Si të bëni kone artizanale letre

Si të bëni kone nga letra artizanale

Sot në Mjeshtëri të ndezura, ne ndajmë një ide shumë origjinale, si të bëni kone artizanale prej letre.

Ato mund të përdoren si mbështjellëse dhuratash ose suvenir për çdo lloj ngjarje.

Kur kanë të bëjnë me zanatet e letrës, ne e dimë se letër artizanale është më e zgjedhura.

Së pari për trajtimin e saj të lehtë, pasi ajo ka gramatikë e lartë dhe së dyti, idetë që mund të lindin duke përdorur letër artizanale janë të pafundme, nga paketim dhuratash, çanta suvenire.

Në këtë mundësi do t'ju tregoj se si të bëni kone me letër artizanale zbukuruar me kunja.

Doilies Ato janë kunja të vogla letre që duken shumë si dantella, për këtë arsye ato janë shumë dekorative dhe përdoren gjerësisht dekorime martesash.

Kone që ju sjell sot janë një ide e shkëlqyeshme përdorni si suvenire martese ose 15 vjet, pasi ato janë shumë delikate dhe femërore.

Materialet për të bërë kone artizanale prej letre:

 • Doilies
 • Letër artizanale e prerë në qarqe, të njëjtën madhësi si dantella e zgjedhur
 • Shirita
 • gërshërë
 • Ngjitës

materiale për të bërë kone artizanale prej letre

Hapat për të bërë kone prej letre artizanale:

Hapi 1:

Ne fillojmë duke dhënë forma e konit në rrethin e letrës artizanale, ne vidhosemi brenda pothuajse diagonalisht, siç e shohim në imazhin më poshtë, kemi goditur me një pikë ngjitës.

hapi 1 kone me letër artizanale

Hapi 2:

Ne bëjmë e njejta procedure me dantella.

hapi 2 kone me letër artizanale

Hapi 3:

Në pjesën e brendshme të dantellave, ne ngjisim një shirit kasetë.

hapi 3 kone me letër artizanale

Hapi 4:

Ne përfitojmë nga vrima që kanë detajet e dantellave, për të kaluar skajet e kasetës.

hapi 4 kone me letër artizanale

Hapi 5:

Ne vendosim një kon brenda tjetrit, siç e shohim në imazhin më poshtë:

hapi 5 kone me letër artizanale

Hapi 6:

Ne gjithashtu mbyllim shiritin me pika silikoni ne mund të bëjmë një hark.

Në këtë rast unë vetëm ngjitur atë dhe e bëri kaçurrela të vogla në fundin e tepërt të shiritit.

hapi 6 kone me letër artizanale

Kon do të ishte gati.

Tani ata munden mbushni me çdo lloj trajtimi, të tilla si bajame ose arra me çokollatë.

E gjitha varet nga lloji i ngjarjes për të cilën do t'i përdorni.

ditëlindjen e fëmijëve, ata mund të zëvendësojnë letrën e zanatit për të karton i stampuar dhe mbusheni me sheqerka dhe konfeti.

Takohemi në një tjetër!


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.