Kuti me luleshtrydhe për të mbushur me çokollata

Kuti me luleshtrydhe për të mbushur me çokollata

Mos e humbisni mënyrën se si t'i bëni këto kuti të lezetshme në formë luleshtrydhe Ato janë origjinale, plot ngjyra dhe një ide e shkëlqyer dhuratë. Me vizatimin e printueshëm që ne detajojmë, mund ta presim atë. Me disa hapa të thjeshtë mund të bëjmë kutitë. Para se t'i mbyllim do t'i mbushim me Topa çokollate për ta bërë atë dhuratë. Nëse ju pëlqen vërtet kuti dhuratash, mund të vizitoni lidhjet e mëposhtme dhe kështu të mund të zgjidhni idenë që ju pëlqen më shumë.

Kuti në formë luleshtrydhe
Artikulli i lidhur:
Kuti frutash
Artikulli i lidhur:
Tre mënyra për të bërë kuti dhuratash

Materialet që janë përdorur për dy kuti luleshtrydhesh:

 • 1 karton i kuq A4.
 • 1 karton i kuq A4.
 • 1/2 karton A4 në jeshile të ndezur.
 • printueshme për luleshtrydhe, klikoni këtu
 • Jute me litar të hollë ose të ngjashme.
 • Shënues i zi.
 • Silikoni i nxehtë dhe arma e tij.
 • Laps.
 • Gërshërë.
 • Makinë shpuese për të bërë vrima të vogla.
 • Topa me çokollatë.

Ju mund ta shihni këtë zanat hap pas hapi në videon e mëposhtme:

Hapi i parë:

Ne shtypim kartat. Për të bërë atë klikoni këtu

Kuti me luleshtrydhe për të mbushur me çokollata

Hapi i dytë:

Presim pjesën e kutisë, në formë luleshtrydheje. Pas i palosim të gjitha pjesët, ku shënohen me një shirit të zi.

Hapi i tretë:

Me ndihmën e prerësit ne bëjmë vrimat nga pjesa e shënuar nga rrathët e vegjël.

Kuti me luleshtrydhe për të mbushur me çokollata

Hapi i katërt:

Aty ku kemi skedën vendosim pak silikon të nxehtë dhe mbyllim kutinë në mënyrë që të ngjitet.

Kuti me luleshtrydhe për të mbushur me çokollata

Hapi i pestë:

Ne prerë zona me të cilën ishte shtypur forma e gjethes. E mbajmë sipër kartonit të gjelbër dhe ne kufizojmë me një laps. Ideja është të transferohet forma e vizatimit.

Hapi i gjashtë:

Presim pjesën e vizatuar. Ne bëjmë një vrimë në pjesën qendrore.

Hapi i shtatë:

E vendosim litarin midis vrimave. E bëjmë të gjithë strukturën të mbyllet pak, duke krijuar formën e kutisë. Përpara se ta mbyllim plotësisht vendosim topat e çokollatës.

Hapi i tetë:

pa dyshim mbyllim kutinë dhe lidhim një nyjë të dyfishtë. I vendosim gjethet midis litarëve dhe i lidhim përsëri. Së fundi ne bëjmë një hark të bukur.

Hapi i nëntë:

Me një shënues të zi lyejmë pipat ose farëns e luleshtrydhes.

Më pas presim pjesën e vizatuar.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.