Shkop shiu

Shkop shiu

Me një tub të madh kartoni mund të rikrijojmë formën e tij për të bërë një shin shi. Isshtë bërë me materiale të lehta dhe të arritshme.

Mollëkuqe Easy Stock Stock

Përshëndetje të gjithëve! Në zanatin e sotëm ne vazhdojmë me zanatet që përfaqësojnë pranverën. Në këtë rast, le të ...

Pallua me karton

Përshëndetje të gjithëve! Në zanatin e sotëm do të shohim se si ta bëjmë këtë pallua në një mënyrë të thjeshtë me ...

Tifoz i lehtë letre

Përshëndetje të gjithëve! Në zanatin e sotëm do të shohim se si ta bëjmë këtë tifoz letre, është shumë e thjeshtë ...

Kartolina me shkëlqim dhe ujë

Glitter dhe kartë uji

Ne kemi bërë një kartë të pazakontë dhe të ndryshme, kështu që ju mund të përgëzoni ose të dërgoni një mesazh të fshehtë kujtdo që ju pëlqen më shumë.

Lule e shpejtë me karton

Përshëndetje të gjithëve! Në zanatin e sotëm do të shohim se si të bëjmë këtë lloj lule, në një ...

Fytyra e Elefantit Origami

Përshëndetje të gjithëve! Ne vazhdojmë me serinë e origami të lehtë, një mënyrë zbavitëse për të kaluar pasditet me familjen, me ...

Pinguin i thjeshtë origami

Përshëndetje të gjithëve! Në zanatin e sotëm ne do të bëjmë një figurë tjetër të lehtë origami. Këtë herë shkojmë ...

Fytyra e maces Origami

Përshëndetje të gjithëve! Në zanatin e sotëm ne do të vazhdojmë me serinë e figurave të lehta origami. Në

Fytyrë e lehtë Origami Koala

Përshëndetje të gjithëve! Në zanatin e sotëm do të shohim se si të bëjmë një figurë tjetër origami. Ne do të kryejmë

Fytyra e Lepurit Origami

Përshëndetje të gjithëve! Në këtë zanat të ri, ne do të bëjmë një tjetër prej figurave të lehta origami nga seria ...

Balenë e lehtë Origami

Përshëndetje të gjithëve! Në këtë zanat ne ju sjellim një figurë të re të lehtë origami nga seria e kafshëve që ...

Flutur kartoni

Karton dhe flutur letre krep

Përshëndetje të gjithëve! Në zanatin e sotëm ne do ta bëjmë këtë flutur të bukur me karton dhe letër krepë. Eshte…

Fytyrë e lehtë Origami Fox

Përshëndetje të gjithëve! Në zanatin e sotëm ne do të bëjmë figurën e tretë të lehtë origami në seri ...

Fytyrë e lehtë derr Origami

Përshëndetje të gjithëve! Në zanatin e sotëm do të vazhdojmë me serinë e zanateve origami. Ne jemi duke shkuar tek…

Lojë për të mësuar numra

Lojë për të mësuar numra

Ne kemi një breshkë kartoni shumë qesharake. Kjo lloj zanate është bërë në mënyrë që të vegjlit të mund të ...

Gjethet e vjeshtës

Gjethet e vjeshtës

Këto gjethe vjeshte janë një zanat i thjeshtë dhe argëtues për tu dekoruar dhe në të mund të marrë pjesë edhe më i vogli i shtëpisë.

Shënime për libra

Shënime për libra

Nëse ju pëlqen të lexoni dhe shënoni faqet tuaja, mund të bëni këto faqeshënues në formë kaktusi. Ata kanë një formë argëtuese për librat tuaj

Kutia me surpriza për tu dhuruar

Kutia me surpriza për tu dhuruar

Këto kuti të vogla me surpriza kanë hijeshinë e tyre dhe mund t’i bëni vetë. Me durim do të merrni një suvenir që do t'ju magjepsë!

Lule Lilo ose lule tufë

Përshëndetje të gjithëve! Në zanatin e sotëm do të shohim se si të bëjmë një lule lilo ose një lule ...

Kuti në formë njëbrirësh

Kuti në formë njëbrirësh

Mësoni si të bëni një kuti që mund ta ricikloni dhe ta shndërroni atë në një element surprizë në formën e njëbrirëshi. Funshtë argëtues dhe origjinal.

Top dekorativ me letër porcelani

Përshëndetje të gjithëve! Në zanatin e sotëm ne do të bëjmë një top dekorativ me letër kineze. Perfectshtë perfekte për tu dekoruar ...

Mollëkuqe kartoni

Përshëndetje të gjithëve! Në zanatin e sotëm ju sjellim se si ta bëni këtë mollëkuqe qesharake kartoni shumë të lehtë për tu ...

Kuti në formë luleshtrydhe

Kuti frutash

Këto kuti janë të bukura, të vogla dhe origjinale. Unë kam bërë dy kuti në formë frutash në një mënyrë shumë të thjeshtë ...

Zemra me post-saj

Kjo zemër me post-saj është ideale për të befasuar dikë të veçantë. Personi që zgjidhni dhe dëshironi do ta shijojë shumë këtë detaj të bukur.

Origami me yll virtual

Origami me yll virtual

Origami është një mënyrë shumë argëtuese për të mësuar të bësh figura dhe të rikrijosh forma dhe figura të pafund, me këtë zanat ne do të bëjmë një yll virtual.

Fytyrë me mesazh

Përshëndetje të gjithëve! Në zanatin e sotëm ne do të bëjmë një fytyrë me një mesazh për të dhënë një lajm, përgëzoj ...

Kartë për Shën Valentin me letra me ngjyra

Kjo kartë letrash me ngjyra është ideale për tu dhënë në ditën e Shën Valentinit. Isshtë shumë e lehtë për ta bërë dhe personi që e merr atë do të jetë shumë i lumtur.

Shënime letre qesharake

Mos e humbni këtë zanat argëtues për adhuruesit e librit; një faqeshënues argëtues dhe krijues i faqes.

Kapelë Santa Claus për festa

Përshëndetje të gjithëve! Në zanatin e sotëm ne do të bëjmë një kapelë të përsosur Santa për t'u përfshirë në ...

Shënim i kapelës Santa

Përshëndetje të gjithëve! Në zanatin e sotëm ne do të bëjmë një shënjues të kapelës së Santa Claus. Veryshtë shumë e thjeshtë

Stoli me yje për Krishtlindje

Ky zanat i thjeshtë dhe i lehtë është një zbukurim ideal i yjeve të Krishtlindjeve për fëmijët që të bëjnë dhe të dekorojnë shtëpitë e tyre.

Kartolinë mobile

Përshëndetje! Në këtë zanat do të bëjmë një kartolinë mobile. Isshtë një kartë origjinale me një element që ...

Re me pika me ngjyra

Retë me pika me ngjyrë janë ideale për tu zbukuruar dhe gjithashtu, me këtë zanat mund ta bëni me fëmijët tuaj dhe t’i bëni ata të kënaqen.

mace me ngjyra

Mace e bukur me letër

Mos e humbisni këtë zanat të lehtë për të bërë një mace me ngjyrë me letër, është ideale të dekoroni shtëpinë tuaj! Fëmijët do ta pëlqejnë!

Flutur letre e lëvizshme

Dizajnoni celularin tuaj të fluturave

Një mënyrë origjinale për të bërë fluturat e letrës me scrapbooking dhe teknikën origami. Ne do t'i vendosim ato si një formë dekorative në një celular.

ide për të bërë dhurata origjinale

Ide për të bërë dhurata origjinale

Ju mund të zbuloni katër mënyra origjinale për të mbështjellur dhurata për një ngjarje të veçantë dhe të personalizuar. Unë kam ideuar dhuratën që të jem në gjendje të ...

Një kartolinë origjinale

Në këtë zanat do të bëjmë një kartolinë origjinale për t'ia dhënë kujt të doni. A doni të shihni se si ...

kartë luleradhiqe

Kartë e bukur luleradhiqe

Mos harroni në këtë kartë të thjeshtë luleradhiqe bukur. Veryshtë shumë e lehtë për t’u bërë dhe ideal për t’i dhënë një personi të veçantë.

Mënyra origjinale e dhënies së parave

Një mënyrë origjinale për të dhënë para

A keni një ditëlindje apo një ngjarje dhe doni të jepni para, por jo vetëm t'i shpërndani ato? Në këtë zanat ne do të shohim një mënyrë origjinale për të dhuruar A keni një ditëlindje apo një ngjarje dhe doni të jepni para, por jo vetëm t'i shpërndani ato? Le të shohim një mënyrë origjinale për ta bërë atë.

lulja Lotus

Lule e lehtë lotus letër krep

Ne do të bëjmë një lule zambak uji me letër krepë, e përsosur për dekorimin e shtëpisë. Mund të vishet vetëm, për ...

Mjeshtëri për Ditën e Shën Valentinit. Shaker 14 Shkurt

Kanë mbetur shumë pak për të festuar Ditën e Shën Valentinit ose ditën e dashurisë dhe miqësisë dhe në këtë post unë do t'ju mësoj se si ta bëni këtë kartë shaker për t'i dhënë asaj për të mësuar se si ta bëni këtë kartë shaker për ditën e Shën Valentinit, është shumë mirë t'ia dhurosh dikujt të veçantë për të festuar ditën e dashurisë dhe miqësisë.

Lule letre shumë të lehta për të dekoruar zanatet tuaja

Lulet e letrës janë një nga zanatet që përdoren më shumë në të gjitha projektet siç janë zbukurimet e festave, ditëlindjet, pranvera, etj ... Në Mësoni si të bëni këto lule letre në 5 minuta, perfekte për të dekoruar ndonjë festë apo festë prekje shume origjinale.

Kartolina për fëmijë për ditëlindje

Ditëlindjet janë festa të shkëlqyera për fëmijë për të bërë ftesa ose karta si këto. Nëse keni një mik apo anëtar të familjes që ka ditëlindjen, qëndroni Mësoni se si ta bëni këtë kartolinë ose ftesë për ditëlindjen e fëmijëve, duket mirë dhe më e rëndësishmja, e bërë nga vetë ju.

Ftesë për dush për fëmijë ose pagëzim djemsh

Në këtë postim do t'ju mësoj se si ta bëni këtë ftesë në formën e një shishe kaq të bukur për të festuar një dush për fëmijë ose festë pagëzimi dhe ta dhuroni atë Mësoni si ta bëni këtë ftesë për një dush për fëmijë ose pagëzim në formën e një shishe super origjinale për të befasuar të ftuarit tuaj.

Si të bëni lule letre me qarqe

Mësoni se si t'i bëni këto lule letre të përsosura për artizanatin tuaj dhe projektet e scrapbooking me thjesht qarqe letre.

Hap pas hapi për të bërë medalje për Ditën e Nënës

Në këtë manual ju mësoj se si të krijoni medalje letre, të përsosura për tu bërë me fëmijë. Tani që Dita e Nënës është afër, ju mund t'i personalizoni që t'ia dhuroni secilës nënës suaj. Ata mund t'i japin një emër ose një frazë dhe të përdorin çfarëdo ngjyre që dëshirojnë.

Si të bëni lule nga letra krepë

Ne ju tregojmë se si të bëni lule me letër krep për t'i dhuruar për ditën e Shën Valentinit një miku të veçantë, të shpjeguar hap pas hapi në tutorialin tonë.

Pankarta dekorative për festa

Sot do të shohim se si të bëjmë një banderolë dekorative për festa në një mënyrë shumë të thjeshtë dhe të shpejtë për ta bërë dhe me një rezultat shumë tërheqës.

DIY - Mbajtëse letre

DIY - mbajtëse letre. Shtë një çantë e bërë nga letra ku mund të ruani kartat tuaja, të blini bileta, bileta ...

Këpucë për dush Baby

Mësoni si të bëni një dhuratë origjinale në dushin tuaj të foshnjës. Si të bëni këpucë për fëmijë si suvenire.

Si të bëni një kartë Halloween

Nëse doni të bëni përshtypje këtë Halloween, shpërndani këto karta Halloween dhe do të surprizoni mysafirët tuaj. Merrni shënim hap pas hapi.

Si të bëni një kurorë frutash

Në këtë manual ju tregoj se si të bëni një kurorë frutash që do të ndriçojë çdo cep, por është gjithashtu e përkryer për ahengje dhe dekorime të vitrinave.

Kuti në formë luleje

Asgjë nuk është më e bukur sesa të lini mysafirët tuaj të kënaqur, sepse ky tutorial i një kutie në formë lule është ideale për tu ofruar si suvenire për ditëlindje

Si të dekoroni axhendat me Shiritin Washi

Nëse dëshironi të personalizoni axhendën tuaj ose të bëni një dhuratë super origjinale, përdorni Shiritin Washi, këtu ju tregojmë se si të dekoroni axhendat me Shiritin Washi.

faqeshënuesit e letrës së pemës

Bookmark pemë letre

Bëni këtë faqeshënues në formë peme nga letra. Një ide e shkëlqyeshme për të ripërdorur materialet tuaja të copëzimit dhe copa letre.

Si të Bëni tas me gazeta

Në këtë udhëzues do të mësoni se si të krijoni lojë me birila të gazetave me lehtësi dhe me kosto të ulët. Ata kanë një rezultat shumë të mirë, ato janë rezistente dhe të lira.

Si të bëni lule kartoni dhe Eva Gum

Nëse ju pëlqejnë lulet, do ta pëlqeni këtë hap pas hapi, unë do t'ju tregoj se si të bëni lule kartoni dhe Eva Gum, për të dekoruar shtëpinë tuaj.

SI T R RINI LEHT NOT LEHT NOTSISHT LIBRI

Në këtë zanat do të shohim se si të dekorojmë një fletore lehtësisht, duke ndryshuar formën bazë për t'i dhënë asaj një pamje më të personalizuar.

Si të bëni faqeshënues

Mësoni si të bëni faqeshënues, një ide të shkëlqyeshme për dhuratë ose thjesht të dekoroni librin tuaj të preferuar. Mos e humb hap pas hapi.

Si të bëni kone artizanale letre

Për ta bërë festën tuaj një sukses, unë do t'ju tregoj se si të bëni kone prej letre artizanale për t'i dhënë si suvenire në çdo lloj ngjarjeje.

Paketimi me zarf

Në zanatin e sotëm ne do të shohim se si të bëjmë një paketim me zarfe në një mënyrë argëtuese dhe origjinale dhe në një kohë të shkurtër.

çanta për ahengje zemre

Çanta zemre për festa

Mësoni se si t’i bëni këto çanta zemre për favoret e partisë për më të voglin e shtëpisë. E përsosur për ditëlindje dhe çdo rast.

Si të krijoni një kartë me Washi Tape

Sot ne do t'ju tregojmë se si të bëni një kartë me Washi Tape. Alwaysshtë gjithmonë bukur të bësh një dhuratë të bërë nga vetja, mos e humb hap pas hapi.

monstra letre

Monstra letre

Mësoni se si t'i bëni këto monsters argëtuese letre për fëmijë. Ata me siguri e duan atë dhe kalojnë shumë mirë. Ato janë shumë të lehta.

Çanta suvenire për ditëlindje

Ne ndajmë një udhëzues për të bërë çanta suvenire për ditëlindje, me kallëpe të përfshira, për një ditëlindje origjinale që është gjithashtu e lehtë dhe e lirë.

Topa letre dekorative për festa

Me këtë udhëzim hap pas hapi ju do të mësoni se si të krijoni topa dekorativë letre për t'u varur në çdo lloj feste ose feste.

Shënoni faqet e personalizuara

Në artizanatin e sotëm ne do të shohim se si të bëjmë një shenjë faqe të personalizuar, thjesht duke përdorur disa karta.

Si të bëni biskota për fat letre

Mësoni se si të bëni cookies të famshme të fatit të letrës, ideale për t'u dhënë si dhurata dhe për t'i përdorur si suvenire për ditëlindjen.

Ne zbukurojmë letrën tonë ambalazhe

Në zanatin e sotëm ne bëjmë letrën tonë të paketimit, në një mënyrë shumë argëtuese nëse përpiqeni ta bëni atë me fëmijët, ata me siguri do ta duan atë.

Shënues i personalizuar

Në zanatin e sotëm ne do të shohim se si të rregullojmë një faqeshënues ose shenjë faqeje.

Zemra letre për të dekoruar murin

Artikull se si të bëjmë zemrat e letrës për të dekoruar murin. Një zanat i lehtë dhe argëtues për t’u ndarë me të vegjlit në shtëpi.

diadem hippie

Diademë hipi me lule letre

Hippie diademë me lule letre krepë të bëra plotësisht me dorë, një aksesor ideal për pushimet dhe është i lehtë për t’u bërë dhe për të marrë materialet

Daisies letër për pranverë

Udhëzues se si të bëni margarita letre me letër krep dhe një buton. Mund t’i përdorni për të zbukuruar ahengjet pranverore ose verore.

Garland për festa me letër krep

Artikull ideal DIY për partitë. Në këtë udhëzim, ne do të mësojmë se si të bëjmë një kurorë me letër krep lehtë dhe shpejt. E përsosur për festa të minutës së fundit.

Mbulesë celulare me shirit washi

Në zanatin që zë ky tutorial, ne do të mësojmë se si të bëjmë një endje me shirit washi për të mbuluar dhe personalizuar një kuti të telefonit celular.

Fener kinez

Fener kinez për fëmijë

Në këtë artikull ne ju tregojmë se si të bëni një fanar tipik kinez. Në këtë mënyrë, ne u mësojmë një kulturë tjetër të vegjëlve.

Theksimi i letrës së krepës

Ky zanat është i përkushtuar për të provuar truket e bukurisë që mund t'i përdorim për karnaval ose, nëse jemi më të guximshëm, gjatë gjithë vitit. Si të bëni pikat kryesore me letër krepë

Kartë 3D

Kartë 3D

Në këtë artikull ne ju tregojmë se si të bëni një kartë të bukur 3D nga më origjinale për ato raste kur mund të ftojmë dikë në shtëpi.

Lule letre si zbukurim

Artikull DIY në lidhje me dekorimet e partisë në letër. Në këtë artikull do të gjeni një ide për të bërë një lule të bukur letre për të dekoruar dhe vendosur skenën

Libër mini prej letre origami

Mini libër me fletë letre

Në këtë artikull ne ju mësojmë se si të bëni një libër mini me fletë letre si një zinxhir çelësash ose koleksion miniaturash. Një hobi i tij shumë unik.

Aeroplan lugë

Lugë me krahë

Ndonjëherë është e vështirë për të ushqyer fëmijët, prandaj ne ju tregojmë këtë aeroplan lugë në mënyrë që ata të argëtohen ndërsa hanë. Një mënyrë e thjeshtë argëtimi.

Garlands bat për Halloween

Udhëzues se si të bëni kurora me letër të ricikluar, revista ose gazeta për natën e Halloween, duke ndjekur disa hapa të thjeshtë.

Kabinë indiane

DIY: Shtëpi indiane me filtër kafeje

Në këtë artikull ne ju tregojmë se si të bëni një shtëpi të mrekullueshme indiane me një filtër kafeje. Artizanat i shkëlqyeshëm për të promovuar tolerancën midis kulturave.

Tifoz i drejtë

DIY: Tifoz i drejtë me materiale të ricikluara

Në këtë artikull ne ju tregojmë se si të bëni një adhurues të shkëlqyeshëm të Panairit. Kështu që nuk do të shpenzoni asnjë lloj nxehtësie ose agovios, do të freskoheni natyrshëm.

Lule të ndershme me letër indi

DIY: Lule mëndafshi për Panairin

Në këtë artikull ne ju tregojmë se si të bëni lule të bukura për Panairin e bërë me letër pëlhure, për ata që nuk vishen si një cigan.

Kutia e Shën Valentinit

Kornizë zemre për ditën e Shën Valentinit

Në këtë artikull ne ju mësojmë se si të bëni një pikturë të bukur për të qenë në gjendje të kornizoni foton e partnerit tuaj ose të të dyve, kështu që do të jetë një dhuratë origjinale dhe e bukur.

Lopë dekorative me tul letre

Lopë dekorative me tul letre

Në këtë artikull ne ju tregojmë disa lopë argëtuese për të dekoruar dhomën e fëmijës tuaj ose ndonjë cep të shtëpisë.

Fener letre me kallëpe letre cupcake

Llambë me kallëpe për kifle

Në këtë artikull ne ju tregojmë se si të bëni një llambë të shkëlqyeshme tavani të zbukuruar ose të bërë me forma letre për kifle.

lule letre

Lule letre të hapura

Në këtë artikull ne ju mësojmë se si të bëni lule të hapura letre në një mënyrë shumë të thjeshtë, për të dekoruar ndonjë festë për këtë Verë.

Tifoz letre

Tifoz letre

Si të bëni tifozë letre në një punë praktike artizanale.