në këtë artikull ne ju tregojmë se si të bëni një shportë kartoni argëtuese për biçikletat e fëmijëve, në mënyrë që ata të marrin gjërat e tyre në park.

Kruajtës macesh

DIY: Shtylla gërvishtëse e maces

Në këtë artikull ne ju tregojmë se si të bëni një post kurioz për kruarje për macet. Një mjet thelbësor për shtëpinë ku ka kafshë shtëpiake me thonj të mprehtë.

Tavolinë futbolli kartoni

Tavolinë futbolli kartoni

Në këtë artikull ju mësojmë se si të bëni një lodër për fëmijë. Një futboll tavoline i bërë nga ata në mënyrë që ata të vlerësojnë lodrat dhe t'i duan ato si të tilla.

DIY: Kuti kartoni dhuratë

Artikulli DIY se si të bëni një kuti dhuratë. Ide perfekte për Krishtlindje, ditëlindje apo çfarëdo lloj feste tjetër.

Kukulla në çizme

Kukulla në çizme

Në këtë artikull ne ju tregojmë se si të bëni një kukull madhështore të historisë për fëmijë 'Puss in Çizme'. Kështu, ne i prezantojmë fëmijët me teatrin dhe leximin.

zemrat e bizhuterive

Kuti xhevahire

zemrat e bëra nga kartoni, të veshura dhe të zbukuruara për të vendosur bizhuteri.