Kuti xhevahire

Këto kuti stoli Ato janë ideale për një dhuratë ose për të ruajtur bizhuteritë tuaja në një vend që mund të keni në dorë dhe janë shumë të lehtë për tu bërë.

zemrat e bizhuterive
materiale:

-100 gr thekon shellac të përzier me 500 cc alkool etilik

-Kartoni prej 80 në 20 cm, i trashë 1 mm

-Kartoni prej 50 në 30 cm, i trashë 3 mm

-Rregullore

-Pastres ose gërshërë

-Kontaktoni çimento

-Rrush

-Ngjitës

-Kaseta numër 320

-2 fletë letre me ind blu

-Dekore për pëlqimin tuaj

përpunim:

zemrat e bizhuterive

hap 1:

Me karton të trashë 3 mm, bëni modelin e bazës duke përdorur një vizore dhe laps, më pas prerë me prerës ose gërshërë dhe përsëritni procesin me kapakun e kutisë (mos harroni të lini një shtesë prej 6 mm për kapakun në lidhje me matjen e bazës)

hap 2:

Pritini dy shirita kartoni 1 mm duke marrë parasysh që gjatësia është madhësia e gjoksit tuaj dhe gjerësia lartësia e tij.

hap 3:

Vendosni shiritin e parë rreth bazës ovale që keni bërë më parë dhe bashkohuni me çimenton e kontaktit në skajet e saj, tani duhet të mbivendosni shiritin e dytë në të parën që keni vendosur tashmë.

hap 4:

Tani duhet të prisni 2 shirita më të ngushtë për buzën e kapakut të gjoksit, të mbivendosni kapakun dhe të vendosni çimenton e kontaktit.

hap 5:

Rruani dhe vulosni dy pjesët që rezultojnë (kapaku dhe gjoksi) me gomën tuaj të llakut për t'i dhënë asaj ngurtësi më të madhe.

hap 6:

Vendosni gjoksin dhe kapakun me letrën e indit blu dhe vendosni çdo zbukurim që dëshironi.

hap 7:

Vendosni një shtresë të llakut mat në gjoksin tuaj që do të bashkojë kartonin dhe letrën e indeve duke i dhënë asaj një fund më të mirë.

foto: artizanatit

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.