Llamba tavoline e punuar me materiale te ricikluara

Llamba tavoline e punuar me materiale te ricikluara

Ne kemi krijuar këtë llambë të bukur, me materiale të thjeshta dhe të ricikluaras. Ka shumë pak hapa dhe është bërë me materiale të dorës së parë. Është një ide spektakolare për të vendosur një llambë tavoline pranë shtratit tuaj natën ose në mënyrë që të vegjlit në shtëpi të shijojnë këto drita të bukura.

Ne kemi më shumë ide të thjeshta që të mund të bëni llamba argëtuese:

Llambë për fëmijë me gota plastike
Artikulli i lidhur:
Llambë për fëmijë me gota plastike
Artikulli i lidhur:
Ne bëjmë dy llamba dekorative me shishe qelqi dhe drita të udhëhequra
llambë shumëngjyrëshe
Artikulli i lidhur:
Ricikloni shishet: llambë me ngjyrë
Artikulli i lidhur:
Si të bëni lehtë një llambë me tel

Materialet që janë përdorur për dhuratat e Ditës së Nënës:

 • 1 filxhan kartoni me ngjyrë të cilësisë së mirë.
 • Një copë shkumë EVA me një ngjyrë të ngjashme me xhamin.
 • Drita të vogla.
 • Laps.
 • Prerës artizanale.
 • Shkop i trashë prej druri.
 • Baza për llambën me një copë të hollë druri.
 • Ngrohje silikoni dhe arma e tij.
 • Fjongo dekorative me pompone në një ton bezhë.
 • Pak litar për të dekoruar bazën e llambës.

Ju mund ta shihni këtë manual hap pas hapi hap në videon e mëposhtme:

Hapi i parë:

Ne vizatojmë zemra dhe rrathë në gotë. I presim me prerës artizanal ose me një prerës të ngjashëm.

Hapi i dytë:

E vendosim gotën me kokë poshtë dhe e vizatojmë konturin e saj në shkumën EVA. Më pas e presim.

Hapi i tretë:

Vizatojmë një zemër në rrethin e shkumës EVA me laps. Më pas e presim. Marrim rrethin dhe e ngjitim në buzë të gotës me silikonin e nxehtë.

Hapi i katërt:

Bëjmë një prerje të vogël në fund të gotës dhe fusim një copë shkop druri.

Llamba tavoline e punuar me materiale te ricikluara

Hapi i pestë:

Ne bëjmë një prerje në pjesën e pasme të xhamit. Vendosim dritat dhe e lëmë kutinë me bateritë nga jashtë. Kutinë mund ta rregullojmë me pak silikon.

Hapi i gjashtë:

Marrim bazën prej druri dhe bëjmë një prerje në madhësinë e shkopit. Hedhim silikon të nxehtë dhe fiksojmë shkopin brenda. Mund ta mbyllim dhe ta rregullojmë shumë më tepër duke shtuar më shumë silikon. Që lidhja mes bazës dhe shkopit të mos bie në sy, ngjizim rreth tij pak litar dhe e ngjisim.

Llamba tavoline e punuar me materiale te ricikluara

Hapi i shtatë:

Marrim shiritin dekorativ me pomponet dhe e ngjisim buzë llambës.


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.