Kavanoza qelqi të dekoruara për ditën e të dashuruarve

Kavanoza qelqi të dekoruara për ditën e të dashuruarve

Ky zanat është një detaj i shkëlqyeshëm për t'u dhënë në ditën e Dita e Shën Valentinit. Na pëlqen të bëjmë këtë lloj zanati, të lehtë dhe të bukur. Na duhet vetëm të riciklojmë disa Kavanoza qelqi dhe lyej ato me bojë llak rozë Ju gjithashtu mund të përdorni një sprej të kuq. Dhe me ndihmën e hapave të tjerë të thjeshtë, do ta dekorojmë varkën me një shënues dhe disa fjongo vintage. Për të parë hapat e tyre, mund të shikoni videon që kemi realizuar ose në rreshtat më poshtë.

Materialet që kam përdorur për kavanozët e qelqit të Shën Valentinit:

 • Një fletë ngjitëse e bardhë.
 • Bojë llak rozë e errët.
 • Marker i bardhë fiksues.
 • Marker i zi i fiksimit me majë të imët.
 • Vizatim i zemrës për printim. Këtu.
 • Shirit dekorativ gjysmë transparent me fuçi.
 • Litar jute.
 • Ngjitës silikoni dhe arma juaj ose zam normal.
 • Qirinj.
 • Gërshërë.

Ju mund ta shihni këtë zanat hap pas hapi në videon e mëposhtme:

Hapi i parë:

I shtypim zemrat në një fletë të bardhë që ka ngjitës. mund ta printojmë Këtu. Ne e prerë atë.

Kavanoza qelqi të dekoruara për ditën e të dashuruarve

Hapi i dytë:

Përgatisim varkat dhe shkëputim zemrat që të mund t'i fusim në varkë. I vendosim në pjesën qendrore të kavanozit prej qelqi.

Kavanoza qelqi të dekoruara për ditën e të dashuruarve

Hapi i tretë:

Përgatisim një tavolinë me letra për të lyer varkat. Marrim një kanaçe, tundim kanaçen e bojës përpara se të lyejmë dhe më pas vazhdojmë me lyerjen e tyre në të gjitha cepat. Lëreni bojën të thahet mirë.

Kavanoza qelqi të dekoruara për ditën e të dashuruarve

Hapi i katërt:

Kur boja është tharë, ne vazhdojmë të heqim ngjitësin. Nëse nuk shkon mirë, ndihmojmë në heqjen e mbetjeve me shkop metalik ose të ngjashme.

Hapi i pestë:

Ne zbukurojmë skajet e zemrave. Ne do të përdorim stilolapsa shënjues bardh e zi. Në njërën nga varkat do të bëjmë disa vija dhe në tjetrën do të vizatojmë disa pika bardh e zi.

Hapi i gjashtë:

Marrim litarin e jutës dhe zbukurojmë pjesën e sipërme të varkës. Kthehemi dhe në pjesën qendrore nyjëzojmë dhe bëjmë një lak. Të njëjtën gjë bëjmë edhe me shiritin fuchsia. Për ta mbajtur më të sigurt, do ta ngjisim me pak ngjitës. Ne nyjëzojmë në pjesën qendrore dhe bëjmë një hark të bukur.

Hapi i shtatë:

Na mbetet vetëm të vendosim një qiri të ndezur dhe mund të shijojmë sharmin e tij.

Kavanoza qelqi të dekoruara për ditën e të dashuruarve


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.