Kurore me cokollate me foto per dhurate

Kurore me cokollate me foto per dhurate

Kjo dhuratë është perfekte për dhuratë për një baba por edhe një të dashur tjetër, nëna, vëllai, gjyshi...ka kurorë me disa çokollata të shijshme, të mbuluar me letër filmi dhe me një mbulesë të ricikluar në mes ku do të vendosim një foto familjare. Ne do të ndihmojmë njëri-tjetrin për të bërë kurorën me litarë jute me ngjyra dhe një hark të bukur, ku kreativiteti nuk do të mungojë për të bërë këtë dhuratë të këndshme.

Kemi shumë dhurata më kurioze dhe origjinale për ditën e baballarëve, si p.sh kapele me karamele, Një kornizë fotografie me shkopinj ose Varkë e tipit Frac

Kapelë me karamele për ditën e baballarëve
Artikulli i lidhur:
Kapelë me karamele për ditën e baballarëve
Kavanoz Frac Suit për t'u dhuruar në ditën e babait
Artikulli i lidhur:
Kavanoz Frac Suit për t'u dhuruar në ditën e babait
Portret për t'u dhuruar në ditën e babait
Artikulli i lidhur:
Portret për t'u dhuruar në ditën e babait

Materialet që janë përdorur për kurorën e çokollatës me foto:

 • Plastikë e hollë transparente, me përmasa 1 metër e gjatë dhe rreth 15 cm e gjerë.
 • 5 çokollata te tipit Ferrero Rocher.
 • litar jute blu
 • Hark dekorativ në ngjyrë dheu.
 • Një kapak për një kosh riciklimi. Ky që kam përdorur është nga një kavanoz.
 • Një foto familjare.
 • Gërshërë.
 • Silikoni i nxehtë ose zam ngjitës.
 • 1 stilolaps

Ju mund ta shihni këtë zanat hap pas hapi në videon e mëposhtme:

Hapi i parë:

Ne prerë plastike transparente, me një gjatësi prej 80 cm me 15 cm e gjere. Një çokollatë mbështillet në krye dhe litar jute është i lidhur në të dy skajet (sipër dhe poshtë).

Kurore me cokollate me foto per dhurate

Hapi i dytë:

Nën lidhës vendosim një tjetër bonbone, e mbyllim dhe e lidhim sërish që të mbetet subjekt. Të njëjtën gjë bëjmë edhe me tre çokollatat e tjera të mbetura, derisa të formojmë pesë çokollatat. Ne do t'i japim strukturës një formë të rrumbullakët dhe do t'i lidhim të dy skajet me një litar. Presim plastikën e tepërt.

Hapi i tretë:

Marrim kapakun për ta ricikluar, e vendosim në foto dhe e shënojmë në periferi me stilolaps për ta prerë në madhësi. E ngjisim brenda kapakut. na mungon silikoni rreth kapakut dhe e vendosim brenda strukturës së çokollatave duke lënë bashkimin e skajeve poshtë.

Hapi i katërt:

Në pjesën e poshtme, ku kemi bërë bashkimin e majave, lidhim fjongo dekorative dhe ne bëjmë një hark të bukur. Marrim sërish një copë litar jute dhe gjithashtu e lidhim duke i dhënë një lak tjetër të bukur. Do të jetë gati për të dhuruar!!

Kurore me cokollate me foto per dhurate


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.