Kukull qesharake prej leshi

Kukull qesharake prej leshi

Ne ju ofrojmë se si ta bëni këtë zanat të lehtë me një kukull qesharake leshi dhe një pamje shumë tërheqëse.

https://www.manualidadeson.com/mariquitas-para-jardin.html

mollëkuqe e bërë nga origami

Ne ju ofrojmë një mënyrë argëtuese për të bërë një mollëkuqe të bukur duke ndjekur hapat e origami dhe të bërë me letër ose karton.

Macja portokalli e bërë me karton

Macja portokalli e bërë me karton

Nëse dëshironi të bëni një punë të lehtë dhe argëtuese me fëmijët, ne ju tregojmë se si të bëni një mace të lezetshme portokalli me karton.

Qiri dekorativ për Pashkë

Qiri dekorativ për Pashkë

Shijoni këtë zanat të bërë me origjinalitet për të rikrijuar këtë qiri dekorativ për Pashkë, ngjarje fetare apo Krishtlindje.

Kafshe te lehta me pom pom

Pershendetje te gjitheve! Në artikullin e sotëm do të shohim se si të bëjmë kafshë të ndryshme me një pompom si bazë...

zinxhir maskash

Zinxhirë fijesh për maska

Ky zinxhir argëtues dhe tërheqës i fijeve për maska ​​do t'ju ndihmojë shumë kur mund ta hiqni atë nga goja.

Faqeshënuesit në formë dhelpre

Faqeshënuesit në formë dhelpre

Mos humbisni se si të bëni faqeshënues argëtues në formë dhelpre, në mënyrë që t'i dhuroni ose t'i keni në librat tuaj më të mirë.

Vampirët e Halloween-it

Vampirët e Halloween-it

Nëse ju pëlqejnë vepra artizanale argëtuese, këtu janë disa vampirë argëtues për këtë Halloween për t'i shijuar me çokollata.

Macet e zeza për Halloween

Pershendetje te gjitheve! Një nga kafshët më përfaqësuese të Halloween është padyshim macja e zezë. Prandaj, sot...

Varëse maskash

Raft varëse për maska

Kjo varëse maske është e lehtë për tu bërë dhe një mjet perfekt për të punuar në mënyrë autonome për të vegjlit në shtëpi.

Rast i ndjerë

Rast i lehtë me laps të ndjerë

Ky kuti me lapsa të ndjerë është ideale për të mbajtur lapsat tuaj me ngjyrë të ruajtur dhe organizuar mirë, merr pak hapësirë ​​dhe është unike dhe e veçantë.

Tabela e tapës në formë reje

Tabela e tapës në formë reje

Ky tabelë prej tape në formë reje është mjeti perfekt për të kujtuar të gjitha gjërat e rëndësishme që nuk mund të harrohen.

Fletorja e zbukuruar e Minnie

Fletore e zbukuruar me gome EVA

Ky fletore e bukur e zbukuruar me gome EVA është mënyra më e mirë për të përgatitur materialet për kthimin e fëmijëve në shkollë.

10 vepra artizanale për ditëlindje

Nëse doni të festoni një festë ditëlindjeje dhe po kërkoni ide që fëmijët t’i shijojnë, mos i humbisni këto 10 vepra artizanale për ditëlindje

Shkopinj magjikë me rruaza

Shkopinj magjikë me rruaza

Zbuloni se si të bëni një shkop magjik me rruaza. Ideale për kostumet princeshë, origjinale dhe plot ngjyra.

Varëse Hippie e bërë me një CD

Varëse Hippie e bërë me një CD

Ky varëse është një zanat i shkëlqyer për të gjithë ata fëmijë që duan të mësojnë të përdorin lesh. Ata do të jenë në gjendje të argëtohen dhe të argëtohen.

Anklet muzikore

Anklet muzikore

Këto anale muzikore janë shumë të gëzueshme dhe argëtuese. Me pak gome eva mund të bëjmë instrumente muzikorë të pabesueshëm për ...

Ndeshja XNUMX me kafshët

Përshëndetje të gjithëve! Në zanatin e sotëm do të shohim se si të bëjmë një origjinal tre-në-një duke përdorur materiale ...

Varkë kozmike e Qetë

Varkë kozmike e Qetë

Kjo varkë kozmike e qetësisë është e lehtë për tu bërë, e bukur për tu parë, dhe argëtuese për të kaluar një pasdite zanash me fëmijët.

Superheroes prej kartoni

Superheroes prej kartoni

Mësoni të ricikloni disa tuba kartoni me formën shumë qesharake superhero. Shtë një zanat që do të pëlqejë të vegjlit në shtëpi

Këpucë këmbë dinosauri

Këpucë këmbë dinosauri

Zbuloni se si me disa kuti kartoni të thjeshta me pëlhura mund të bëni këpucë origjinale, të formuara si këmbë dinosauri.

Owl me tapa

Përshëndetje të gjithëve! Në zanatin e sotëm do të shohim se si ta bëjmë këtë buf të bukur me një tapë. Eshte…

Mollëkuqe për kopsht

Përshëndetje të gjithëve! Në zanatin e sotëm do të shohim se si t'i bëjmë këto mollëkuqe qesharake. Ata janë të shkëlqyeshëm ...

Balona magjike

Balona magjike

Mësoni se si të bëni tullumbace të tilla argëtuese të mbushura me orbita dhe ujë me shkëlqim. Ju do të pëlqeni efektin e tyre relaksues kur shtrydheni.

Gjarpërinjtë e bërë me pompone

Gjarpërinjtë e bërë me pompone

Guxoni të bëni disa gjarpërinj me pompone. Ju mund t'i inkurajoni fëmijët t'i bëjnë ato dhe të zbukurojnë çdo cep të shtëpisë.

Zejet për të mësuar

Përshëndetje të gjithëve! Sot ne do të shohim disa ide të zanateve për të mësuar, ato janë perfekte për tu bërë me fëmijët ...

Ylber i Aksioneve të Kartave

Varëse kartoni ylber

Gjeni se si ta bëni këtë varëse në formë ylberi që fëmijët të argëtohen duke e bërë. Origjinale për të dekoruar çdo cep

Lojë e kujtesës

Përshëndetje të gjithëve! Në zanatin e sotëm do të shohim se si të bëjmë një lojë zbavitëse: loja e ...

Shkop shiu

Shkop shiu

Me një tub të madh kartoni mund të rikrijojmë formën e tij për të bërë një shin shi. Isshtë bërë me materiale të lehta dhe të arritshme.

Lepur kartoni dhe kartoni

Përshëndetje të gjithëve! Në zanatin e sotëm ne do të shohim një mundësi tjetër për të bërë një lepur në një ...

Peshk kartoni i ricikluar

Peshk kartoni i ricikluar

Mësoni si të bëni disa peshq të bukur nga kartoni i ricikluar. Me pak karton, zgjuarsi dhe bojë do të keni këtë zanat të bukur.

Lepur i Pashkëve për të ruajtur ushqime

Lepur i Pashkëve për të ruajtur ushqime

Me këtë zanat ne do të mësojmë se si të bëjmë një lepur shumë argëtues të Pashkëve. Ne do të riciklojmë disa pjata për të dhënë formën dhe për ta mbushur atë me ëmbëlsira.

Lule me pirun plastik

Përshëndetje të gjithëve! Në zanatin e sotëm do të shohim se si ta bëjmë këtë lule me një pirun plastik.

Mollëkuqe Easy Stock Stock

Përshëndetje të gjithëve! Në zanatin e sotëm ne vazhdojmë me zanatet që përfaqësojnë pranverën. Në këtë rast, le të ...

mace mbajtëse lapsesh

Mace mbajtëse lapsesh

Përshëndetje të gjithëve! Në zanatin e sotëm do të shohim se si ta bëjmë këtë tenxhere qesharake me laps në formë ...

Kërpudha me kuti kartoni

Përshëndetje të gjithëve! Në këtë zanat ne do të shohim se si ta bëjmë këtë kërpudhë të kuqe të lezetshme me kuti kartoni. Eshte…

Kandil deti me gotë veze

Përshëndetje të gjithëve! Në zanatin e sotëm ne do të shohim se si të bëjmë një kandil deti të bukur duke përdorur kartonin e ...

Balenë me gotë veze

Përshëndetje të gjithëve! Në zanatin e sotëm do të shohim se si ta bëjmë këtë balenë të lezetshme me diçka kaq të thjeshtë ...

Mbështetje për të luajtur letra

Mbështetje për të luajtur letra

Ne kemi prodhuar një mbajtëse kartele në mënyrë që të vegjlit të kenë aftësinë dhe shikimin më të mirë për të luajtur këtë lojë zbavitëse.

6 zanate të kafshëve

Përshëndetje të gjithëve! Në këtë artikull ne do të propozojmë 6 zanate kafshësh për të bërë çdo pasdite dhe për të kaluar ...

Kartolina me shkëlqim dhe ujë

Glitter dhe kartë uji

Ne kemi bërë një kartë të pazakontë dhe të ndryshme, kështu që ju mund të përgëzoni ose të dërgoni një mesazh të fshehtë kujtdo që ju pëlqen më shumë.

6 zanate riciklimi për të filluar vitin

Përshëndetje të gjithëve! Ne po fillojmë një vit të ri dhe çfarë mënyre më të mirë për të filluar riciklimin dhe krijimin e vetëdijes tek të vegjlit e ...

Qese për ruajtjen e xhelit

Qese për ruajtjen e xhelit

Ne kemi krijuar një qese për të ruajtur xhel, shumë origjinale dhe argëtuese duke marrë karakterin tuaj të preferuar dhe duke mbajtur dezinfektuesin tuaj.

Fytyra e Elefantit Origami

Përshëndetje të gjithëve! Ne vazhdojmë me serinë e origami të lehtë, një mënyrë zbavitëse për të kaluar pasditet me familjen, me ...

Burrë dëbore me kapëse rrobash

Përshëndetje të gjithëve! Me ardhjen e dimrit, çfarë mënyre më të mirë për të bërë zanate që ju kujtojnë borën? Kështu

Dekorata e Krishtlindjeve

Dekorata e Krishtlindjeve me tuba kartoni

Për këtë Krishtlindje ju mund të bëni këto dekorime origjinale të Krishtlindjeve që me siguri do të bëjnë një dizajn të këndshëm në ndonjë cep të shtëpisë tuaj.

Owl lehtë me ananas

Përshëndetje të gjithëve! Në zanatin e sotëm do të bëjmë një buf me ananas në një mënyrë shumë të thjeshtë dhe ...

Hedgehog bërë me një ananas

Përshëndetje të gjithëve! Në zanatin e sotëm do të shohim se si ta bëjmë këtë iriq qesharak me një ananas dhe ...

Iriq qesharakë

Iriq qesharakë

Ne ju tregojmë se si t'i bëni këto iriq argëtues të bërë me pompone leshi dhe pak karton. Ata janë shumë qesharakë dhe krijues për fëmijët

Pinguin me kuti kartoni

Përshëndetje të gjithëve! Në zanatin e sotëm ne do të shohim se si ta bëjmë këtë pinguin qesharak nga një kuti veze.

Lojë për të mësuar numra

Lojë për të mësuar numra

Ne kemi një breshkë kartoni shumë qesharake. Kjo lloj zanate është bërë në mënyrë që të vegjlit të mund të ...

Zog i vogël me gota vezësh

Përshëndetje të gjithëve! Në zanatin e sotëm do të shohim se si mund të bëjmë një zog ose një zog nga ...

Përbindësh me gota vezësh

Përshëndetje të gjithëve! Në zanatin e sotëm ne do të shohim se si ta bëjmë këtë përbindësh qesharak me kartona vezësh.

Shigjeta duke mësuar zanatin

Përshëndetje të gjithëve! Në zanatin e sotëm ju sjellim një zanat tjetër mësimor në të cilin të vegjlit e ...

Mister në formë qeni

Përshëndetje të gjithëve! Në zanatin e sotëm ju sjellim se si të bëni një enigmë në formën e një qeni. Eshte nje…

Etiketat e bagazhit të bërë nga fëmija

Mos e humbni këtë zanat të lehtë për t'u bërë me fëmijët. Ato janë etiketa të thjeshta të bagazhit për tu krijuar dhe për të cilat mund të përdorni shumë.

Mbulesa fletore kone

Mbulesa fletore kone

Me këtë zanat mund të krijoni një mbulesë për fletoren tuaj me një fytyrë këlyshi. Guxoni ta krijoni pasi ka një efekt pop-up.

Shënoni Faqet Spiderman

Mos harroni në këtë faqeshënues argëtues për fëmijët Spiderman, ata do të duan ta vendosin atë në librat e tyre të leximit!

Kuti ndijore për tu bërë me fëmijë

Ne ju tregojmë se si të krijoni një kuti ndijore në një mënyrë të thjeshtë për të qenë në gjendje ta bëni atë me fëmijë, dhe të luani me ta për të dalluar objektet!

Fluturat me rruaza nga Rruaza Hama

Fluturat me rruaza nga Rruaza Hama

Mësoni si të bëni disa flutura shumë krijuese me rruaza. Ato janë shumë origjinale për të bërë me fëmijët dhe për të kaluar një pasdite argëtimi.

Kali i lehtë me tapa dhe lesh

Përshëndetje të gjithëve! Në zanatin e sotëm do të shohim se si ta bëjmë këtë kal të bukur dhe të thjeshtë me tapa ...

Varkë kundër mërzisë

Përshëndetje të gjithëve! Në zanatin e sotëm ne do të bëjmë një varkë kundër mërzisë për ato momente në ...

Llastiqe për të bërë me fëmijë

Mos e humbisni këtë zanat të lehtë për t'u bërë me fëmijët, sepse përveç që do të bëjnë një llastiqe, ata do të jenë në gjendje të luajnë me krijimin e tyre.

Kuti veshjet për kukulla

Kuti veshjet për kukulla

Me një kuti kartoni kemi mundur të bëjmë një riciklim të shkëlqyeshëm. Ne kemi ideuar formën e saj për të ndërtuar një gardërobë për kukullat dhe kështu të ruajmë të gjitha rrobat e tyre.

Kuptoni ndarjet me një zanat

Përshëndetje të gjithëve! Sot do të bëjmë këtë zanat të dobishëm për të kuptuar ndarjet në një mënyrë të thjeshtë, gjithashtu do të ndihmojë ...

Skeleti me sythe veshi

Mos e humbisni këtë zanat shumë të thjeshtë për ta bërë kështu që të mund të bëni me fëmijët tuaj. Ata mund të punojnë aftësi të shkëlqyera motorike, kujtesë dhe skelet.

Top dekorativ me letër porcelani

Përshëndetje të gjithëve! Në zanatin e sotëm ne do të bëjmë një top dekorativ me letër kineze. Perfectshtë perfekte për tu dekoruar ...

Lojë me formë

Lojë me forma për të vegjëlit

Përshëndetje të gjithëve! Në zanatin e sotëm ne do të bëjmë një lojë shumë të thjeshtë dhe perfekte të formave për ...

Mollëkuqe kartoni

Përshëndetje të gjithëve! Në zanatin e sotëm ju sjellim se si ta bëni këtë mollëkuqe qesharake kartoni shumë të lehtë për tu ...

Domino me ngjyra me sythe veshi

Ky është një zanat i thjeshtë për tu bërë me sythe veshësh dhe që fëmijët do ta duan ... është një domino shumë e veçantë!

Syze të nxehta silikoni

Përshëndetje të gjithëve! Në zanatin e sotëm ne do të bëjmë gota me silikoni të nxehtë. Ato janë perfekte për tu kompletuar ...

Kaktus me pompone

Përshëndetje të gjithëve! Në zanatin e sotëm ne do ta bëjmë këtë kaktus me pompone, është shumë e lehtë për tu bërë, ...

Mini banjo për tu bërë me fëmijë

Mos e humbni këtë zanat të thjeshtë për të bërë një instrument mini dhe bëni që fëmijët tuaj të luajnë me të sapo ta përfundojnë atë.

Qiri Pashkësh #yomequedoencasa

Përshëndetje të gjithëve! Sot ju sjellim edhe një zanat të Pashkëve, do ta bëjmë këtë qiri të thjeshtë të Javës ...

Kupë për stilolapsa me tapa

Përshëndetje të gjithëve! Dita e babait po afron dhe kjo është arsyeja pse në zanatin e sotëm ju sjellim një ...

Përbindësh pompom

Përshëndetje të gjithëve! Në këtë zanat ne do të bëjmë këtë përbindësh zbavitës pompom. Veryshtë shumë e thjeshtë për ta bërë, e di ...

Mobilje të bëra me shkopinj për kukulla

Mobilje të bëra me shkopinj për kukulla

Mësoni se si të bëni disa mobilje origjinale të bëra me shkopinj akullorësh, ato do të jenë ideale për të luajtur me kukullat dhe të gjithë fëmijët do të duan.

Gjarpri me tapa

Përshëndetje! Në zanatin e sotëm ne do ta bëjmë këtë gjarpër qesharak me tapa. Ju mund ta bëni atë me madhësinë që preferoni ...

Zemra me post-saj

Kjo zemër me post-saj është ideale për të befasuar dikë të veçantë. Personi që zgjidhni dhe dëshironi do ta shijojë shumë këtë detaj të bukur.

Kartë për Shën Valentin me letra me ngjyra

Kjo kartë letrash me ngjyra është ideale për tu dhënë në ditën e Shën Valentinit. Isshtë shumë e lehtë për ta bërë dhe personi që e merr atë do të jetë shumë i lumtur.

Maskë për Shën Valentin

Përshëndetje të gjithëve! Në zanatin e sotëm ne do të bëjmë një maskë për Ditën e Shën Valentinit. Veryshtë shumë e thjeshtë të ...

Miu qesharak gome EVA

Mos e humbni këtë zanat të bukur për të bërë një mi gome EVA ideal për fëmijë. Ndiqni hapat dhe do të shihni se sa e lehtë është!

Unaza Stella me gome EVA

Mos e humbni këtë zanat për të bërë një unazë gome EVA. Isshtë ideale si një dhuratë ose për veten tuaj, do të jetë shumë elegante!