Kavanoza të cilësisë së mirë për të dekoruar

Kavanoza të cilësisë së mirë për të dekoruar

Ne me të vërtetë na pëlqen të bëjmë këtë lloj zanati. Për këtë kemi zgjedhur dy kavanoza qelqi të madhësive të ndryshme dhe i kemi dekoruar në një stil të cilësisë së mirë. Për këtë i kemi lyer me bojë llak dhe më pas kemi shtuar disa detaje me një stilolaps shënues. Do t'ju pëlqejë rezultati i tij!

Materialet që kam përdorur për kaktusin:

 • Kavanoza të mëdha qelqi për riciklim
 • Bojë me llak të zi.
 • Bojë llak me ngjyrë bakri.
 • Stilolaps për shënimin e bardhë.
 • Shenja e shënimit të arit.
 • Litar dekorativ në dy ngjyra ose cilësi të ndryshme.
 • Një copë karton të bardhë për të bërë etiketa.
 • Një dorezë latex.
 • Gazetë për gazeta ose revista.
 • Letër printimi me afishe.
 • Letër gjurmuese.
 • Folio për të shtypur emrin.
 • Një stilolaps.
 • Një shtupë pambuku e njomur në alkool.

Ju mund ta shihni këtë zanat hap pas hapi në videon e mëposhtme:

Hapi i parë:

Një nga anijet me të cilën e lyejmë llak me ngjyrë të zezëMe Unë kam vendosur revistë ose gazetë në tryezë dhe kam vënë një dorezë në dorën time ku do ta mbaj shishen. Me dorën tjetër unë kam qenë duke pikturuar varkën. E vendosim drejt në tryezë dhe e lëmë të thahet.

Kavanoza të cilësisë së mirë për të dekoruar

Hapi i dytë:

Ne vendosim mbulesat në letra dhe gjithashtu spërkatni me llak me ngjyrë bakri mbi to. E lëmë të thahet dhe nëse është e nevojshme i japim një shtresë tjetër bojë.

Kavanoza të cilësisë së mirë për të dekoruar

Hapi i tretë:

Ne shtypim në një letër një fjalë ose një emër me formë të cilësisë së mirë për të qenë në gjendje ta gjurmoni atë në barkë. Ne vendosim një gjurmë midis varkës dhe letrës dhe përshkruajmë emrin me një stilolaps në mënyrë që të gjurmohet.

Kavanoza të cilësisë së mirë për të dekoruar

Hapi i katërt:

Me një shënues i bardhë duke shënuar shkojmë rreth fjalës dhe plotësojmë ose pikturojmë shkronjat brenda Fjala do të duhet të rishikohet me shënues disa herë në mënyrë që të përcaktohet mirë.

Hapi i pestë:

Ne prerë një etiketë dhe me grusht vrimë ne bëjmë një vrimë të jetë në gjendje ta varë. Me një prestar tjetër të vdesë ne mund të bëjmë një vizatim të një zemre. Ne marrim një litar dekorativ Ne zbukurojmë grykën e kavanozit, do ta vendosim litarin sa më poshtë që të jetë e mundur në mënyrë që kapaku të vendoset më vonë. Le të mos harrojmë të vendosim etiketa midis vargjeve dhe përfundoni duke bërë disa nyje dhe duke bërë një lak.

Hapi i gjashtë:

Ne shtypim formën e zemrës në një fletë ngjitëse. E presim dhe e ngjisim zemra në barkëMe E vendosim tenxheren në gazetë dhe me dorezën e dorës. Ne i lyejmë të gjitha me llak i zi pa lënë asnjë cep të pikturuar. E vendosim tenxheren drejt dhe e lëmë të thahet.

Hapi i shtatë:

Kur të jetë tharë mund ta heqim afishen. Nëse kemi gjurmë zam do t’i heqim me një pambuk të mbarsur me alkool.

Hapi i tetë:

Ne pikturojmë ose zbukurojmë me pika buza e zemres. Ne do ta bëjmë atë me stilolapsin e shënimit me ngjyrë ari. Ne marrim litarin dhe gjithashtu do ta lakojmë disa herë rreth grykës së kavanozit. Ne përfundojmë duke bërë një nyjë dhe një hark të bukur.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.