Kartë elegante për të festuar ditën e babait

Dita e Babait arrin më 19 Mars dhe gjithmonë na pëlqen të kemi një detaj të bukur me tonat. Në këtë post do t'ju mësoj se si të bëni një letër shumë elegante Frymëzuar nga një fustan gala, tipik i aktorit më të famshëm të filmit.

Materiale për të bërë kartën e Ditës së Atit

 • Kartat me ngjyra
 • Gome eva me ngjyra
 • gërshërë
 • Ngjitës
 • rregull
 • Shënues të përhershëm argjendi
 • clips
 • Grushta gome Eva

Procedura për përgatitjen e kartelës së Ditës së Atit

 • Për të filluar ju duhet një Karton i zi 24 x 16 cm ose madhësia që ju pëlqen më shumë.
 • Me ndihmën e sundimtarit, bëni një shenjë në 12 cm, e cila do të jetë gjysma e kartonit.
 • Dele njërën anë drejt asaj shenje.
 • Bëni të njëjtën gjë me anën tjetër.

 • Tani, palosni secilin nga qoshet për të formuar etiketat e xhaketës siç shihni në foto.
 • Me një laps bëni shenjat ku do të prisni më vonë xhaketat e xhaketës.

 • Kaloni skicën me një shënues argjendi për të nxjerrë në pah linjat.
 • Ju gjithashtu mund të bëni një xhep
 • Pritini një rreth prej gome eva me diametër rreth 5 cm dhe prerë atë në një spirale.

 • Mbështilleni spiralin derisa të merrni nje lule si ai ne foto.
 • Vendosni pak ngjitës në fund që të mos hapet.
 • Bëni disa gjethe ose lule të gjelbra me grushtat e vrimave dhe ngjitini në anën e xhaketës.

 • Ju gjithashtu mund ta vizatoni atë disa butona.
 • Tani prerë një Karton i bardhë 16 x 11.5 cm dhe ngjiteni atë brenda xhaketës.
 • Për të formuar kravata prerë këto dy pjesë nga shkumë me shkëlqim të zi.

 • Dredhni copën në qendër dhe ngjitni shiritin për të formuar harkun.
 • Ngjiteni atë në pjesën e bardhë.

 • Vendos brenda mesazhi që ju pëlqen më shumë, Unë kam vendosur një shkronjë P me karton argjendi dhe pjesën tjetër të "Dad" me shënues.
 • Pastaj ngjita me të një zemër të ndritshme.
 • Për ta mbyllur dhe për të parandaluar hapjen mund të përdorni një kapëse letre.

Gati, ne tashmë e kemi kartelën për Ditën e Atit, shpresoj se ju ka pëlqyer shumë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Sofi dijo

  I dua zanatet e tua ato janë shumë të bukura
  vazhdoje !!

bool (e vërtetë)