Kuti qepëse e punuar me dorë

Kuti qepëse e punuar me dorë

Ky zanat është i mrekullueshëm për të mbledhur sendet tona të vogla të qepjes. Ne kemi zgjedhur një kavanoz të madh, të bukur qelqi dhe kemi bërë një jastëk në formën e një jastëku për t'u ngjitur në kunjat. Me pak pëlhurë, karton dhe silikon të nxehtë do të keni këtë çantë qepjeje shumë të dobishme.

Materialet që kam përdorur për kutinë e qepjes:

 • Një kavanoz i madh dekorativ qelqi me një kapak të bukur
 • Një copë kartoni të hollë
 • Një copë pëlhurë dekorative
 • Një top mbushës jastëk
 • Laps
 • gërshërë
 • Silikoni i nxehtë dhe arma e saj

Ju mund ta shihni këtë zanat hap pas hapi në videon e mëposhtme:

Hapi i parë:

Ne kapim Mbulesa të kavanozit prej qelqi dhe vendoseni në majë të copë kartoni. Ne vizatojmë skicën e tij me një laps dhe e presim atë.

Hapi i dytë:

Ne e vendosim kartonin në krye të pëlhurë dekorative dhe ne do të marrim matjet e një kuadranti. Ne llogarisim kapacitetin e një cope më të madhe të rrobave për të pastaj prerë atë.

Kuti qepëse e punuar me dorë

Hapi i tretë:

Ne vendosim jastëk me gëzof në kartonin e prerë dhe mbulojeni me pëlhurën dekorative. Ne do ta kthejmë me kujdes strukturën.

Hapi i katërt:

Ne ngjisim pëlhurën me ndihmën e silikoni i nxehtëMe Ne do të vendosim skajet e pëlhurës brenda dhe ne po marrim copa dhe i ngjitim ato.

Hapi i pestë:

Ne ngjisim strukturën e gëzofit mbi kopertinë të kavanozit të qelqit. Ne do të derdhim një pjesë të madhe të silikonit mbi kapakun dhe vendin gëzofi në kryeMe Ne vëzhgojmë dhe korrigjojmë në mënyrë që të mos ketë boshllëqe të lira dhe për këtë do të përfundojmë vulosjen e tyre.

Hapi i gjashtë:

Tani mund t'i fusim kunjat në gëzofin që kemi krijuar dhe t'i vendosim pajisjet tona të qepjes brenda varkës sonë.

Kuti qepëse e punuar me dorë


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.